2067, 3032, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

متال بولتن شاخص قیمت سنگ‌آهن ایران را ۴۲٫۸۴ دلار اعلام کرده در حالی که طی سه هفته اخیر این دومین بار است که قیمت سنگ‌آهن صعود می‌کند و همین موضوع امیدواری بسیاری را در فضای این کسب و کار به وجود آورده است.

به گزارش رادیو سهام ، پس از ماه‌ها نزول قیمت سنگ‌آهن در بازارهای جهانی با فرا رسیدن عید شکوفه‌های چین مسیر قیمت این ماده معدنی نشان از رشد دارد. در حالی که بازار این مواد معدنی مدت‌ها در انتظار رشد قیمت به سر می‌برد و عمده پیش‌بینی‌ها حاکی از این بود که قیمت سنگ‌آهن تا پایان عید شکوفه‌های چین به محدوده ۵۰ دلار خواهد رسید.

0007

با به پایان رسیدن عید شکوفه‌های چین قیمت سنگ‌آن ایران افزایش پیدا کرده و این اتفاق معدنکاران حوزه سنگ‌آهن را دوباره امیدوار کرده است. گرچه برخی باورند تا زمانی که سنگ‌آهن ۵۰ دلار را رد نکند، فضای سرمایه‌گذاری در این حوزه کاملا امن نیست. با این حال در حال حاضر شاخص قیمت سنگ‌آهن به ۴۳ دلار نزدیک شده و این به معنای رشد قیمت سنگ‌آهن پس از ماه‌ها روند نزولی است.

این در حالی است که به تازگی قائم مقام انجمن فولاد و معدن خبر از کاهش ظرفیت تولید سنگ‌آهن داده و پیش‌بینی کرده در سال‌های آینده به دلیل موانع تجاری صادرات فولاد افزایش پیدا نخواهد کرد، ضمن اینکه به نظر نمی‌رسد رونق زیادی در بخش مسکن و ساخت‌وساز این کشور نیز مطرح باشد چرا که در حوزه ساخت‌وسازهای جدید چین افول ۱۴ درصدی را شاهد بوده است.

حتما بخوانید :  کمرنگ شدن چالش‌ فین‌تک ها با کمک فرابورس

او در عین حال بر این باور است که تولید سنگ‌آهن در سال ۲۰۱۶ تغییر خاصی نخواهد داشت و روند نزولی ادامه خواهد یافت. همینطور بنا بر گفته یانگ پیش‌بینی می‌شود کشور چین در سال آینده بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تن تولید فولاد خود را کاهش دهد. با این وجود بازار سنگ‌آهن دنیا همچنان منتظر سیاستگذاری اژدهای زرد است.

خبر انتخاب شده برای شما

قرار است نیمی از مبلغ ۹۵۰۰ میلیارد تومانی به خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشاورزی و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و نصف دیگر به بدهی‌های سازمان بیمه سلامت اختصاص داده شود
همچنین می توانید فایلهای دوره آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا از تلگرام دانلود کنید.