2682, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

ظاهرا روند کاهشی قیمت دلار ادامه دارد. آخرین قیمت دلار صرافی ملی تا ظهر امروز نسبت به آخرین قیمت روز گذشته بازار دو هزار و ۷۰۰ تومان افت را تجربه کرده است.

به گزارش رادیو سهام به نقل از تجارت نیوز، فعالان بازار معتقدند کاهش قیمت ربطی به فعالیت‌های بازارساز ندارد بلکه ریشه آن را باز هم باید در اخبار خارجی و تاثیر آن در انتظارات بازار جستجو کرد.

روز گذشته در کمتر از ۴ ساعت، دلار حدود هزارتومان از ارزش خود را از دست داد. امروز هم ریزش دلار همچنان ادامه یافت، تاجایی که این اسکناس آمریکایی تا ظهر امروز نسبت به آخرین قیمت دیروز بیش از دوهزار و ۷۰۰ تومان ریزش را تجربه کرد.

برخی افراد سقوط دلار در روزهای اخیر را حاصل سفر همتی به عراق و سیگنال‌های مثبت ناشی از اخبار ارزهای بلوکه شده می‌خوانند و یا حتی بعضا آن را به اعلام حجم تزریق شده توسط بانک‌مرکزی به بازار متشکل مربوط می‌دانند.

در حالی که ظاهرا علت ریزش این روزهای دلار ریشه در جای دیگری دارد.

معامله‌گران و فعالان بازار ارز معتقدند آنچه موجب سقوط قیمت دلار شده است افزایش عرضه در بازار است اما نه از طریق تزریق و تلاش سیاستگذار بلکه به گفته آن‌ها این مردم هستند که ارزهای خود را به برای فروش به بازار آوردند و طرف عرضه را تقویت کرده‌اند.

کامبیز افسری، کارشناس و فعال بازار ارز، به تجارت‌نیوز اعلام می‌کند که اخیرا با جلو افتادن بایدن در نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا انتظار کاهش قیمت دلار در پی انتخاب او افزایش پیدا کرده است، بنابراین مردم برای این که جلوی زیان را بگیرند از حالا شروع به فروش ارزشان در بازار کرده‌اند.

پیگیری خبرنگار تجارت‌نیوز از دلالان بازار ارز نیز حاکی از آن است که تردید برخی از معامله‌گران برای نگهداری دلار بیشتر شده است و همین روند قیمت دلار را نزولی کرده است.

البته برخی فعالان معتقدند که این ریزش نوعی نوسان‌‌گیری موقت است و قیمت تا هفته دیگر دوباره افزایشی خواهد شد.

در کنار فروشنده شدن بازار در در پی اخبار خارجی، پایین آمدن نرخ حواله درهم در دو روز اخیر نیز عامل مهمی در کاهش قیمت ارز محسوب می‎شود که به راحتی نمی‌توان از آن چشم پوشید.

خبر انتخاب شده برای شما

در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۲ میلیون تومان است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.