تاریخ: ۱۶:۱۳ :: ۱۳۹۴/۰۶/۲۱

2067, 
پتروشیمی ها با این خبر بازار را نقره داغ می کنند؟Reviewed by کارشناس on Sep 12Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

نرخ خوراک پتروشیمی ها ۱۳ سنت می شود/قیمت سوخت ۳ تا ۴ سنت

32-7d3e109f2d50971bf2a41a2eb6a90d80-gallery-pic

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: براساس آیین نامه خوراک گاز پتروشیمی ها که به ۳ وزارتخانه نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده نرخ خوراک پتروشیمی های فعال در کشور ١٣ سنت و نرخ سوخت به ازای هر مترمکعب ٣ تا ۴ سنت خواهد بود.

به گزارش رادیوسهام به نقل از ایرنا، عباس شعری مقدم با اشاره به ابلاغ آیین نامه خوراک گاز پتروشیمی ها به ۳ وزارتخانه نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی، افزود: براساس این آیین نامه، نرخ خوراک را وزارت نفت متناسب با میانگین قیمت فروش داخلی و صادراتی خوراک تعیین می کند.
معاون وزیرنفت با تاکید بر اینکه نحوه محاسبه قیمت خوراک پتروشیمی و سوخت در مجتمع های مختلف یکسان است، گفت: اما برحسب نوع مصرف گاز میانگین قیمت تمام شده گاز در مجموع در مجتمعهای مختلف متفاوت است، به عنوان مثال مجتمع پتروشیمی مبین یا فجر که همه خوراک گاز تحویلی به آنها به عنوان سوخت مصرف می شود برای تولید یوتیلیتی و یا در برخی دیگر از مجتمعها ٩٠ درصد گاز تحویلی به عنوان خوراک و ١٠ درصد به عنوان سوخت مصرف خواهد شد.
شعری مقدم با بیان آنکه نرخ خوراک و سوخت مجتمع های گازی به ازای هر مترمکعب به ترتیب ١٣ و ۴ سنت برای نیمه نخست امسال محاسبه می شود، گفت: تخفیف های تخصیصی در زمینه خوراک برای طرحهای جدید پتروشیمی، آن هم در مناطق محروم است.
وزارت نفت گزارش داد: تعیین فرمول نرخ گاز و خوراک مایع مصرفی واحدهای پتروشیمی طی بازه زمانی بلندمدت موجب می شود تا سرمایه گذاران، تولید کنندگان و فعالان در این صنعت طی سالهای آتی به افق قیمتی مشخصی دست یابند و برای آنها نگرانی از بابت نوسانات عوامل تأثیرگذار بر این فرمول وجود نداشته باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در روز جاری به صورت همزمان حضوری و الکترونیکی برای سهامدارانی که حضور فیزیکی نداشتند برگزار شد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  رشد سود هرسهم «قشهد» به ۹۱۲ریال