2067, 2680, 5895, 20, 2223, 
پیش بینی 81 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده وضعیت قیمت مسکنReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 18Rating: 5.0پیش بینی 90 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازارپیش بینی 90 نفر از بزرگان بازار مسکن از آینده بازار
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱۸۳ votes, average: 3٫۰۵ out of 5)
Loading...

در جدول زیر نظرات برخی از کارشناسان مطرح بازار در خصوص پیش بینی قیمت مسکن آورده شده است که می توانید به صورت خلاصه در جدول زیر مشاهده نمایید. همچنین متن کامل پیش بینی را با کلیک بر روی عکس هر شخص به صورت کامل مطالعه نمایید.

تاریخ پیش بینیتصویرنام و نام خانوادگیسِمتنظر
آبان ماه 99حمید نجفکارشناس حوزه کاربا ساخت و تحویل واحدهای مسکن ملی، قیمت مسکن و اجاره بها کاهش یافته و ثبات و آرامش به بازار مسکن باز می گردد.
آبان ماه 99پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ابوالحسن میرعمادیکارشناس بازار مسکنتقاضای بالقوه ای برای واحدهای ارزان قیمت وجود دارد گفت: با توجه به امیدواری برای ثبات اقتصاد کشور، مسکن در سال آینده به تعادل قیمت می رسد.
آبان ماه 99سقوط آزاد قیمت مسکن در راه استمصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکهمزمان با کاهش قیمت‌ها در بازارهای موازی شاهد سقوط چشمگیر قیمت مسکن هستیم.
آبان ماه 99منصور غیبیکارشناس بازار مسکن قیمت مسکن تا پایان سال جهش چندانی ندارد؛ چرا که به اعتقاد او با رسیدن متوسط قیمت مسکن به متری ۲۴ میلیون تومان سازندگان از بازار مسکن عقب‌نشینی کرده‌اند.
مهر ماه 99پیش بینی بازار مسکن تا پایان سال جاریحسن محتشمعضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان تهراندر صورت تثبیت نرخ ارز می‌توان انتظار داشت بازار مسکن برای مدت دو سال در آرامش بماند.
مهر ماه 99بیت‌الله ستاریانکارشناس بازار مسکنپیش‌بینی ما این است که تا پایان سال متوسط قیمت مسکن هر ماه حدود ۱۰ درصد افزایش یابد و اگر چنین شود احتمالا متوسط قیمت مسکن در تهران تا پایان سال به متری ۳۵ میلیون تومان هم می‌رسد.
مهر ماه 99مهدی سلطان محمدیکارشناس بازار مسکنهر چند سرعت رشد قیمت‌ها در بازار مسکن کاهش یافته است اما تا زمانی که رشد قیمت دلار ادامه دارد نمی‌توان انتظار کاهش قیمت در بازار را داشت.
شهریور ماه 99کاهش قیمت مسکن تا چه زمانی ادامه‌دار است؟مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکثبات نسبی ایجاد شده در بازارهای موازی مسکن مثل بازار ارز و بورس منجر به آرامش قیمتی در بخش مسکن شده و در شهریور ماه افزایش قیمت نداشتیم. نوسانات جزئی در بعضی مناطق اتفاق افتاده که حالت طبیعی بازار است.
شهریور ماه 99ریزش قیمت‌ها در بازار مسکن تا چه زمانی ادامه دارد؟حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران از زمستان سال ۹۸ تاکنون شاهد افزایش تمدید قراردادهای اجاره هستیم و پیش‌بینی می‌شود با پایان پیک جابجایی‌ها(شهریور ماه) بازار اجاره در نیمه دوم سال با ثبات نسبی همراه باشد.
شهریور ماه 99قیمت مسکن در اردیبهشت ۹۸ ثابت می‌ماند؟منصور آرامینائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامینشست‌های متعددی بین مجلس و دولت با هدف تولید بیشتر مسکن برگزار می‌شود گفت: این اقدامات به زودی آثار خود را در بازار نشان داده و قیمت‌ها نزولی خواهد شد.
مرداد ماه 98پیش بینی ثبات بازار مسکن تا پایان سالرضا کوچک پور نصفیرئیس اتحادیه مشاوران املاک شهریاررئیس اتحادیه مشاوران املاک شهریار درباره بازار مسکن تا پایان سال گفت: افزایش و جهش قیمت مسکن در کشور نخواهیم داشت و از نیمه دوم سال بازار وارد رکورد غیرتورمی می شود.
مرداد ماه 98چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟عباس زینعلیکارشناس بازار مسکنبا اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی و مالیات بر عایدی سرمایه، روند رشد قیمت مسکن متوقف می شود.
مرداد ماه 98رامین گوران اوریمیدبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن تهرانبه دلیل افزایش قیمت ارز پیش‌بینی می‌شود متوسط قیمت مسکن در بازار افزایش یابد. امروز متوسط قیمت مسکن در شهر تهران ۲۱ میلیون تومان است؛ این در حالی است که متوسط قیمت مسکن تا پایان شهریور به متری ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان می‌رسد.
