2682, 2224, 
[ratings]

معامله گران برای امروز از لحظه ای صحبت می کنند که اگر قیمت در آن قرار بگیرد به سقوط دلار در بازار منجر می شود. این لحظه قیمتی که سرنوشت بازار دلار را رقم می زند چیست؟

به گزارش رادیوسهام، موج کاهش در بازار دلار هم احساس می شود، برخی از معامله گران از هم اکنون در خصوص نقاط حمایتی بحث می کنند. نقاطی که اگر بازار نتواند حفظ کند به ریزش بیشتر قیمت منجر می شود. از دید معامله گران امروز در بازار ارز روز تعیین روند است.

قیمت حساس در بازار دلار

یک ساعت تثبیت دلار زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی، آغازی برای موج جدیدی از فروش های ارزی خواهد بود؛ فروش هایی که از نگاه تحلیل گران فنی می تواند زمینه ساز نزول اسکناس آمریکایی تا کانال ۲۲ هزار تومانی شود. در مقابل این دیدگاه، معامله گرانی قرار دارند که عنوان میکنند، تنها در صورتی می توانند افت دلار به سوی چنین سطوحی را بپذیرند که قیمت حواله درهم حداقل در مرحله اول به زیر مرز ۶ هزار و ۵۰۰ تومانی برود و قیمت دلار در سامانه نیما نیز بتواند ارقام زیر کانال ۲۴ هزار تومانی را تجربه کند. این در حالی است که در آخرین روز هفته درهم بالای ۶ هزار و ۶۵۰ تومان معامله می شد و دلار در سامانه نیما بالای ۲۵ هزار تومان قیمت خورده بود.

سرنوشت عدم تعادل در بازارها

از نگاه برخی از فعالان، چنین عدم تناسب هایی بین قیمت دلار در بازار اسکناس و نرخ های حواله ای نمی تواند در میان مدت ادامه پیدا کند. در واقع بر اساس قیمت حواله درهم و دلار در سامانه نیما، ارزش دلار باید در بازار نقدی بالاتر بیاید. حالت دیگر این است که قیمت حواله درهم و دلار در سامانه نیما نزولی شود و به بازار اسکناس برسد. با درهم ۶هزار و ۶۵۰ تومان، ارزش دلار در بازار داخلی می تواند در محدوده ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان قرار بگیرد. به این ترتیب، درهم حداقل باید تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان افت کند که با ارزش دلاری ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی هماهنگ شود.

از دست دادن سطوح حمایتی درهم

به گفته برخی فعالان، حواله درهم با از دست دادن دو سطح حمایتی ۷ هزار تومان و ۶ هزار و ۹۵۰ تومان در جاده نزول تدریجی قرار گرفته است و معامله گران بازار داخلی احتمال افت آن تا محدوده ۶ هزار و ۵۰۰ تومان را پیشخور کرده اند. عدد طلایی درهم نیز تا ۶ هزار و ۶۹۵ تومان پایین رفته و این مساله نیز سیگنال نزولی دیگری به بازار ارسال کرده است. شاید امید به همین افت درهم بود که موجب شد، بازیگران ارزی در معاملات پشت خطی بیشتر فروشنده باشند تا قیمت دلار حتی تا محدوده ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومانی نزول کند.

منبع: اقتصاد نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.