تاریخ: 10:03 :: 2020/09/06

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 4٫۰۰ out of 5)
Loading...

مدیرعامل سرمایه گذاری تامین اجتماعی از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تداوم عرضه‌های اولیه شستا در سال ۹۹ خبر داد. بورس تهران نیز تازه ترین اقدامات پذیرش سهام جدید را اعلام کرد.

به گزارش رادیو سهام، محمد رضوانی‌فر مدیرعامل سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته عرضه‌های اولیه شستا در سال ۹۹، اظهار کرد: رایتل (هلدینگ خدمات ارتباطی شستا)، شرکت زغال‌پروده طبس، هامون شمال، صنایع عمومی، شیمی‌بافت، چوب خزر کاسپین، محصولات کاغذی لطیف، کارگزاری صباتامین، سیمان آبیک، آنتی‌بیوتیک‌سازی ایران، نخ‌تایر صبا، افق‌تامین انرژی طوس، پخش دارویی اکسیر و سابیر (شرکت پیمانکاری شستا)، از جمله شرکت‌هایی هستند که در پاییز و زمستان ۱۳۹۹ بورسی خواهند شد. با همکاری سایر سهام‌داران ستاره خلیج فارس اقدامات فشرده‌ای برای عرضه اولیه در حال انجام است و به زودی اخبار خوبی در این زمینه به صورت مستقل و مبسوط ارائه می‌کنم.

تازه ترین اقدامات پذیرش و عرضه سهام شرکت ها در بورس

همچنین جزئیات تازه ترین اقدامات پذیرش و عرضه سهام شرکت ها در بورس اعلام شد. به نظر میرسد پتروشیمی تبریز مهمان بازار سرمایه می‌شود. مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضاءبورس اوراق بهادار تهران در گفت و گو با بورس ۲۴، در خصوص پذیرش پتروشیمی تبریز گفت: این شرکت در جلسه مورخ ۲۲ مرداد ۹۹ هیئت پذیرش مطرح و پذیرش شده است و شرایط مصوب به شرکت ابلاغ شده است و باید شرایط پذیرش را احراز و وارد مرحله درج و سپس عرضه شود.

وی گفت: برخی از شرایط مرتبط با افشای بیشتر در امیدنامه و برخی تعهداتی است که سهامداران شرکت باید ارائه کنند که با انجام این موارد و ارائه مستندات مربوط به بورس تهران، وارد پروسه درج و عرضه می شود.

حتما بخوانید :  سه استراتژی این روزهای معامله گران بورس

نوروزی گفت: تسریع در فرآیند پذیرش، درج و عرضه بستگی به تکمیل مدارک و اطلاعات مورد نیاز مطابق دستورالعمل پذیرش دارد و هر زمان مدارک و مستندات کامل شود، به عرضه نزدیک تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه تبریز با حدود ۴۹ درصد سهامدار عمده این پتروشیمی است ادامه داد: ۱۷٫۹ درصد این شرکت در اختیار سرمایه گذاری امیر, ۱۱٫۶ درصد سازمان تامین اجتماعی و مابقی آن دراختیار مجموعه سهام عدالت، بانک رفاه و سازمان تامین اجتماعی نیرو های مسلح است.

وی گفت: در حال حاضر شرکت های پذیرفته شده در مرحله درج شامل شرکت های پتروشیمی بوعلی سینا، سپید ماکیان، مرغ اجداد زربال، لیزینگ کار آفرین، لیزینگ اقتصاد نوین، سرمایه گذاری توسعه نور دنا و گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری است.

نوروزی گفت: دو شرکت صنعت غذایی کوروش و تامین سرمایه تمدن هم‌ در فهرست نرخ های بورس درج شده اند و در صف عرضه هستند که با تکمیل اقدامات لازم و انتشار آگهی عرضه از سوی معاونت بازار، عرضه خواهند شد. این در حالی است که براساس اعلام فرابورس ایران، عرضه اولیه سهام شرکت کیا الکترود شرق در نماد «کیا۱» درج شد تا برای روز چهارشنبه آماده عرضه اولیه شود.

