2681, 2224, 
[ratings]

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از روند نزولی بازار طلای امروز تحت تاثیر افت قیمت طلای جهانی خبر داد و گفت: اگر اونس همچنان کاهش یابد و در بازار ارز هم ثبات نرخ را داشته باشیم، قیمت طلا و سکه ارزان‌تر خواهد شد.

به گزارش رادیوسهام، محمد کشتی‌آرای با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه در بازار امروز اظهار کرد: امروز اونس جهانی حدود ۱۰دلار افت کرده و با وجود اینکه نرخ ارز اندکی افزایش یافته اما در بازار طلا شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم.

او اضافه کرد: به طور میانگین امروز قیمت طلاحدود ۱۰هزار و سکه طرح جدید ۵۰هزار تومان ارزان شده و انواع دیگر سکه هم حدود ۳۰هزار تومان کاهش یافته‌اند.

به گفته کشتی‌آرای، جو بازار طلا آرام و قیمت‌ها تقریبا به ثبات رسیده است اما تقاضا تغییری نکرده و همچنان مصنوعات طلا و سکه خریدار ندارد.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا درباره روند قیمت‌ها پیش‌بینی کرد: اگر کاهش اونس جهانی ادامه داشته باشد و در بازار ارز هم شاهد تغییر نرخ نباشیم، قیمت طلا و سکه تا پایان هفته ارزان‌تر خواهد شد.

قیمت طلا و سکه ۲دی ماه۹۹

او همچنین با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۴:۰۰) امروز قیمت سکه طرح جدید به ۱۱میلیون و ۷۵۰هزار تومان کاهش یافته و بهای سکه طرح قدیم ۱۱میلیون و ۳۰۰هزار تومان است.

او اضافه کرد: قیمت نیم سکه در بازار امروز شش میلیون و ۲۵۰، ربع سکه چهار میلیون و ۱۵۰ و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۵۰هزار تومان است؛ قیمت هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۹۳۰هزار و طلای ۱۸عیار هم به گرمی یک میلیون و ۱۳۶هزار تومان رسید.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.