2067, 3032, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با اکتشافات انجام شده در پهنه ایران مرکزی، نوید بخش دستیابی به معادن بزرگی همچون چادرملو، سرچشمه و مهدی آباد است.

bc0cf37e-d64d-4bc7-8fa6-bcecd639c4ef_20160208_114132

 

به گزارش رادیو سهام «مهدی کرباسیان» طی نشستی با حضور دکتر علی اکبر صالحی، معادن رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و اعضای هیات عامل ایمیدرو با هدف بررسی فعالیت های اکتشافی صورت گرفته طی ۲ سال اخیر و نیز ایجاد زمینه همکاری بیشتر برای توسعه اکتشافات معادن برگزار کرد. دکترعلی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، در این نشست ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه اکتشاف معادن، با اشاره به اینکه با هم افزایی و نگاه ملی می‌توانیم کارهای عظیمی در کشور انجام دهیم، گفت: با توجه به اینکه سازمان انرژی اتمی از تحریم خارج شده، نگرانی های قبلی نهادها و ادارات در زمینه همکاری با این سازمان برطرف شده است.

وی ادامه داد: این سازمان وظیفه خود می‌داند تا هر آنچه در توان دارد برای پیشبرد کشور در اختیار بگذارد. صالحی گفت: تاکنون توانسته‌ایم محصولات این سازمان را همچون آب سنگین در بازارهای بین‌المللی عرضه کنیم اما با توجه به وجود رقبا در بازارهای بین المللی، باید به سمت رقابتی کردن محصولات پیش رویم. وی افزود: به شرکت‌های زیرمجموعه اعلام کرده‌ایم که خود را با شرایط بین المللی منطبق کنند و باید به تدریج با کاهش حمایت‌های دولتی، به سمت مستقل شدن پیش روند.

مهدی کرباسیان نیز در این نشست ضمن تشکر از آقایان ظریف و صالحی و تیم مذاکره کننده که با تلاش خود به تحریم‌ها پایان بخشیدند، تصریح کرد: ایمیدرو از نیمه دوم سال ۹۲، اکتشاف ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع را با توجه به ۳ اولویت شامل «فعالیت در مناطق  شرق کشور با هدف ارتقای امنیت»، «نواحی محروم» و «نواحی مستعد معدنی» برنامه ریزی کرد، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، گستره فعالیت‌های اکتشافی از مرز ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع عبور کرد. وی ادامه داد: پهنه ایران مرکزی به عنوان یکی از مناطق اکتشافی اخیر، ۳ اولویت مذکور را دارا است و عملیات اکتشافی در این منطقه با بیش از ۸۹ هزار کیلومتر مربع با همکاری سازمان انرژی اتمی در قالب یک کار ملی در ۳ فاز (ژئوفیزیک هوایی، اکتشاف آهن و عناصر همراه و نیز فرآوری عناصر نادر خاکی) آغاز شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: اکنون۸۰ درصد ناحیه ۱ پهنه ایران مرکزی  به مساحت ۳۸ هزار کیلومتر مربع به اتمام رسیده و تنها ۲۰ درصد آن باقی مانده است. بررسی نتایج اولیه عملیات اکتشافی، این امید را ایجاد می‌کند که در این منطقه معادن بزرگی در زمینه مس، آهن، عناصر نادر خاکی و غیره قابل استخراج خواهد بود. کرباسیان اظهار داشت: دستیابی به اطلاعات اکتشافی در منطقه ایران مرکزی، افتخاری ملی است و سرمایه گذاران با خاطری آسوده می‌توانند در معادن این حوزه، سرمایه گذاری و به اکتشافات تفصیلی و سپس فرآوری مواد معدنی با همکاری بخش خصوصی داخلی و خارجی اقدام کنند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه رشد ۸ درصدی اقتصاد در سند چشم انداز ۲۰ ساله و ضرورت سرمایه گذاری سالانه ۵۰ میلیارد دلاری، تصریح کرد: بخش معدن برای سرمایه گذاری، محور است چرا که ایجاد صنایع معدنی و ایجاد ارزش افزوده و نیز رونق صنایع پایین دستی، با توسعه بخش معدن امکان پذیر است.

 

خبر انتخاب شده برای شما

سال ۹۷ با پایانی خوش برای بانک تجارت همراه بود و سرمایه این بانک در آخرین مجمع عمومی فوق العاده با رای اکثریت سهامداران حقیقی و حقوقی با ۳۹۰ درصد افزایش از مبلغ از ۴۵ هزار و هفتصد میلیارد ریال به ۲۲۳ هزار و نهصد و بیست و شش میلیارد ریال رسید.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.