نفت ستاره خلیج فارس در فرابورس عرضه می‌شود

در همین حال مدیرعامل فرابورس ایران از انجام فرایند پذیرش شرکت ستاره خلیج فارس در بازار فرابورس خبر داد و گفت: پیش‌تر مساله پذیرش شرکت نفت ستاره خلیج فارس در فرابورس مطرح شده بود که به دلیل مسائلی در بدهی ارزی این شرکت فرایند آن با توقف مواجه شد.

حتما بخوانید :  ایجاد ثبات در معاملات بورس از آبان ماه

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، به گفته امیر هامونی با تلاش‌های صورت‌گرفته و قول‌های مساعدی که مبنی بر تبدیل بدهی ارزی این شرکت به بدهی ریالی داده شده، فرایند پذیرش آن بار دیگر به جریان افتاده است تا بخشی از سهام این شرکت بزرگ پالایشی بتواند با انجام فرایندهای لازم برای پذیرش و درج، در بازار فرابورس ایران عرضه اولیه شود. سهام این شرکت مهم پالایشی به زودی در فرابورس ایران عرضه خواهد شد.عرضه ستاره خلیج فارس بر شفافیت ۳ غول بازار یعنی «تاپیکو» و «فارس» و «شستا» بسیار اثرگذار خواهد بود.

پیش تر گزارشی منتشر شده بود که در آن اعلام شده بود که سهامداران هلدینگ خلیج فارس چهارشنبه هفته جاری یا شنبه هفته آینده خبرهای بسیار خوبی از این مجوعه دریافت خواهند کرد.

جواد عشقی نژاد، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در گفت و گو با همفکران با تاکید اینکه تا پایان این هفته یا نهایتا ابتدای هفته آینده خبرهای خوبی از هلدینگ خلیج فارس منتشر خواهد شد، گفت: فعلا نیز مهمترین و بهترین خبر فارس ابلاغ مجوز افزایش سرمایه تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان از سود انباشته به همه زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس است که پتروشیمی مبین آغازگر این افزایش سرمایه بود و باقی زیر مجموعه ها نیز این مسیر را ادامه می دهند.

حتما بخوانید :  تامین مالی کم‌ریسک برای دولت | انتشار اوراق،‌ بهترین انتخاب

وی با تاکید بر اینکه مجوز افزایش سرمایه تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان برای همه زیر مجموعه های هلدینگ خلیج فارس از محل سود انباشته خبر بسیار خوبی برای سهامداران است، افزود: علاوه بر این موضوع ظرف چهارشنبه این هفته یا شنبه هفته اینده خبرهای بسیار خوبی از این هلدینگ منتشر خواهد شد که انتظارات بازار را نسبت به سهام فارس در مقایسه با گذشته کاملا تغییر می دهد.

وی در خصوص اخبار مثبتی که در راه است، گفت: سهامداران فارس مدت هاست به سمت چپ ترازنامه نگاه می کنند و انتظار دارند اتفاق های خوبی برای سرمایه این شرکت رخ دهد.

عشقی نژاد ادامه داد: تحولات سرمایه ای از محل های مختلف و افزایش سرمایه زیر مجموعه ها همگی می تواند خبرهای خوبی برای هلدینگ به همراه داشته باشد اما در این میان آنچه بسیار مهم است ابلاغ مجوز افزایش سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی به همه زیرمجموعه ها از محل سود انباشته است که می تواند خبرها و تحولات خوبی را برای شرکت اصلی به همراه داشته باشد.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

تصویب دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی
جلسات غیرعلنی امروز مجلس درحالی با حضور وزیر اقتصاد و وزیر صمت برگزار شد که رئیس مجلس از توافق مجلس و دولت درباره بازار فولاد خبر داد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.