2681, 2224, 
[ratings]

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود چنانچه روز شنبه و یکشنبه خبر خوشی در راه باشد، قیمت طلا روند کاهشی خود را ادامه دهد و همچنان کمتر شود.

روز چهارشنبه حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه هیات دولت « پیروزی ملت ایران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته بعد » را تبریک گفت. برخی فعالان بازار معتقدند که این پیام می‌تواند تاثیر مثبتی بر بازار طلا و دلار بگذارد.

این در حالی است که برخی‌های دیگر در فضای مجازی مدعی شدند که روز شنبه و یک‌شنبه هفته آینده مهلت درخواست آمریکا برای فعال‌سازی مکانیسم ماشه است و احتمالا تحریم‌های لغو شده باز می‌گردد. حال باید دید خبر هفته آینده چیست و چگونه می‌تواند قیمت دلار و طلا را متاثر کند.

در همین حال رئیس اتحادیه طلای تهران درباره وضعیت بازار در هفته پیش‌رو به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور، قیمت طلا در روز چهارشنبه (۹۹.۶.۲۶ ) کمی کاهش یافت. چراکه بازار در انتظار خبر خوش برای کاهش قیمت‌هاست. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود اگر این اخبار خوش در روز شنبه مطرح شود روند کاهشی قیمت طلا در هفته آینده هم ادامه‌ داشته باشد.

مردم همچنان سکه و طلای آب شده می‌خرند

به گزارش رادیوسهام، ابراهیم محمدولی افزود: هر چند که قیمت طلا به سه مولفه از جمله میزان تقاضا، قیمت دلار و روند بازارهای جهانی بستگی دارد اما چنانچه قیمت دلار توسط بانک مرکزی مدیریت و کنترل شود بازار طلا نیز روند آرامش را در پیش خواهد گرفت. البته هنوز هم تقاضا برای خرید مصنوعات طلا در بازار وجود ندارد و مردم برای حفظ سرمایه‌های خود طلای آب شده و سکه می‌خرند.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: هر چند که قیمت انس جهانی طلا در روز چهارشنبه ۲۰ دلار گران و در بازارهای جهانی با قیمت هزار و ۹۶۲ دلار معامله شده است اما هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۱ هزار تومان کاهش به قیمت یک میلیون و ۲۲۱ هزار تومان رسید.

همچنین سکه طرح جدید با کاهش ۱۷۵ هزار تومانی قیمت ۱۲ میلیون و ۸۶۵ هزار تومان را ثبت کرد. نیم سکه نیز با قیمت شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع سکه و سکه‌ گرمی نیز به ترتیب قیمت سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۹۸۰ هزار تومان را ثبت کردند.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,