مرداد ماه 98بیت‌الله ستاریانکارشناس بازار مسکنمسکن به شکل سرسام‌آوری گران شده و این گرانی آثار منفی سیاسی با خود به‌دنبال دارد. همین کافی است که در یک مقطع زمانی کوتاه، دولت به بازار مسکن ورود کند تا موجب مهار گرانی شود، اما عموما ورود دولت همراه با بسته‌های حمایتی است که به شکل مقطعی مشکل مسکن را حل می‌کند.
تیر ماه 99کاهش قیمت مسکن تا چه زمانی ادامه‌دار است؟مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکبازار کساد است و هر زمان چنین شرایطی ایجاد می‌شود به ضرر مشاوران املاک است. مشتری توان خرید ندارد و اکثر اعضای صنف از وضعیت کنونی ناراضی هستند.
تیر ماه 99رامین گوران اوریمیدبیر انجمن انبوه‌سازان تهراندر شرایط فعلی که قیمت خانه مدام نوسان دارد خانه نخرید؛ چرا که فعلا وقت خرید خانه نیست. در آینده نزدیک قیمت خانه‌ تثبیت می‌شود.
تیر ماه 99چرا مسکن در تهران متری دو میلیون تومان گران شد؟مهدی سلطان محمدیکارشناس بازار مسکنهر از چندگاهی سیاست‌هایی را برای کنترل بازار مسکن مطرح می‌کنند. اگر منظور از کنترل، نرخ‌گذاری و سیاست‌ دستوری برای کاهش قیمت‌ها باشد، می‌توان با اطمینان گفت که در بازار مسکن اینگونه رویکردها کارا و موثر نبوده و زیان آن بیشتر از سودش خواهد بود.
تیر ماه 99ارزانی قیمت مسکن در راه است؟محمود جامساز تحلیلگر مسائل اقتصادیافزایش تسهیلات خرید مسکن بارها اتفاق افتاده است اما شاهد هستیم با وجود رکود، قیمت مسکن هر سال بالا می‌رود. بنابراین در بازار مسکن رکود تورمی داریم.
خرداد ماه 99پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹منصور غیبیکارشناس بازار مسکنقیمت مسکن علاوه بر قیمت دلار و سکه، به مراودات بین‌المللی نیز ارتباط دارد. اگر این شاخص‌ها متعادل باشند قیمت مسکن تا پایان تابستان ثابت خواهد ماند.
خرداد ماه 99پیش بینی نرخ اجاره‌بها مسکن در سال ۹۹حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران پیش‌بینی من این است که حداقل تا شهریور ماه قیمت‌ها به روند افزایشی خود ادامه دهند و این افزایش قیمت در شهرهای بزرگ حداکثر به اندازه نرخ تورم خواهد بود.
خرداد ماه 99مهدی سلطان محمدیکارشناس بازار مسکنپیش‌بینی‌ها این است که رشد قیمت مسکن در سال ۱۳۹۹ به اندازه سال‌های ۹۷ و ۹۸ نخواهد بود و نهایت رشد قیمت در سال جاری معادل نرخ تورم عمومی است؛ چرا که تقاضای مصرفی ضعیف شده و به همین دلیل ظرفیتی در بازار مسکن وجود ندارد.
اردیبهشت ماه 99مهدی روانشادنیاکارشناس بازار مسکناز ابتدای سال ۱۳۹۹ یکی از کم تحرک ترین بازار ها نسبت به بازارهای ارز، بورس و طلا، بازار مسکن بوده و صرفنظر از قیمتهای کاذبی که بعضاً ارائه می‌شود رشد قابل ملاحظه‌ای را در قیمت مسکن نمی‌بینیم.
اردیبهشت ماه 99پیش‌بینی معاون وزیر راه از بازار مسکنمحمود محمودزادهمعاون وزیر راه و شهرسازیاگر بازار مسکن به طور منفرد مورد مطالعه قرار گیرد، هیچ دلیلی برای افزایش قیمت مسکن به صورت ویژه در بهار امسال وجود ندارد. به خصوص که سرمایه گذاری بزرگی شده و ساخت تعداد زیادی واحد مسکونی در دست اقدام است.
اردیبهشت ماه 99پیش‌بینی کاهش قیمت مسکن به دلیل کرونامحمدرضا رضایی کوچیرئیس کمیسیون عمران مجلسبا توجه به رشد چشمگیر قیمت‌ها در حوزه مسکن، نمی‌توان آینده خوبی را برای این بازار تصور کرد.
اردیبهشت ماه 99http://radiosaham.ir/264246/حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران بسیاری از افرادی که در بهمن سال گذشته قصد خرید و فروش مسکن را داشتند اما به دلیل شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی دست نگه داشتند به نظر می‌رسد که از اردیبهشت وارد این بازار شوند، به همین منظور در آینده نزدیک شاهد رونق گرفتن معاملات مسکن خواهیم بود.
فروردین ماه 99اجاره‌بهای مسکن در سال ۹۹ افزایشی می‌شود؟۲۰ کارشناس بازار مسکننتایج به‌دست‌آمده از مجموعه پاسخ‌ها و کامنت‌های شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نشان می‌دهد رکود سال گذشته بازار مسکن، امسال نیز ادامه پیدا می‌کند؛ اما تفاوت‌هایی بین رکود معاملات خرید آپارتمان و رکود ساخت‌و‌ساز وجود دارد.
فروردین ماه 99سید محمد مرتضوی عضو هیئت رئیسه کانون انبوه سازانبا توجه به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری محتمل است.
