Check the settings

سقوط قیمت طلا به پایین ۱۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۶

nokhbegan-start
ادامه رشد کم‌عمق شاخص +نمودارReviewed by مدیر رادیو سهام on Aug 30Rating:

طلای جهانی برای سومین سالسقوط قیمت طلا به پایین 1000 دلار در سال 2016  متوالی با کاهش قیمت سالانه روبرو شد و اگرچه همچنان خوش بینی در بازار این فلز زرد وجود دارد و اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی کیتکو انتظار دارند طلا در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کند اما یک سوم از آنها پیش بینی می کنند طلا ۲۰۱۶ را پایین قیمت ۱۰۰۰ دلار به پایان می رساند.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایسنا، کیتکو نیوز به برگزاری یک نظرسنجی آنلاین ویژه سال ۲۰۱۶ اقدام کرد که در آن شرکت کنندگان پیش بینی‌های قیمت مختلفی دادند.

نتایج این نظرسنجی اختلاف عقیده گسترده در میان سرمایه گذاران خرد بازار طلا و بدبینی بالای آنها نسبت به دورنمای این فلز ارزشمند در سال ۲۰۱۶ را نشان داد. از ۱۱۴۱ نفری که در نظرسنجی آنلاین آخر سال کیتکو شرکت کردند، ۳۷۳ نفر یا ۳۳ درصد عنوان کردند طلا سال ۲۰۱۶ را پایین ۱۰۰۰ دلار در هر اونس به پایان خواهد رساند.

در مقابل ۲۵۶ نفر یا ۲۲ درصد پیش بینی کردند قیمت طلا تا پایان سال ۲۰۱۶ به بالای ۱۵۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

سومین دسته رای دهندگان که ۲۲۱ نفر یا ۱۹ درصد بودند، پیش بینی کردند طلا سال ۲۰۱۶ بین ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار قیمت خواهد داشت و از سوی دیگر ۱۸۱ نفر یا ۱۸ درصد انتظار داشتند طلا سال ۲۰۱۶ را بین ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار به پایان می رساند. همچنین ۱۱۰ نفر هم گفتند پیش بینی می کنند طلا در پایان سال ۲۰۱۶ بین ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار باشد.

حتما بخوانید :  نهایی شدن اقلام سبد معیشتی کارگران

نظر سرمایه گذاران خرد تفاوت چندانی با بعضی از تحلیلگران شرکت کننده در نظرسنجی هفتگی کیتکو نداشت. در حالیکه بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند قیمت هر اونس طلا در نیمه اول سال ۲۰۱۶ به پایین ۱۰۰۰ دلار نزول کند، بعضی دیگر پیش بینی می کنند قیمت طلا در نیمه دوم سال بهبود خواهد یافت و به سطح ۱۲۰۰ دلار یا بالاتر صعود می کند.

بارناباس گان، اقتصاددان بانک او سی بی سی که یکی از صحیح‌ترین پیش بینی‌های قیمت طلا را داشته، پیش بینی کرده است که هر اونس طلا تا پایان سال ۲۰۱۶ به ۹۵۰ دلار سقوط خواهد کرد.

سایر تحلیلگران پتانسیل بیشتری برای طلا می بینند و با اشاره به احتمال اقدام بانک مرکزی آمریکا برای کاهش ارزش دلار، اظهار می کنند چنین رویدادی عامل مثبت بزرگی برای این فلز ارزشمند خواهد بود.

با اعلام آغاز تعدیل سیاستهای محرک مالی از سوی بانک مرکزی آمریکا، طلا در سال ۲۰۱۴ به میزان ۱٫۴ درصد و در سال ۲۰۱۳ به میزان ۲۸ درصد کاهش قیمت یافته بود و در سال ۲۰۱۵ تحت تاثیر سیاست پولی آمریکا و صعود ارزش دلار، حدود ۱۰٫۵ درصد کاهش قیمت داشت. کاهش قیمت جهانی طلا در سه سال گذشته طولانی‌ترین روند نزولی از سال ۲۰۰۰ به این سو به شمار می رود.

حتما بخوانید :  بررسی و تحلیل بازار ارز و طلا در روزهای پایانی سال

نخستین افزایش نرخهای بهره آمریکا از سال ۲۰۰۶ تاکنون ماه دسامبر انجام گرفت و معامله گران طلا اکنون به روندی که بانک مرکزی آمریکا در تصویب دورهای بعدی افزایش نرخها اتخاذ می‌کند چشم دوخته اند.

نرخهای بهره بالاتر به دارایی‌های بدون بازده مانند طلا ضربه می‌زند و در مقابل از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

راس نورمان، مدیرعامل شرکت کارگزاری طلای شارپس پیکسلی به رویترز اظهار کرد: عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا، دلار قوی و پس از آن موضوعات دیگری مانند وضعیت اقتصادی و مسائل ژئوپلیتیکی خواهند بود.

دلار در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹ درصد در برابر سبدی از ارزهای بزرگ صعود کرد و طلا را که به این ارز معامله می شود برای دارندگان ارزهای دیگر گرانتر ساخت.

خبر انتخاب شده برای شما

به گزارش رادیو سهام  به نقل از اقتصاد نیوز خبر " ادامه رشد کم‌عمق شاخص +نمودار " به شماره ۱۰۳۷۷۵ را بخوانید :
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید