تاریخ: ۸:۲۱ :: ۱۳۹۹/۰۹/۱۲

2067, 
[ratings]

عضو هیات‌مدیره کارگزاری بانک مسکن معتقد است اقتصادی جهانی در حال احیای مجدد است و به واسطه این امر قیمت های جهانی دوباره روند صعودی به خود می گیرند. محصولات شیمیایی و پلیمیری با 40 درصد رشد مواجه خواهند شد

به گزارش رادیو سهام، میثم باقری کوپایی، اظهار داشت: در بخش ساخت و ساز ، بهبود وضعیت در بازارهای جهانی مشاهده می شود و به نظر می رسد تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی افت تولیدی که ناشی از ویروس کرونا شکل گرفته جبران شود.

وی اظهار کرد: با توجه به احیای پله ای صنایع در دنیا به نظر می رسد تقاضای نفت خام در سه ماه نخست سال آینده میلادی وضعیت بهتری داشته باشد و قیمت ها افزایش یابد. بررسی ها هم  نشان می دهد قیمت کالاها در سطح جهان که  با ریزش همراه بودند، هم اکنون به صورت آرام در حال جبران و صعود مجدد هستند.

عضو هیات‌مدیره کارگزاری بانک مسکن ادامه داد: نوسان قیمتی، بیشتر در مواد اولیه رخ داده که هم اکنون رشد خیلی خوبی را مجددا در  آنها شاهد هستیم، اتیلین (مواد اولیه پلی اتیلن)، پروپیلن (ماده اولیه پلی پروپیلن)، نفتا و سایر مواد خامی که به عنوان مواد مورد نیاز صنایع پایین دستی محسوب می شوند با رشد نرخ روبرو شدند و باعث شده تا قیمت برخی محصولات وابسته هم افزایش قیمت داشته باشد.

باقری کوپایی بیان کرد: این رشد قیمت و گزارش های جهانی حاکی از آغاز یک روند صعودی قیمت است؛  به طوری که افزایش قیمت ۴۰ درصدی برای محصولات پلیمری، صنایع وابسته و شیمیایی را در پیش خواهیم داشت و لازم  است کارشناسان در تحلیل های خود به این موضوع توجه کنند.​

منبع: سنا

خبر انتخاب شده برای شما

پیشنهاد تشکیل بازار بورس خاورمیانه
یک کارشناس اقتصادی گفت: وضعیت بورس در سال آینده نیز به این بستگی دارد که بودجه تورمی، بسیار تورمی یا رکودی بسته شود یا خیر؟
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.