2067, 3032, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

معاون وزیر صنعت از توافق ۱۰ میلیارد دلاری ایران و ژاپن خبرداد و گفت: مذاکره معدنی با آلمان و اتریش در حال انجام است.

08

مهدی کرباسیان گفت: با توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴ و برنامه دستیابی به قدرت نخست اقتصادی منطقه با رسیدن به نرخ رشد ۸ درصدی، سرمایه‌گذاری در حوزه معدن و صنایع معدنی انکارناپذیر است، این در حالی است که خوشبختانه ایران از ذخایر مناسب سنگ آهن، زغال سنگ و گاز برخوردار است و در صورت فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در معادن، می‌تواند جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر اقتصادی باشد.

به گزارش رادیو سهام  به نقل از مهر، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، سرمایه‌گذاری خارجی را جزو ضرورت‌های توسعه بخش معدن و صنایع معدنی بر شمرد و افزود: در قرارداد با شرکت‌های خارجی، موضوع انتقال تکنولوژی و بومی‌سازی آن توسط مهندسان کشورمان در راستای اقتصاد مقاومتی و استقلال اقتصادی لحاظ خواهد شد.

وی ادامه داد: در این قراردادها، دو روش سرمایه‌گذاری مستقیم و فاینانس و تامین مالی مطرح می‌شود و تلاش ما این است که حداکثر استفاده از نیرو و شرکت‌های ایرانی صورت گیرد و مطابق منافع اقتصادی و ملی باشد.

کرباسیان با بیان اینکه در پی سفر اخیر رئیس جمهوری اسلامی ایران به ایتالیا و فرانسه، ۶.۵ میلیارد یورو یادداشت تفاهم در حوزه سنگ آهن، زنجیره تولید فولاد و آلومینیوم امضا شد، خاطرنشان کرد: بخشی از این یادداشت تفاهم‌ها با ایمیدرو و بخش دیگر با شرکت‌های خصوصی از جمله فولاد مبارکه منعقد شد که نویدی برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی است.

حتما بخوانید :  سرنوشت بورس در نیمه دوم ۹۷

وی ادامه داد: اکنون با کشورهای دیگری نظیر آلمان، اتریش، بلاروس برای نحوه همکاری در حوزه معدن و صنایع معدنی در حال مذاکره هستیم. به تازگی، با ژاپنی‌ها موافق نامه ای تا سقف ۱۰ میلیارد دلار توسط وزیر اقتصاد امضا شده و با چین نیز بسته ۴ میلیارد دلاری در حوزه روی، آلومینیوم و معدنی‌ها مطرح شده است.

خبر انتخاب شده برای شما

بورس تهران در نیم ساعت آغازین معاملات روز دوشنبه سه کانال شکنی دیگر به ثبت رساند، تا شروع پاییز برای بورس با مجموع ۸ کانال شکنی طی دو روز ، طلایی تر از همیشه باشد. ارزش معاملات و همچنین رشد نمادهای کوچک و بزرگ در بازار حکایت از جذب موج های جدیدی از نقدینگی دارد. نقدینگی های سرگردانی که تحت تاثیر خبرهای سیاسی و اقتصادی این روزها به دنبال بازار امن سرمایه گذاری مانند بازار سهام هستند.
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.