2680, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که گرانی مجدد طلا، سکه و دلار دوباره قیمت خانه را در شهرهای بزرگ و کوچک افزایش خواهد داد. قیمت مسکن در نیمه دوم سال چه می‌شود؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، طبق گزارش اخیر بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۲۳ میلیون رسید. حال با نوسان قیمت دلار تحلیلگران آینده قیمت مسکن را افزایشی پیش‌بینی کرده‌اند. آیا با آرام شدن بازار ارز در نیمه دوم سال قیمت خانه روند با ثباتی خواهد داشت.

در همین زمینه دبیر انجمن انبوه‌سازان قم درباره آینده قیمت مسکن گفت: افزایش قیمت در بازارهای موازی مسکن باعث شده که تا حدودی تقاضا برای خرید خانه رونق گرفته است. پیش‌بینی ما این است که گرانی مجدد طلا، سکه و دلار دوباره قیمت خانه را در شهرهای بزرگ و کوچک افزایش خواهد داد. البته قیمت خانه آنقدر گران شده که حالا در وضعیت رکود تورمی قرار دارد.

محمدعلی ربانی افزود: چنانچه قیمت دلار مجدد در بازار گران شود، متوسط قیمت خانه هم از مرز ۲۳ میلیون تومان عبور خواهد کرد. ناگفته نماند که با افت شاخص بورس برخی سرمایه‌های جدید از بازار سهام روانه بازار مسکن شد. همین موضوع تقاضا را برای خرید خانه زیاد کرده است.

حتما بخوانید :  تهرانی‌ها منتظر برق رایگان باشند

او با انتقاد از عدم برنامه دولت در حوزه ساخت و ساز اظهار کرد: متاسفانه در بازار مسکن کنترل و نظارتی وجود ندارد و دولت تا پایان سال ۹۸ نیز برنامه‌ای در حوزه ساخت مسکن نداشت اما اخیرا با در نظر گرفتن ساخت مسکن ملی قرار است بر وضعیت این بازار تا حدودی نظارت شود.

 

خبر انتخاب شده برای شما

چهارمین صعود متوالی طلا در هفته آتی
نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، افزایش عرضه طلای آب‌شده به بازار و برخورد نیروی انتظامی با معاملات کاغذی را دو دلیل عمده ریزش قیمت طلا و سکه عنوان کرد و گفت: یکی از اتفاقات بی‌سابقه، تاثیر کاهش قیمت طلا بر افت نرخ ارز بوده است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.