تاریخ: ۱۰:۴۱ :: ۱۳۹۴/۰۶/۱۶

2067, 
عقب نشینی شلیا در آستانه عرضه اولیهReviewed by کارشناس on Sep 7Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: 5٫۰۰ out of 5)
Loading...

در آستانه عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام مواد ویژه لیا ، این شرکت در اقدامی تعجب برانگیز سود سال مالی گذشته را ۳۰ درصد کم کرد.

به گزارش رادیوسهام به نقل از بورس پرس، درحالی امروز ۱۵ درصد سهام شرکت مواد ویژه لیا در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه می شود که این شرکت در اقدامی تعجب برانگیز و دور از انتظار سود هر سهم سال مالی ۳۱ مرداد ۹۴ را ۳۰ درصد کم کرد که نسبت به سود ۳۹ تومانی سال مالی ۹۳ (محقق شده) ۶۶ درصد کاهش نشان می دهد.

براساس این گزارش، با انتشار صورت‌های مالی حسابرسی نشده ” شلیا” مشخص شد سود ۱۸۹ریالی هرسهم این شرکت ۸ میلیارد تومانی با ۳۰ درصد کاهش به ۱۳۱ ریال رسیده که با توجه به تعریف و تجمید دیروز سهامدار عمده و اصلی یعنی رامین ربیعی مدیرعامل سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران، چنین رویدادی مشکوک به نظر می رسد. چرا که تاکنون به ندرت چنین اتفاقی آن هم در آستانه عرضه اولیه شرکت ها رخ داده است.

به همین دلیل ، بدون تایید یا رد یک نظریه ، برخی از فعالان بر این باورند چنین اقدامی با هدف جلوگیری از هجوم سرمایه گذاران برای خرید سهام این شرکت کوچک بوده وگرنه اگر چنین تعدیل معناداری وجود داشت طبیعتا” باید قبل از تعیین زمان عرضه اولیه اعلام می شد نه بعد از اعلام سود ۱۸۶ ریالی هر سهم سال مالی و تعاریف متعدد سهامدار عمده .

در این میان بنابر اعلام مدیران”شلیا” که حاضر به برگزاری جلسه معارفه قبل از عرضه اولیه نشده اند، هیچ گونه تغییری در سود پیشنهادی و ۱۰ تومانی هیات مدیره برای مجمع ماه آینده ایجاد نمی شود. همچنین فعلا” سود هر سهم سال مالی ۳۱ مرداد آینده این شرکت همان  ۲۷۲ ریال است.

برپایه این گزارش ، امروز دوشنبه ۱۲ میلیون و ۱۲۳ هزار سهم شرکت مواد ویژه لیا با نماد معاملاتی “شلیا” در بازار دوم فرابورس عرضه اولیه می شود که سومین عرضه اولیه سال بازار ( بعد از پتروشیمی مبین بورسی و فولاد هرمزگان  فرابورسی ) بشمار می رود .

در این عرضه ۱۲میلیون و ۱۲۳هزار سهم شامل ۶ میلیون سهم برای معامله گران آنلاین و مابقی از طریق کارگزاران فرابورس واگذار خواهد شد .

1555

خبر انتخاب شده برای شما

انتشار دو خبر جدید و مهم شاید منجر به بهبود وضعیت بورس و کاهش هیجانات بازارهای رقیب ارز و سکه و طلا شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  تشریح برنامه‌های هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس برای سال ۹۸