فروردین ماه 99پیش‌بینی کاهش قیمت واقعی مسکن در سال ۹۹7 نفر از کارشناسان بازار مسکنکارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن پیش‌بینی می‌کنند با توجه به توقف خرید و فروش در بازار مسکن به دلیل شیوع بیماری کرونا، احتمالا قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد.
فروردین ماه 99زمان ثبت نام مسکن ملی در استان تهران و شهرهای جدیدمحمود محمودزادهمعاون وزیر راه و شهرسازیبازار مسکن امسال بازاری آرام و بدون نوسان خواهد بود، گفت: بازار مسکن تحت تأثیر بازارهای موازی از جمله ارز، سکه و طلا قرار دارد.
اسفند ماه 98فرشید پورحاجتدبیر کانون انبوه سازاناگر هیچ نوع تلاطمی در بازارهای موازی از جمله ارز و طلا نداشته باشیم حداقل افزایش قیمت مسکن معادل نرخ تورم خواهد بود که با توجه به تورم بیش از ۲۰۰ درصد در دو سال گذشته شاهد دور شدن متقاضیان واقعی از بازار مسکن خواهیم بود و عملاً با توجه به نرخ بالای سود بانکی، هیچ یک از تسهیلات فعلی جوابگوی نیاز این گروه نیست.
اسفند ماه 98هدایت نقدینگى به بخش‌هاى مولد راهکار اصلى جذب سرمایه‌هاى خرد به بورسحسین عبده تبریزیتحلیلگر بازار مسکندر سال آینده با توجه به ناتوانی متقاضیان مصرفی در پرداخت قیمت‌های فعلی رایج در بازار مسکن، کاهش قیمت واقعی مسکن سرعت خواهد گرفت.
اسفند ماه 98حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران در حالی که اجاره‌بها تابع قیمت مسکن است و این روزها شاهد رشد اندک قیمت در بازار مسکن بوده‌ایم، نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک معتقد است نرخ اجاره‌بها سال آینده افزایش بیش‌تری خواهد داشت.
اسفند ماه 98مهدی روانشادنیاکارشناس بازار مسکناحتمالا رشد نرخ مسکن شهر تهران در سال آینده مقداری پایین‌تر از نرخ تورم خواهد بود، گفت: سال آینده شهرهایی که از روند افزایش نرخ مسکن تهران جا مانده‌اند این عقب‌ماندگی را جبران می‌کنند.
بهمن ماه 98محمد مهدی مافیکارشناس بازار مسکنچگونگی مواجهه اقتصاد ایران با شاخص‌های کلان در سال آینده، وضعیت بازار مسکن را نیز مشخص خواهد کرد؛ بازاری که رکود، تورم یا بازگشت سفته‌بازان بخشی از سناریوهایی است که برایش متصور است.
بهمن ماه 98ایجاد رونق کاذب توسط یک جریان در بازار مسکنمنصور غیبیکارشناس بازار مسکنپیش‌بینی ما از بازار مسکن سال ۹۹ این است که قیمت مسکن در سال آتی براساس نرخ تورم و به طور خوش‌بینانه بین ۱۰ تا ۱۲ درصد رشد خواهد کرد.
بهمن ماه 98محمدعلی ربانیدبیر انجمن انبوه‌سازان قمدر سه ماهه سال ۹۹ طبق گفته فعالان بازار قیمت رهن و اجاره مسکن در بعضی از نقاط تهران به بیش از ۳۰ درصد افزایش خواهد یافت؛ این در حالی است که در نقاط متوسط و ضعیف شهر نیز قیمت رهن و اجاره تا ۳۰ درصد رشد خواهد کرد.
بهمن ماه 98سید محمد مرتضویعضو هیات رییسه کانون انبوه‌سازانعضو هیات رییسه کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که برای بازار مسکن در سال آینده رونقی نمی‌بینم گفت: اگر با همین روند جلو برویم سال آینده نهایت افزایش قیمت مسکن در حد تورم عمومی خواهد بود.
دی ماه 98سلمان خادم‌الملهکارشناس بازار مسکن رشد یکباره قیمت مسکن در مقطع فعلی ناشی از تغییر قیمت بنزین و نرخ ارز بود، لذا اگر در روال معمول باشیم بعید است قیمت مجددا افزایش پیدا کند.
دی ماه 98ایرج رهبرنایب رییس انجمن انبوه سازانافزایش قیمت ها در بازار مسکن به دلیل این‌که با قدرت خرید مردم هم خوانی نداشت باعث رکود در کل معاملات ساختمانی شد و پیش بینی می‌شود تا پایان سال هم این روند رکودی ادامه داشته باشد.
دی ماه 98حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد اهنگ رشد قیمت‌ها در بازار مسکن نه تنها با کندی روبروست بلکه در برخی مناطق قیمت‌ها کاهشی قابل توجه را نیز تجربه کرده است، با این حال هنوز حجم معاملات گواه رکودی سنگین در این بازار است.
آذر ماه 98پیش‌بینی معاون وزیر راه و شهرسازی از آینده بازار مسکنمحمود محمودزادهمعاون وزیر راه و شهرسازیبرای گران شدن مسکن هیچ دلیل فنی و علمی نداریم با این حال برآورد می‌کنیم که مسکن از ثبات برخوردار باشد و تا پایان سال بتوانیم برنامه‌های جدید را برای کنترل آن ارائه کنیم.
