2681, 2224, 
[ratings]

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش شدید قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و گفت: در راستای این روند نزولی بهای سکه نسبت به هفته گذشته یک میلیون و ۱۰۰هزار تومان ارزان‌تر شده است.

به گزارش رادیو سهام، محمد کشتی‌آرای با اشاره به ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا اظهار کرد: با کاهش تنش‌های سیاسی در آمریکا و کوچ سرمایه‌ها از بازار طلا به بازار سرمایه و ارز‌های دیجیتال، ارزش اونس جهانی نسبت به هفته گذشته ۱۰۵دلار کاهش یافته که اتفاق بی‌سابقه‌ای بوده، ضمن اینکه در بازار ارز هم شاهد افت نرخ دلار و یورو هستیم که این دو، عامل کاهش قیمت طلا و سکه بوده است.

کشتی‌آرای اضافه کرد: این کاهش قیمت درحالی رخ داده که تقاضا برای خرید طلا و سکه تغییر نکرده و درمقابل تعداد فروشندگان افزایش یافته و باعث شده حباب سکه به پایین‌ترین رقم یکسال گذشته یعنی ۲۸۰هزار تومان برسد.

به گفته این فعال بازار طلا، بهای سکه نسبت به اوج قیمت‌های هفته گذشته حدود یک میلیون و ۱۰۰هزار و طلا ۷۰هزار تومان ارزان‌تر شده که با ادامه روند نزولی اونس جهانی و نرخ ارز، پیش‌بینی می‌شود که قیمت طلا و سکه نیز همچنان کاهش یابد.

سکه در آستانه بازگشت به کانال ۱۰میلیون

کشتی‌آرای با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۳:۳۰) معاملات امروز شنبه ۲۰دی ماه، قیمت هر قطعه سکه طرح امامی به ۱۱میلیون و ۱۸۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون تومان رسیده که همین کاهش فاصله قیمت دو سکه، یکی دیگر از اتفاقات کم‌سابقه در بازار طلای امروز بوده است.

او در ادامه گفت: نیم سکه با قیمت شش میلیون، ربع سکه چهار میلیون و سکه یک گرمی دو میلیون و ۳۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ ضمن اینکه قیمت هر مثقال طلا به چهار میلیون و ۷۶۵هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار به یک میلیون و ۱۰۲هزار تومان کاهش یافت.

منبع: اقتصادآنلاین

خبر انتخاب شده برای شما

بازار مسکن تکان می‌خورد؟
اسم‌رمز حباب‌بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی‌ها در بازار ملک نشان می‌دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته‌بازها - اکنون برای به‌هم‌زدن معادله جدید به‌دنبال القای «پایان فاز پساجهش با خریدهای شب‌عید» است.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.