صعود قیمت سنگ آهن

nokhbegan-start

متال بولتن شاخص قیمت سنگ‌آهن ایران را ۴۲٫۸۴ دلار اعلام کرده در حالی که طی سه هفته اخیر این دومین بار است که قیمت سنگ‌آهن صعود می‌کند و همین موضوع امیدواری بسیاری را در فضای این کسب و کار به وجود آورده است.

به گزارش رادیو سهام ، پس از ماه‌ها نزول قیمت سنگ‌آهن در بازارهای جهانی با فرا رسیدن عید شکوفه‌های چین مسیر قیمت این ماده معدنی نشان از رشد دارد. در حالی که بازار این مواد معدنی مدت‌ها در انتظار رشد قیمت به سر می‌برد و عمده پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که قیمت سنگ‌آهن تا پایان عید شکوفه‌های چین به محدوده ۵۰ دلار خواهد رسید.

0007

با به پایان رسیدن عید شکوفه‌های چین قیمت سنگ‌آن ایران افزایش پیدا کرده و این اتفاق معدنکاران حوزه سنگ‌آهن را دوباره امیدوار کرده است. گرچه برخی باورند تا زمانی که سنگ‌آهن ۵۰ دلار را رد نکند، فضای سرمایه‌گذاری در این حوزه کاملا امن نیست. با این حال در حال حاضر شاخص قیمت سنگ‌آهن به ۴۳ دلار نزدیک شده و این به معنای رشد قیمت سنگ‌آهن پس از ماه‌ها روند نزولی است.

این در حالی است که به تازگی قائم مقام انجمن فولاد و معدن خبر از کاهش ظرفیت تولید سنگ‌آهن داده و پیش‌بینی کرده در سال‌های آینده به دلیل موانع تجاری صادرات فولاد افزایش پیدا نخواهد کرد، ضمن اینکه به نظر نمی‌رسد رونق زیادی در بخش مسکن و ساخت‌وساز این کشور نیز مطرح باشد چرا که در حوزه ساخت‌وسازهای جدید چین افول ۱۴ درصدی را شاهد بوده است.

حتما بخوانید :  بررسی مشکلات توقف نمادهای بورسی

او در عین حال بر این باور است که تولید سنگ‌آهن در سال ۲۰۱۶ تغییر خاصی نخواهد داشت و روند نزولی ادامه خواهد یافت. همینطور بنا بر گفته یانگ پیش‌بینی می‌شود کشور چین در سال آینده بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن تولید فولاد خود را کاهش دهد. با این وجود بازار سنگ‌آهن دنیا همچنان منتظر سیاستگذاری اژدهای زرد است.

خبر انتخاب شده برای شما

شش برادر پست فطرت به جرم تجاوز به دختر بچه کوچک دستگیر شدند.این شش برادر که به همراه والدینشان در
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید