2681, 2224, 
[ratings]

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از رشد مجدد قیمت طلا و سکه در بازار امروز خبر داد و گفت: اونس جهانی نسبت به ابتدای روز حدود ۱۲دلار گران‌تر شد و به این ترتیب شاهد افزایش دوباره قیمت طلا و سکه بودیم.

به گزارش رادیوسهام، محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت امروز بازار طلا توضیح داد: در معاملات ابتدایی امروز قیمت طلا و سکه اندکی کاهش یافت اما با شروع کار بازار‌های جهانی و افزایش ۱۲دلاری اونس جهانی، قیمت‌ها دربازار طلا مجدد وارد فاز صعودی شد.

به گفته کشتی‌آرای، در چهار روز گذشته قیمت‌ها در بازار طلا صرفا تحت تاثیر رشد چشمگیر اونس جهانی قرار گرفته و دلار تاثیر چندانی در این روند صعودی نداشته است.

او همچنین درباره وضعیت تقاضا در بازار طلاتصریح کرد: به رغم افزایش قیمت‌ها تقاضا برای خرید طلا نسبت به قبل افت بیشتری داشته و حجم فروش هم بسیار پایین است، همین موضوع باعث شده حباب سکه مجددا کاهش یافته و به ۳۵۰هزار تومان برسد.

کشتی‌آرای با پیش‌بینی چشم‌انداز قیمت‌ها در بازار طلا تا پایان هفته بیان کرد: به نظر می‌رسد با این روند افزایشی اونس جهانی در بازار فردا هم شاهد رشد قیمت طلا و سکه باشیم.

قیمت طلا و سکه ۱۷دی ماه۹۹

این فعال بازار طلا با تشریح قیمت‌های امروز گفت: در ساعت (۱۳:۳۰) معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۲میلیون و ۳۵۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۲میلیون تومان رسید.

او اضافه کرد: قیمت نیم سکه هم به شش میلیون و ۴۰۰، ربع سکه چهار میلیون و ۴۰۰ و سکه یک گرمی به دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان افزایش یافت؛ همچنین بهای هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز پنج میلیون و ۲۲۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۰۵هزار تومان است.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.