2681, 2224, 
[ratings]

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران از احتمال کاهش قیمت طلا درصورت ثبات قیمت اونس و آرامش اقتصادی و سیاسی در سطح جهانی خبر داد و گفت: البته یکی دیگر از پارامتر‌های موثر در این موضوع ثبات نرخ ارز است.

به گزارش رادیوسهام، نادر بذرافشان در گفت‌و‌گو با خبرنگاراقتصادآنلاین درباره حال‌و‌هوای بازار طلا توضیح داد: به دلیل نوسانات بالای قیمت در طول روز و هفته، تقاضا برای خرید و فروش طلا به شدت کاهش یافته و این موضوع باعث زیان مردم و فعالان صنف طلا شده است.

او ادامه داد: ما نگران این حد از نوسان قیمت طلا در بازار هستیم چراکه این روند باعث شده تقاضا برای مصنوعات طلا حدود ۸۰درصد و برای سکه ۷۰درصد کاهش یاید.

بذرافشان با اشاره به عوامل بازدارنده افزایشقیمت طلا اظهار کرد: سه عامل اصلی که باعث می‌شود قیمت‌ها در بازار طلا نوسان نداشته باشد ثبات ارزش اونس جهانی، هماهنگی عرضه و تقاضا و آرامش نرخ ارز است؛ اگر قیمت دلارثابت بماند قیمت طلا و سکه نوسان چندانی نخواهد داشت.

این فعال بازار طلا اضافه کرد: چنانچه بهای اونس افزایش نیابد و خبر اقتصادی و سیاسی هم در سطح دنیا نداشته باشیم، احتمال اینکه طلا و سکه در همین قیمت بماند وجود دارد؛ ‌البته با توجه به نبود تقاضا احتمال دارد در مقطعی شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

بازار طلا یک هفته تعطیل می‌شود

بذرافشان گفت: از آخرین روز کاری هفته جاری یعنی روز پنجشنبه، بازار طلا به مدت یک هفته به مناسبت ایام سوگواری محرم تعطیل خواهد شد.

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان به خروج سرمایه‌ها از بازار سرمایه طی هفته گذشته اشاره و تاکید کرد: صحبت‌هایی مطرح شده بود مبنی بر اینکه سرمایه‌ها از بورسخارج و وارد بازار طلا شده؛ من این موضوع را تکذیب می‌کنم زیرا افت تقاضای بازار طلا طی ۱۰روز گذشته گواه این موضوع است.

قیمت طلا و سکه ۳شهریور

بذرافشان با تشریح قیمت‌ها در بازار امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۱۰میلیون و ۶۵۰هزار و سکه طرح قدیم ۱۰میلیون و ۳۰۰هزار تومان است.

به گفته او، امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۳۰۰هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۹۵۰ و سکه یک گرمی یک میلیون و ۶۷۰هزار تومان معامله می‌شود و قیمت طلای۱۸ عیار هم به گرمی یک میلیون و ۴۳هزار تومان رسید.

 

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.