تاریخ: 18:42 :: 2020/09/21

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در حالی که بورس و فرابورس این روزها با افت و خیز قابل توجه مواجه هستند، متانول‌سازی به نام پتروشیمی زاگرس تنها در ۹روز کاری بیش از ۳۳درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است.

به گزارش رادیوسهام، پتروشیمی زاگرس جزو معدود نمادهای مثبت در معاملات روز جاری بازار سهام بود. نماد «زاگرس» با ۵ درصد مثبت و در قیمت ۱۸هزار تومان به معاملات روز جاری خود پایان داد. این در حالی است که قیمت پایانی معامله این سهم در روز گذشته، ۱۷هزار تومان بوده است.

«زاگرس» از معدود نمادهایی است که این روزها پرتقاضا ظاهر می‌شود. قیمت هر سهم پتروشیمی زاگرس در ۹ روز کاری اخیر از محدوده ۱۳ هزار تومانی به محدوده ۱۸هزار تومان رسیده است. به عبارت دقیق‌تر «زاگرس» در روزهای اخیر، بازدهی تقریبا ۳۳ درصدی را برای سهامداران خود به ارمغان آورده است. این در حالی است که در همین مدت شاخص کل فرابورس تنها شش درصد بازدهی داشته است.

گفتنی است که نماد پتروشیمی زاگرس در روزهای گذشته با صف خرید سنگین و عدم عرضه متناسب با حجم مبنا مواجه بوده است. اما امروز معاملات «زاگرس» متعادل و بدون صف دنبال شد. هرچند، در پایان معاملات امروز، صف خرید نسبتا سبکی برای این نماد تشکیل شد.

حتما بخوانید :  پیش بینی احتمالی | آینده ای که در انتظار بازارهاست

پتروشیمی زاگرس در روز جاری (۳۱شهریورماه) در گروه نمادهای پربیننده فرابورس قرار گرفت و توجه حقیقی‌ها را به خود جلب کرد. همچنین «زاگرس»، حجم ۲۱ میلیونی را برای معاملات خود ثبت کرد. این در حالی است که میانگین ماهانه حجم معاملات این نماد، ۲ میلیون سهم بوده است. پتروشیمی زاگرس در دقایق ابتدایی معاملات امروز بازار سرمایه به دلیل نوسان قیمت بیش از ۲۰ درصد در وضعیت سفارش‌گیری قرار گرفت.

 قیمت این سهم در آخرین روز معاملاتی سال گذشته در محدوده هفت هزار تومان قرار داشته است و در حال حاضر به محدوده ۱۸هزار تومان رسیده است. درواقع «زاگرس»، با افزایشی ۲۰۰ درصدی از سال گذشته تا کنون مواجه شده است. قیمت این سهم طی یک سال گذشته نوسان قیمت قابل‌توجهی را شاهد بوده و قیمت هر سهم شرکت پتروشیمی زاگرس از محدوده هفت هزار تومان تا ۲۲ هزار تومان در نوسان بوده است.

درخصوص مقدار خرید امروز اشخاص حقیقی و حقوقی در نماد “زاگرس” باید به خرید ۱۹ میلیون سهم (۱/۸۹ درصد) توسط اشخاص حقیقی و خرید ۲ میلیون سهم (۸/۱۰ درصد) توسط اشخاص حقوقی اشاره کرد. در قسمت دیگر معاملات نیز، یعنی فروش سهم، اشخاص حقیقی به میزان بیشتری از اشخاص حقوقی، سهم را به فروش رساندند. میزان فروش پتروشیمی زاگرس توسط اشخاص حقیقی، ۱۴ میلیون و اشخاص حقوقی، ۶ میلیون سهم بوده است.

حتما بخوانید :  ریزش شاخص کل چه تاثیری بر خرید دارا سوم دارد؟

منبع: اقتصادآنلاین

 

خبر انتخاب شده برای شما

پیش بینی ۸۳ نفر از بزرگان بورس از آینده بازار
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.