2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

بررسی قیمت خودرو‌های پرطرفدار بازار در اولین روز مهر ماه و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که طی مدت مذکور بهای انواع خودرو بیش از ۱۰۰درصد نوسان داشته که در این میان پژو۲۰۰۸، رکوددار بیشترین افزایش قیمت است.

به گزارش رادیوسهام، نگاهی به روند قیمت‌ انواع خودرو‌های پرطرفدار بازار در اولین روز مهر ماه و مقایسه آن با همین تاریخ در سال۹۸، نشان می‌دهد که قیمت خودرو طی یکسال بین ۷۰ تا ۲۰۰درصد افزایش یافته؛ در این میان سه خودروی پژو ۲۰۰۸، رانا و پژو ۲۰۶تیپ۵ به ترتیب با ۱۹۷، ۱۷۳ و ۱۶۸درصد رشد قیمت در صدر این جدول قرار دارد.

کمترین تغییر نیز مربوط به کوییک‌آر با ۷۱درصد افزایش است به طوریکه قیمت این خودرو از ۹۰میلیون در اول مهر ماه پارسال، به ۱۵۴میلیون تومان در بازار آزاد امروز رسید.

طبق این گزارش، خودروهای مونتاژی هم طی مدت مذکور افزایش قیمت بیش از ۱۰۰درصد را تجربه کرده‌اند؛ علاوه بر رشد حدود ۲۰۰درصدی قیمت پژو۲۰۰۸، قیمت ساندرو استپ‌وی، سراتو و سیتروئن هم نسبت به اول مهر ماه سال پیش به ترتیب ۱۳۸٫۵، ۱۵۶ و ۱۵۲درصد گران‌تر شده است.

نگاهی به روند قیمت‌ انواع خودرو‌های پرطرفدار بازار در اولین روز مهر ماه و مقایسه آن با همین تاریخ در سال98، نشان می‌دهد که قیمت خودرو طی یکسال بین 70 تا 200درصد افزایش یافته؛ در این میان سه خودروی پژو 2008، رانا و پژو 206 تیپ5 به ترتیب با 197، 173 و 168درصد رشد قیمت در صدر این جدول قرار دارد. کمترین تغییر نیز مربوط به کوییک‌آر با 71درصد افزایش است به طوریکه قیمت این خودرو از 90میلیون در اول مهر ماه پارسال، به 154میلیون تومان در بازار آزاد امروز رسید. طبق این گزارش، خودروهای مونتاژی هم طی مدت مذکور افزایش قیمت بیش از 100درصد را تجربه کرده‌اند؛ علاوه بر رشد حدود 200درصدی قیمت پژو2008، قیمت ساندرو استپ‌وی، سراتو و سیتروئن هم نسبت به اول مهر ماه سال پیش به ترتیب 138.5، 156 و 152درصد گران‌تر شده است.

منبع: اقتصادآنلاین 

خبر انتخاب شده برای شما

بازار خودرو در آستانه شوک قیمتی جدید
وزارت صمت طرحی تحت عنوان «عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا» در دستور کار دارد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  ریزش قیمت طلا تحت تاثیر دو عامل