تاریخ: ۱۰:۱۰ :: ۱۳۹۹/۱۰/۲۳

2067, 
[ratings]

دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از افزایش ۱۲ درصدی تولید کاتد مس خبر داد. خبر خوب برای سهامداران فملی

به گزارش رادیو سهام، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا به امروز ۲۲۰ هزار تن کاتد تولید شده و تا پایان سال به ۲۸۰ هزار تن کاتد مس خواهیم رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد جلوتر هستیم.

دکتر اردشیر سعدمحمدی با اشاره به اینکه شرکت ملی مس ایران برنامه دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون یورو به‌علاوه ۳۰هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید را شروع کرد، گفت: این میزان سرمایه‌گذاری موجب درآمد دو میلیارد دلاری شرکت مس می‌شود، همچنین تا پنج‌سال آینده این ظرفیت را به ۴٫۵ میلیارد دلار می‌رسانیم و رشد ۲٫۵ برابری برای شرکت مس اتفاق می‌افتد.

همچنین او افزود: با انجام پروژه‌های جدید مس، میزان ظرفیت کنسانتره به دو میلیون و ۵۰۰هزار تن افزایش می‌یابد،استان‌های یزد‌، اردبیل، آذربایجان غربی و محدوده‌ای از سیستان و بلوچستان، استان‌های جدید ما هستند که در آینده به تولیدات مس اضافه خواهند کرد.

سعدمحمدی در پایان گفت: سال آینده سه کارخانه جدید کنسانتره در کرمان شامل درآلو، دره‌زار و معدن ۷۲هزارتنی حاصل از سرباره‌های مس افتتاح می شود.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

"شستا" مزایده برگزار می‌کند
در معاملات بورس امروز شستا با رشد پنج درصدی قیمت ۱۹,۸۰۰را ثبت کرد. همچنین ارزش معاملات این شرکت از رقم ۳۴۵میلیارد تومان عبور کرد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.