آذر ماه 98سید محمد مرتضویعضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازاندر صورت ادامه‌ی وضعیت کنونی در بخش ساخت‌وساز در امسال و سال آینده شرایط مناسبی را نخواهیم داشت. سابقا بازه‌های زمانی جهش نرخ مسکن پنج تا شش ساله بود اما معتقدم اگر شرایط ساخت‌وساز به همین روال ادامه یابد نوسان بعدی دو تا سه سال دیگر اتفاق می‌افتد.
آذر ماه 98مجید فلاحی‌نیامعاون ادارهٔ بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزیدرحال حاضر، مؤلفه‌ها و نشانه‌های زیادی وجود دارد که نویدبخش بازگشت آرامش و ثبات به بازار مسکن است و حتی کاهش قیمت مسکن از سطوح فعلی نیز در فصول آتی دور از انتظار نخواهد بود.
آذر ماه 98فرشید پورحاجتکارشناس بازار مسکنبا توجه به افت شدید توان طرف تقاضا بسیار بعید است که افزایش نرخ سوخت تاثیری در قیمت مسکن ایجاد کند.
آبان ماه 98مهدی روانشادنیاکارشناس بازار مسکندر نیمه دوم سال قیمت خانه در تمام مناطق شهر تهران به سمت تعادل پیش می‌رود و البته این روند ممکن است با ریزنوسان‌های ماهانه همراه باشد.
آبان ماه 98سلمان خادم‌الملهکارشناس بازار مسکناگر همین ثبات در بازارهای موازی از جمله بازار ارز باقی بماند می توان انتظار داشت که قدرت خرید متقاضیان مسکن به تدریج در بازه سه تا چهار ساله افزایش یابد. بدین معنا که از یک طرف با ثبات قیمت مسکن مواجه باشیم و از طرف دیگر تورم ثابت بماند.
آبان ماه 98پیش‌بینی بانک مرکزی درباره قیمت مسکنجعفر مهدی‌زادهمدیر اداره بررسی‌ها‌ و سیاست‌های اقتصادی بانک‌ مرکزیمدیر اداره بررسی‌ها‌ و سیاست‌های اقتصادی بانک‌ مرکزی ضمن تأکید بر خروج تقاضای سوداگرانه و حضور متقاضیان واقعی در بازار مسکن، اظهار داشت: با وجود کاهش تدریجی قیمت مسکن در چند ماه اخیر، کماکان تفاوت معنی داری میان قدرت خرید خانوارها و قیمت مسکن وجود دارد.
آبان ماه 98مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاک میزان معاملات خرید مسکن حدود ۴۲ درصد در سطح تهران افت کرده است. این فرصت مناسبی برای چانه‌زنی بیشتر مستاجران و خریداران خانه است. چنانچه بازار مسکن به همین رویه ادامه یابد تا پایان سال قیمت خانه ارزان خواهد شد.
مهرماه 98قیمت خانه در پاییز و زمستان ارزان می‌شودحسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران امسال قیمت مسکن بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشت. با عمیق‌تر شدن رکود قیمت خانه در فصل پاییز و زمستان ارزان‌تر خواهد شد.
مهرماه 98برسی قیمت ها در بازار مسکن در پایتختمحمد قمیرئیس اتحادیه املاک کرجبا توجه به کاهش ۳۰ درصدی قیمت مسکن در دو ماه، پیش‌بینی می‌شود کاهش قیمت تا بهمن ادامه داشته باشد و به همین دلیل مردم برای خرید عجله نداشته باشند.
مهرماه 98محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازیدر شرایطی که بازار مسکن دو افت ماهیانه قیمت را تجربه کرده، وزیر راه و شهرسازی آینده بازار نزولی ارزیابی کرده‌است.
مهرماه 98وضعیت بازار مسکن برای خرید خانه های ارزان قیمتمهدی روانشادنیاکارشناس مسکنانتظار داریم با رسیدن قیمت مسکن به کف و افزایش اندک توان متقاضیان در انتهای سال جاری وضعیت معاملات بهبود پیدا کند.
شهریور ماه 98محمدعلی ربانیعضو انجمن انبوه‌سازان مسکندر نیمه دوم سال نیز قیمت مسکن ثابت باقی خواهد ماند؛ چرا که فعلا تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد اما کسانی که برای مصرف قصد خرید خانه دارند شیب قیمت‌ها نسبت به نیمه نخست سال کُندتر شده و خانه اولی‌ها راحت‌تر می‌توانند مسکن خود را نسبت به ماه‌های گذشته تهیه کنند.
شهریور ماه 98حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با توجه به اینکه فصل نقل و انتقالات در حال اتمام است انتظار داریم روند کاهشی ادامه یابد و در مهرماه میزان کاهش قیمتها ادامه یابد.
شهریور ماه 98ریزش نرخ مسکن ادامه‌دار استمجید کیانپورعضو کمیسیون عمران مجلس قیمت مسکن باید بیش از پیش روند کاهشی داشته باشد و انتظار است که نرخ بازار مسکن باز هم در مسیر نزول قرار گیرد.
شهریور ماه 98مهدی سلطان‌محمدیکارشناس مسکن بازار مسکن دیگر پتانسیلی برای رشد ندارد و از ماه‌های قبل این موضوع نمایان شد.
