2680, 2224, 
[ratings]

یک کارشناس اقتصادی معتقد است که در طی سه سال آینده قیمت مسکن با توجه رکود سنگینی که تجربه می کند، کاهشی شود.

به گزارش رادیو سهام، احسان سلطانی کارشناس اقتصاد و پژوهشگر مالی نوشت: میانگین قیمت آپارتمان مسکونی تهران در آذر ۱۳۹۹: ۲۶۹ میلیون ریال در متر مربع (۱۰۰ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه در سال ۱۳۹۸ و ۴۴۰ درصد افزایش نسبت به ماه مشابه در سال ۱۳۹۶) داشته است. 

 تعداد معاملات آپارتمان مسکونی تهران در آذر ۱۳۹۹: ۲۵۵۵ واحد یعنی ۷۳ درصد کاهش نسبت به  ماه مشابه در سال قبل و ۸۶ درصد کاهش نسبت به ماه مشابه در سال ۱۳۹۶ داشته است.

قیمت حقیقی مسکن  طی ۳ سال آینده کاهش پیدا کند

 صعود ۵ تا ۶ برابری قیمت مسکن و در سوی دیگر افزایش دو برابری درآمد عامه مردم در سه سال گذشته موجب شده قدرت خرید مسکن به شدت تضعیف شود.

 میانگین دوره  انتظار  خرید مسکن کشور که  در  حدود  ۳۰ سال نوسان داشت، اکنون به ( ۷۰  سال صعود کرده که به مفهوم این است که با قیمتهای کنونی مسکن اکثریت متقاضیان مسکن قادر به خرید آن نیستند و تقاضای سفته بازی و سوداگری نیز کاهش بافته است.

پیش بینی می شود قیمت حقیقی مسکن (و به ویژه مسکن لوکس) طی ۳ سال آینده کاهش پیدا کند و رکود سنگین در بازار مسکن حکمفرما گردد.

منبع: جی پلاس

خبر انتخاب شده برای شما

بازار مسکن تکان می‌خورد؟
اسم‌رمز حباب‌بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی‌ها در بازار ملک نشان می‌دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته‌بازها - اکنون برای به‌هم‌زدن معادله جدید به‌دنبال القای «پایان فاز پساجهش با خریدهای شب‌عید» است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.