تاریخ: ۱۱:۳۳ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۵

2067, 
مجوز افزایش نرخ روغن نباتی در گرو قیمت های جهانی روغنReviewed by کارشناس on Sep 6Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک مقام مسئول در ستاد تنظیم بازار از صدور مجوز افزایش پنج درصدی قیمت روغن نباتی با در نظر گرفتن قیمت‌های جهانی خبر داد و گفت: هیچ مجوزی برای افزایش قیمت لبنیات صادر نشده است.

در گزارشی از رادیوسهام به نقل از ایسنا این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگویی اظهار کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، صنایع روغن نباتی می‌توانند مشروط به کاهش نیافتن قیمت‌های جهانی روغن خام و با در نظر گرفتن کشش بازار، قیمت روغن نباتی را تا سقف پنج درصد افزایش دهند.

وی اضافه کرد: در این مصوبه به روند قیمت جهانی انواع روغن خام نیز توجه شده است، چراکه براساس آن اگر قیمت جهانی روغن خام کاهش پیدا کند، این مجوز افزایش پنج درصدی نیز محلی از اجرا نخواهد داشت.

این مقام مسئول ادامه داد: گرچه قیمت جهانی انواع روغن خام طی سال گذشته روند کاهشی داشته است اما در قیمت تمام شده روغن نباتی دیگر عوامل مانند سوخت، انرژی، دستمزد و غیره نیز تاثیر‌گذار هستند که در تصمیم‌گیری برای صدور این مجوز همه عوامل مدنظر قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: تاکنون هیچ مجوزی برای افزایش قیمت لبنیات صادر نشده است و همان قانون ابلاغ شده قبلی بر آن حاکم است که صنایع لبنی به شرط اجرای نرخ خرید ۱۴۴۰ تومانی شیرخام می‌توانستند قیمت محصولات خود را تا ۱۵ درصد افزایش دهند، این در حالی است که نه تنها این نرخ قانونی برای خرید شیر خام از سال گذشته تاکنون توسط صنایع لبنی اجرایی نشده است بلکه قیمت محصولات نهایی در بازار نیز افزایش یافته است.

خبر انتخاب شده برای شما

انتشار دو خبر جدید و مهم شاید منجر به بهبود وضعیت بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب ارز و سکه و طلا شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  تاثیر عرضه‌های اولیه در تعمیق بازار سهام