مرداد ماه 98حسن محتشم عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازاننبود سیاست‌های حمایتی و تسهیلات برای بالا رفتن قدرت خرید باعث شد، فاصله قدرت خرید مسکن بیش از پیش افزایش یابد.
مرداد ماه 98عطا آیت‌الهیکارشناس مسکنقیمت فعلی خرید مسکن و همچنین اجاره‌بهاء تا سه سال آینده ثابت باقی خواهد ماند و دیگر شاهد هیچ رشد قیمتی نیستیم.
مرداد ماه 98مهدی روانشادنیاکارشناس مسکنسیگنال‌های بازار مسکن با توجه به سیکل‌های قبلی، نشان‌دهنده ورود به دوره رکود چهار تا پنج ساله است.
مرداد ماه 98راهکاری برای کاهش قیمت مسکنبهروز ملکیکارشناس مسکنبا توجه به اینکه هم اکنون نسبت قیمت مسکن به درآمد خانوار به حداکثر رسیده است و تقاضای مصرفی به شدت تضعیف شده، بنابراین انتظار می‌رود شاهد خروج اجباری سوداگران از بازار مسکن و استقرار بازار در یک ثبات نسبی چند ساله باشیم.
مرداد ماه 98خبر تازه وزیر راه درباره افزایش وام مسکنمحمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی مردم در خرید مسکن عجله نکنند تا بتوانیم با رشد قیمت حباب‌گونه مسکن مقابله کنیم.
تیر ماه 98تفاوت رفتار قیمت مسکن با بازار اجارهمجید کیانپورعضو کمیسیون عمران مجلسمانی که وزیر راه اعلام می کند که مردم خانه نخرند تا ارزان شود، یعنی زمینه برای کاهش قیمت ها وجود دارد، البته امروز در میان مردم نیز این مطرح می شود که قیمت ها پایین می آید و این مسئله موجب شده که میزان معاملات مسکن به شدت کاهش یابد.
تیر ماه 98مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاککاهش ۶۰ درصدی معاملات این پیام واضح را به طرف عرضه می‌دهد که باید قیمت‌های پیشنهادی را پایین بیاورد و معتقدم در ماه‌های آینده این اتفاق می‌افتد.
تیر ماه 98مسکن تا شهریور گران نمی‌شودحسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران تا پایان تابستان قیمت خرید و فروش مسکن در کلانشهر تهران افزایش نمی‌یابد.
خرداد ماه 98ابوالقاسم رحیمی‌انارکیمدیرعامل بانک مسکنبا راه‌اندازی بازار تعهدی مصالح ساختمانی تا پایان تابستان امسال قیمت‌ها ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش خواهد یافت.
خرداد ماه 98محمدحسینیعضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلسبا توجه به سیاست‌های جدیدی که دولت در حال اتخاذ است تا بتواند مسکن ارزان تولید کند، احتمال این موضوع بسیار وجود دارد که قیمت مسکن به شرایط تعادل بازار بازگردد.
خرداد ماه 98۲۵ صاحب‌نظر حوزه اقتصاد مسکنبرآیند نگاه‌ صاحب‌نظران نشان می‌دهد هم‌اکنون ظرفیت «تغییر فاز» در بازار معاملات خرید آپارتمان وجود دارد و مشروط به حفظ وضعیت مهم‌ترین پارامتر بیرونی اثرگذار بر این بازار، تغییرات از ابتدای فصل اصلی نقل و انتقالات ملکی (تابستان)، قابل ردیابی می‌شود.
اردیبهشت ماه 98سیداحسن علوینایب رئیس کمیسیون عمران مجلسبا توجه به تجارب گذشته، اجاره‌بهای مسکن متاثر از قیمت مسکن است، به عبارتی هرچقدر که هر متر مربع مسکن گران‌تر شود به همان نسبت نیز اجاره‌بها افزایش پیدا می‌کند.
اردیبهشت ماه 98حسین عبده تبریزیصاحب‌نظر ارشد اقتصاد مسکنحسین عبده تبریزی، صاحب‌نظر ارشد اقتصاد مسکن با ارائه یک تحلیل درباره آینده بازار معاملات ملک و همچنین روند تغییر قیمت مسکن در سال ۹۸ به افت شدید قدرت خرید مسکن و نبود تقاضای بالفعل در بخش‌هایی از بازار اشاره کرد و گفت: در این فضا به سازنده‌ها توصیه می‌شود از حوزه «نوسازی یا همان تخریب و ساخت از نو» به حوزه «بازسازی یا تعمیر خانه‌های قدیمی» رو بیاورند.
اردیبهشت ماه 98جدیدترین پیش بینی از بازار اجاره‌بهای مسکن در سال ۹۸حسام عقبایینایب رئیس اتحادیه مشاوران املاکحسام عقبایی با اشاره به این‌که در بازار اجاره بها تقریبا از اوایل اردیبهشت ماه جابجایی‌ها آغاز می‌شود، اظهار کرد:‌ فروردین ماه به دلیل تعطیلی ۱۵ روزه، جابجایی آنچنانی در بازار اجاره نداریم اما به مرور و تا شهریور هر سال نقل و انتقالات در این بخش افزایش یافته و ادامه دارد.
اردیبهشت ماه 98احمد خرموزیر سابق مسکنبازار مسکن امسال وارد دوران رکود می‌شود و اگر قیمت مسکن افزایش نیابد یک اتفاق فوق‌العاده در اقتصاد رخ داده است.
فروردین ماه 98ابوالفضل موسوی بیوکینایب رئیس کمیسیون عمران مجلسبا اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد، تصریح کرد: اواخر خرداد ماه تازه بازار مسکن سال ۹۸ شروع به خودنمایی می‌کند.
فروردین ماه 98عباس زینعلیکارشناس مسکن هم‌اکنون در بازار مسکن هرکس بفروشد سود خواهد کرد گفت: قیمت خانه به سقف توان طرف تقاضا رسیده و هیچ جایی برای التهاب مجدد وجود ندارد.
فروردین ماه 98ایرج رهبرنایب رئیس انجمن انبوه‌سازانیکی از عواملی که می‌توان بر اساس آن بازار مسکن در سال ۹۸ را پیش بینی کرد برنامه‌های اجرا شده از سوی دولت در سال‌های قبل برای ساخت و ساز مسکن است.
فروردین ماه 98حال بازار مسکن چطور است؟حسین هاشمی تختی‌نژادعضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامیطبق آخرین آمار بانک مرکزی سرعت رشد حجم نقدینگی به ۲۱٫۱ درصد رسیده است که به ‌گفته کارشناسان اقتصادی، اگر سرعت رشد حجم نقدینگی با نرخ‌های بالا به همین منوال ادامه پیدا کند، فشار بر روی قیمت‌ها چون قیمت خانه ادامه‌دار خواهد بود و نمی‌توان سقفی برای گرانی قیمت خانه در سال جدید تعیین کرد.
اسفند ماه 97محمد اسلامیوزیر راه و شهرسازی قیمت مسکن متأثر از شرایط اقتصادی است. هر آنچه در تحولات اقتصادی رخ می‌دهد و اتفاقاتی که در اقتصاد می‌افتد دامن بخش مسکن را هم می‌گیرد.
اسفند ماه 97مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکقیمت‌ مسکن تا پایان سال به تثبیت می‌رسد و وضعیت کنونی بازار تا سال آینده به شاخص تورم و قیمت حامل‌های انرژی بستگی دارد.
اسفند ماه 97مجید کیانپورعضو کمیسیون عمران مجلس اگر قیمت دلار در بازار آزاد کاهش یابد یا افزایش، قیمت مسکن در سال آینده تغییر چندانی نخواهد کرد، زیرا مسکن بیشتر از این مقدار کشش برای رشد قیمتی ندارد.
بهمن ماه 97ایرج رهبرعضو انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهراندر چند ماه گذشته طبق آمارهای بانک مرکزی شاهد افزایش ۹۱ تا ۹۲ درصدی قیمت مسکن بوده‌ایم، بنابراین بازار مسکن دیگر کشش افزایش قیمت را ندارد.
بهمن ماه 97حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه املاک اگر قیمت دلار در سال آینده افزایش نیابد بخشی از قیمت واحد‌های مسکونی که به صورت نامتعارف افزایش یافته است تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به مرور شاهد شکسته شدن قیمت‌ها در بازار مسکن خواهیم بود.
بهمن ماه 97مهدی روانشادیناکارشناس مسکن افزایش قیمت مسکن در تهران تا حدودی به ثبات رسیده است اما افزایش قیمت مسکن در شهرستان ها تا چند ماه دیگر ادامه دارد.
بهمن ماه 97مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکدر سال آینده جهش سنگینی را در قیمت مسکن نخواهیم داشت و رشد قیمت‌ها متناسب با نرخ تورم عمومی خواهد بود.
دی ماه 97۳۰ صاحب‌نظر بخش مسکنسال آینده در صورت رکود در معاملات مسکن، فروش نوسازها برای سازنده‌ها با توجه به تجربه دوره رکودی اخیر، سخت‌تر از امسال و سال گذشته می‌شود.
دی ماه 97مهدی سلطان محمدی کارشناس مسکناحتمالا تا پایان سال سرعت رشد قیمت‌ها صفر می‌شود و برای مدت نسبتا طولانی شاهد رکود خواهیم بود که فرصت خوبی به خریداران واقعی می‌دهد.
آذر ماه 97جمعی از مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهرانمشاوران املاک این‌طور پیش‌بینی می‌کنند که بازارمسکن کشش افزایش قیمت به اندازه ماه‌های گذشته را ندارد. از این رو به‌نظر می‌رسد بازار معاملات خرید و فروش ملک در وضعیت رکودی قرار دارد.
آذر ماه 97حسام عقبایینایب رئیس اول صنف مشاوران املاک کشورافزایش نامتعارف و غیر منطقی قیمت مسکن منجر به کاهش حجم معاملات و رکود تورمی در بازار مسکن شده که تداوم این موضوع را تا پایان پاییز بدیهی کرده است؛ بی تردید تداوم این روند در صورت عدم ثبات قیمت ارز در زمستان نیز قابل پیش بینی است.
آذر ماه 97مهدی سلطان محمدی کارشناس مسکنتا امروز هیچ مقطعی نبوده که اجاره بها رو به کاهش رفته باشد. البته قیمت مسکن در برخی مقاطع کاهش پیدا کرده است که زیاد هم نبود و بیشتر بحث رکود بود، اما در خصوص اجاره بها تا امروز این اتفاق رخ نداده است.
