تاریخ: 16:07 :: 2020/10/26

2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۳۷ هزار ۴۷۰ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۳۶ هزار واحد رسید. بورس همچنان بر مدار اصلاح

به گزارش رادیو سهام، براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۸۷۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۳۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۷۸۰ واحد کاهش به ۳۸۴ هزار و ۳۴۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۱۳۱ واحد افت به ۲۵۱ هزار و ۷۷۵ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۴ هزار و ۱۹ واحد و شاخص بازار دوم ۴۹ هزار و ۹۳۲ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۱۴۲ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۹ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۴۴ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۴۲ واحد، رادیاتور ایران (ختور) با ۳۶ واحد، تایدواتر خاورمیانه (حتاید) با ۲۵ واحد، صنایع شیمیایی سینا (شسینا) با ۲۰ واحد و خوراک دام پارس (غدام) با ۱۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۵۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۷۱۴ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۷۰۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۵۱۶ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۴۱۲ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۲۴۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۲۰۹ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۱۵۲ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۱۰۹ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۶۹ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۹۲۰ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۹۱ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص ثبت کردند.

حتما بخوانید :  واگذاری صندوق‌های ETF در لایحه بودجه 1400 چگونه است؟

برپایه این گزارش، امروز نماد سرمایه گذاری سیمان تامین، ایران خودرو، فولاد مبارکه اصفهان، صنعتی زر ماکارون، ملی صنایع مس ایران، تامین سرمایه امین و سایپا در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۲۹ میلیون و ۷۱۷ هزار برگه سهم به ارزش ۱۴ هزار و ۳۲۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۰۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۴۷۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۳۹۰ هزار برگه سهم به ارزش ۲۵ هزار و ۹۸۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بیمه سامان (بساما)، جنرال مکانیک (رنیک)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی ارومیه (شاروم)، بیمه معلم (ومعلم)، سرمایه گذاری توسعه گوهران امید (گوهران) و شرکت صنایع غذایی مینو شرق (غمینو) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد پلیمر آریا ساسول (آریا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی مارون (مارون)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا) تاثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

حتما بخوانید :  شاخص بورس منفی شد

به گزارش ایرنا، بورس در هفته ای که گذشت برخلاف پیش بینی کارشناسان که اعلام کرده بودند معاملات این بازار در مسیر صعودی قرار می گیرد، حرکت خود را با روند نزولی آغاز کرد و در ادامه روند نزولی بورس در سه ماه گذشته، روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه کرد.  

روند بورس در نخستین روز معاملات هفته گذشته  تحت تاثیر ادعای افزایش نرخ سود بانکی، منفی آغاز شد که به مرور و با گذشت نیمی از معاملات بازار، شاهد شتاب در روند نزولی شاخص بورس بودیم.

منبع: ایرنا

خبر انتخاب شده برای شما

جدی گرفتن صادرات فولاد در سال 99 ارزآوری 5 میلیارد دلاری دارد
در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۰.۷درصد افت قیمت مواجه شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
برچسب ها: ,