تاریخ: ۱۱:۴۶ :: ۱۳۹۹/۱۰/۳۰

2067, 
[ratings]

صبح امروز حسن قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان جلسه نمایندگان مجلس با وزیر اقتصاد و مسئولان بازار سهام استعفای خود را تسلیم وزیر اقتصاد کرد.

به گزارش رادیوسهام، حسن قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان جلسه امروز استعفای خود را تسلیم وزیر اقتصاد کرد و این استعفا در حالیست که بازار سهام در چند هفته گذشته روند نزولی چشم‌گیری داشت و شاخص کل در جریان معاملات این هفته کف قبلی خود را از دست داد. از طرفی بسیاری از سهامداران نسبت به وضعیت بورس گله‌مند ستند.

ولید هلالات، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با استعفای رئیس سازمان بورس گفت: تغییر رئیس سازمان بورس تاثیر مثبتی بر روند بازار سهام ندارد، زیرا ریزش شاخص بورس ربط زیادی به تصمیمات قالیباف ندارد. از طرفی تجمع مردم مقابل ساختمان تالار بورس ادامه‌دار شده و  این تجمعات مسئولان را به فکر انداخته است.

این کارشناس در رابطه با مشکل اصلی بازار سهام گفت: مشکل بازار سهام رئیس سازمان بورس نیست و مشکل اصلی بازار سهام دخالت دولت و سیاست‌های بانک مرکزی است. بانک مرکزی باید در رابطه با کاهش سود بانکی در نیمه اول سال و افزایش سود بانکی در نیمه دوم سال توضیح دهد و سوال اینجاست که آیا بانک مرکزی برای حمایت از فروش سهم‌های دولتی نرخ سود بانکی را در نیمه اول سال کاهش داده است؟

این کارشناس در رابطه با روند بازار سهام بعد از استعفای قالیباف گفت: روند بازار سهام به خروجی جلسه امروز با نمایندگان مجلس بستگی دارد و خبرها حاکی از این است که در جریان جلسه امروز قرار است تصمیمات مهمی برای بازار سهام گرفته شود.

این کارشناس در رابطه با نوسان قیمت دلار گفت: ریزش قیمت دلار حدود ۱۰ درصد بود و این موضوع در مقابل ریزش ۴۰ درصدی بازار سرمایه عددی نیست و به نظر می‌رسد اصلاح است. از طرفی هنوز هیچ سیگنالی برای مذاکره دیده نمی‌شود اما اگر بایدن بعد از روی کار آمدن روی خوش نشان ندهد و تحریم‌ها در میان‌مدت لغو نشوند جو منفی در جامعه شکل خواهد گرفت و بازارها مالی دچار نوسان زیادی خواهند شد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.