آبان ماه 97مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکمتقاضیان واقعی که پولی برای خرید دارند، دست نگه ندارند و خرید خود را انجام دهند چرا که حضور سرمایه گذاران در این بازار فعلا کاهش یافته و این وضعیت بازار را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد.
آبان ماه 97حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران اگر قیمت ارز روند کاهشی یابد یا تغییری نکند پیش بینی می کنیم نیمه اول­ زمستان ۹۷­ یک شکست حبابی در قیمت مسکن در برخی نقاط را داشته باشیم.
آبان ماه 97بیت‌الله ستاریانکارشناس اقتصاد مسکنبه زودی شاهد سرازیر شدن مجدد سرمایه‌ها از این بخش به حوزه مسکن خواهیم بود و رونق بازار مسکن تا انتهای سال ۹۷ و اوایل سال ۹۸ ادامه خواهد داشت.
مهر ماه 97بیت‌الله ستاریانکارشناس اقتصاد مسکنمعتقدم نرخ دلار روی عدد ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان تثبیت می‌شود و ظرفیت برای رونق بخش مسکن به وجود می‌آید.
مهر ماه 97مصطفی‌ قلی خسرویرئیس اتحادیه مشاوران املاکاگر روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد، قیمت مسکن ثبات پیدا می‌کند و قطعا رشد بیش از حد قیمت موجب کسادی بازار مسکن می شود.
مهر ماه 97عباس زینعلیکارشناس اقتصاد مسکنبازار مسکن به شرایطی رسیده که احتمالا مقدار اندکی افزایش قیمت خواهد یافت و سپس وارد رکود می‌شود.
مهر ماه 9730 صاحب نظر بخش مسکننتایج نظرسنجی درباره مختصات بازار مسکن در نیمه دوم سال ۹۷ نشان می‌دهد عوامل موثر بر معاملات ملک به‌گونه‌ای است که در ماه‌های آتی روند خرید و فروش به‌واسطه حجم پایین، وضعیت شبه‌رکود را تجربه می‌کند.
شهریور ماه 97ایرج رهبرنایب رییس انجمن انبوه سازانحتی با فرض وجود حباب قیمتی در بازار مسکن در هر صورت این قیمتی است که ملک با آن عرضه می‌شود، گفت: با توجه به افزایش قیمت تمامی مصالح ساختمانی، بالا‌رفتن قیمت مسکن هم امری طبیعی است.
شهریور ماه 97حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با توجه به رشد نامتعارف قیمت مسکن پیش بینی می شود تا پایان شهریور همین شرایط در بازار حاکم باشد.
مرداد ماه 97حسین عبده تبریزیمشاور وزیر راه و شهرسازیکاهش سهم زمین در قیمت نهایی مسکن، کالا و خدمات به تقویت قدرت خرید خانوارها و افزایش قیمت زمین شهری به افزایش هزینه‌های ایجاد و توسعه خدمات شهری منجر می‌شود.
مرداد ماه 97بهمن عبداللهیرئیس اتاق تعاون ایرانرئیس اتاق تعاون ایران سیاست‌های ارزی جدید دولت را مثبت برشمرد و در عین حال اظهار امیدواری کرد که حباب با قیمت مسکن که تابعی از نرخ ارز بود نیز با آرامش این بازار اصلاح شود.
مرداد ماه 97ایرج رهبرعضو هیات مدیره کانون انبوه سازانبا افزایش عرضه خود به خود قیمت‌ها کاهش یافته و بازار به تعادل می‌رسد واین رقابت و افزایش عرضه تنها با تسهیل روند تولید و افزایش آن صورت خواهد گرفت.
مرداد ماه 97فرشید پورحاجتدبیر کانون انبوه سازاندر ماه‌های آینده همچنان شاهد افزایش قیمت مسکن خواهیم بود، گفت: البته اندکی از شیب تند این افزایش، کاسته خواهد شد و تعداد معاملات هم افزایش خواهد یافت.
خرداد ماه 97حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاکبا اشاره به عوامل تاثیرگذار بر نرخ اجاره بها در کشور، گفت: شاهد بازار آرامی در حوزه اجاره بها با رشد همسو با نرخ تورم در ماه های آتی خواهیم بود.
اردیبهشت ماه 97 حمید یاریتحلیلگر بازار مسکناگر بخواهیم بازار را کشوری ببینیم به نظر می‌رسد امسال باید منتظر افزایش قیمت‌ها در سایر شهرهای کشور باشیم و حرکت ابتدا از کلانشهرها و شهرهای مهاجرپذیر شروع می‌شود سپس به ترتیب به سایر شهرستان‌ها تسری می‌یابد.
اردیبهشت ماه 97 مهران ابراهیمیان تقریباً از آغاز زمستان سال ۹۶، بازار مسکن نشان داد که می‌تواند به موازات بازارهای دیگر وارد سفته‌بازی شود، حتی اگر میزان ساخت‌وساز نشان از رونق داشته باشد، آمارها از مازاد بیش از ۲/۵ میلیون خانه خالی خبر می‌دهد.
اردیبهشت ماه 97 ایرج رهبر رئیس کانون انبوه‌سازان مسکنبا توجه به سرگردانی بازار، وضعیت افزایش قیمت مسکن در بخش خرید و اجاره هنوز مشخص نیست.
اردیبهشت ماه 97حامد مظاهریانمعاون مسکن وزیر راه و شهرسازیمعاون مسکن وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه امسال قیمت مسکن افزایش می یابد، گفت: از شورای پول و اعتبار، افزایش وام مسکن زوجین به ۲۰۰ میلیون تومان را درخواست کرده‌ایم.
فروردین ماه 97حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران نرخ اجاره بها در سال ۹۷ در شهر‌های کوچک تغییری نخواهد کرد و در شهر‌های بزرگ نیز به نسبت تقاضا نرخ اجاره بها افزایش خواهد یافت که نهایت افزایش این نرخ تا ۱۰ درصد خواهد بود.
فروردین ماه 97عباس آخوندیوزیر راه و شهرسازیوزیر راه و شهرسازی با اعلام رشد ۷ درصدی مسکن در سالی که گذشت، پیش‌بینی کرد این رشد در سال ۹۷ به شکل فزاینده ادامه یابد.
فروردین ماه 97 بهروز ملکیکارشناس مسکن محتمل‌ ترین سناریو در سال جاری افزایش نرخ رشد قیمت مسکن بیشتر از نرخ تورم است.
فروردین ماه 97مهدی سلطان محمدیکارشناس مسکن می‌توان انتظار داشت که رشد قیمت مسکن در سال ۹۷ بیش از تورم عمومی باشد، اما جهش قیمت بعید خواهد بود.
اسفند ماه 96علی چگنی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکنپیش بینی می‌شود با رویه کنونی بازار مسکن، شاهد افزایش تقاضا و به تبع آن افزایش صدور پروانه و رشد تقاضا برای مواد و مصالح ساختمانی باشیم.
اسفند ماه 96عباس شوکتیکارشناس مسکن استفاده ۹۵ درصدی از مصالح‌ ساختمانی داخلی، وجود ۲٫۵ میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه و در نهایت پرداخت تسهیلات اجرایی به توسعه‌گران می‌تواند رونق را در سال آینده به بازار مسکن وارد کند.
اسفند ماه 96مجید کیان پورعضو کمیسیون عمران مجلسدر اوایل سال ۹۷ حبابی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد، گفت: دست کم حدود دو تا سه سال طول می‌کشد تا این حباب تخلیه شود.
اسفند ماه 96حسام عقبایینایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش بینی می‌کنیم میزان رشد اجاره‌بها منتطبق و متناسب رشد قیمت مسکن باشد و بیشتر از این رقم منطقی نیست.
اسفند ماه 96مصطفی قلی خسرویرییس اتحادیه مشاوران املاکمعاملات مسکن نشان می‌دهد که سال آینده ۲ درصد بیشتر از شاخص نرخ تورم قیمت مسکن افزایش می‌یابد.
بهمن ماه 96علی چگنی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکنبازار مسکن در سال آینده به لحاظ معاملات، قیمت‌ها و رشد پروانه‌های ساختمانی بهتر از سال ۱۳۹۶ خواهد بود. افزایش قیمت‌ها شاید اندکی بالاتر از تورم باشد و شدید نخواهد بود.
بهمن ماه 96ایرج رهبر نائب رییس انجمن انبوه سازان مسکن تهران اگر چه به عقیده کارشناسان، بازار مسکن از رکود سابق خود خارج شده اما اگر دولت به ایجاد موانع در این بازار ادامه دهد دوباره به رکود گذشته برمی‌گردیم.
بهمن ماه 96مهدى سلطان محمدىکارشناس مسکن وقتى در بازار ارز تلاطم ایجاد مى‌شود توجهات به آن بازار بیشتر شده و بازار مسکن تا حدى دچار وقفه مى‌شود.
بهمن ماه 96عباس شوکتیکارشناس مسکن در حال حاضر سود سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن در حد نرخ تورم و در نقطه معقولی قرار دارد پس سال آینده شاهد رشد آنچنانی قیمت در بازار مسکن نخواهیم بود،‌ حتی امکان کاهش قیمت هم وجود دارد.
بهمن ماه 96مهدی روانشادیناکارشناس مسکن با بررسی میدانی بازار مسکن، پیش بینی می شود تا پایان بهار ۹۷ رونق بازار در کنار ثبات قیمت ها را داشته باشیم.
دی ماه 96محمدرضا رضاییرئیس کمیسیون عمران مجلسافزایش قیمت مسکن با شرایط فعلی ادامه خواهد داشت و پیش بینی ما این است که اگر دولت به سمت پرداخت تسهیلات ارزان قیمت نرود همچنان رشد قیمت، بازار را درگیر خواهد کرد.
دی ماه 96حامد مظاهریانمعاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازیبا بیان اینکه رشد ۱۰ درصدی قیمت مسکن  مناسب است، اظهار کرد: توصیه می‌­شود که مالکان این رشد قیمت را داشته باشند، زیرا این افزایش نشان­ دهنده رونق و زنده بودن بازار مسکن است.
حتما بخوانید :  پیش بینی 87 نفر از بزرگان بورس از آینده بازار

خبر انتخاب شده برای شما

فملی در یک ماه آبان ماه تواسنته است ۳۶۰۱ میلیارد تومان درآمد برا خود بسازد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.