2224, 
پیش بینی بازار مسکن در سال 95Reviewed by سایت رادیوسهام on Jan 17Rating: 4.5پیش بینی بازار مسکن در سال 95پیش بینی بازار مسکن در سال 95
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

پیش بینی بازار مسکن در سال 95

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور با اعلام اینکه تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد، گفت: با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق به بازار مسکن باز می گردد.

به گزارش رادیوسهام، حسام عقبایی رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: ارائه تسهیلات بانکی در شرایط فعلی یکی از عوامل محرک در رونق بازار مسکن است، ولی با توجه به اینکه تسهیلات وام مسکن فقط ۲۰درصد ارزش قیمت مسکن است ، در شهرهای بزرگ اثر بخش نیست.
وی گفت: ارائه تسهیلات بانکی باید با رویکرد عدالت اجتماعی صورت گیرد زیرا در هر نقطه از کشور قیمت زمین و مسکن متفاوت است.
عقبایی با بیان اینکه ارائه تسهیلات نیازمند رویکرد بومی سازی است ، گفت : باید روش های ارائه تسهیلات مسکن از سایر تسهیلات جدا شود.
وی افزود : هزینه دریافت تسهیلات بانکی در کشور بالا است ویک شخصی برای دریافت وام ۶۰میلیون تومان باید یک ششم تسهیلات را برای خرید اوراق امتیاز تسهیلات مسکن  پرداخت کند.
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تصریح کرد: کارمزد برای فروش اقساط مسکن باید کاهش یابد تا هزینه دریافت تسهیلات به حداقل برسد.
وی ادامه داد : با توجه به مسائل اقتصادی و سیاسی تا پایان سال ۹۴ اتفاق خاصی در بخش مسکن نمی افتد و بازار مسکن ثبات دارد.
عقبایی افزود : در زمستان شاهد کاهش ۱۰درصدی اجاره بها بودیم و با توجه به زمان نقل و انتقالات در خرداد و تیر ؛ رونق  به بازار مسکن باز می گردد.
منبع: تسنیم

خبر انتخاب شده برای شما

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران در حالی که دیروز مرز روانی ۴ میلیون تومان را پشت سر گذاشته بود ، به رشد خود ادامه داد .
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
حتما بخوانید :  پیش بینی موسسه "تی‌دی‌اس"درباره قیمت طلا