تاریخ: 10:13 :: 2020/10/26

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

افت شاخص کل در معاملات سهام نمایانگر چه رفتاری از معامله‌گران است. اتفاقاتی که اکنون در جریان روند هستند، چه تاثیراتی روی بازار می‌گذارد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای بورس، با افت قابل توجه شاحص‌کل در معاملات روز شنبه، نماگر بازار تا ارتفاعی پایین آمد که اوائل تیرماه از آن به راحتی عبور کرده بود. با توجه به این موضوع آن دسته از سهامداران که در اوایل شهریور به وعده و وعیدهای مسئولان و حقوقی‌های بازار دلخوش نکرده و سبدسهام خود را نقد کردند، توانستند سودهایی که از ابتدای سال به دست آورده بودند را حفظ کنند. در مقابل ان دسته از سهامداران که به توجه به حمایت مکرر دولت در مردادماه به جرگه سهامداران اضافه شدند، با کاهش حدود ۵۰ درصدی ارزش سبدسهامشان دست و پنجه نرم می کنند.

اما در فاصله پایان معاملات در روز شنبه تا این لحظه، اخبار زیادی منتشر شده است که برخی از آنها به تنهایی می تواند یک بازار نرمال را به سمت صعود هدایت کند. خبر نخست به تکذیب افزایش نرخ سود سپرده بانکی برمی گردد. رئیس کل بانک مرکزی اذعان کرد که امروز افزایش نرخ سود بانکی سیاستی نیست که توفیق قطعی داشته باشد و بر همین اساس بانک مرکزی به دنبال روش های دیگری برای کاهش فشار تورمی است.

حتما بخوانید :  کدام شرکت‌های بورسی افزایش سرمایه دارند؟

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی نیز از آزاد شدن بخشی از ۸٫۵ میلیارد دلار بلوکه شده ایران در کره جنوبی خبر داد که مقرر شده است به صورت اسکناس وارد کشور شود. این خبر می تواند به افزایش فشار فروش در بازار ارز منجر شود.

آنطور که در شبکه‌های اجتماعی نقل شده است قرار است قیمت گذاری خودرو به هیات مدیره خودروسازان واگذار شود و این مسئله در چهارشنبه این هفته قطعی خواهد شد. البته هنوز منابع موثق این خبر را تایید نکرده اند با این حال اگر این خبر صحت داشته باشد، جو معاملات در گروه خودرو بهبود می یابد.

 اما یک خبر مثبت دیگر نیز برای گروه فلزات اساسی منتشر شد. به گفته معاون فروش فولاد مبارکه اصفهان، نامه معاون اول رئیس جمهور حسن ختام ماجرای قیمت گذاری دستوری فولاد است و با توجه به این مسئله ورود دولت به نرخ گذاری فولاد کاملا منتفی است. در نتیج می توان انتظار داشت در معاملات امروز، معاملات فولادی ها به سمت مثبت شدن پیش برود.

با شروع بازارهای جهانی، قیمت نفت افت دیگری را تجربه کرده است و هر بشکه نفت برنت به مرز ۴۱٫۴ دلار رسیده است و هر بشکه نفت خام WTI به کانال ۳۹ دلار وارد شده است. فلزات پایه اما نوسان قابل توجهی نداشتند به گونه‌ای که مس در محدوده ۶۸۵۰ دلار در حال نوسان است و آلومینیوم با رشد ۰٫۳ درصدی در قیمت ۱۸۴۸ دلار دادو ستد می شود.

حتما بخوانید :  گزارش تحلیلی از عملکرد 6 ماهه "وبملت"

بورس امروز را با انبوه خبرهای مثبت آغاز خواهد کرد و نماگر بازار نیز به کف کانال نزولی رسیده است، با توجه به این موضوع انتظار می رود بازار امروز به طور کامل در اختیار فروشندگان نباشد.

خبر انتخاب شده برای شما

محصولات شیمیایی و پلیمیری با 40 درصد رشد مواجه خواهند شد
عضو هیات‌مدیره کارگزاری بانک مسکن معتقد است اقتصادی جهانی در حال احیای مجدد است و به واسطه این امر قیمت های جهانی دوباره روند صعودی به خود می گیرند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: