نحوه تخصیص سهام بفجر بین خریداران حقیقی و حقوقی عادلانه بود؟

nokhbegan-start

معاون بازار شرکت بورس با بیان اینکه در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر بالاترین عدالت ممکن برای تخصیص این سهم صورت گرفته روش ثبت دفتری برای عرضه‌های اولی را ناکارامد دانست.

به گزارش رادیو سهام، علی صحرایی گفت: در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر و نحوه تخصیص سهام به خریداران حقیقی و حقوقی بالاترین عدالت ممکن برقرار شده است.

صحرایی با بیان اینکه روش ثبت سفارش یا به اصطلاح بوک بیلدینگ نمی‌تواند روشی قابل اتکا در عرضه‌های اولیه و تخصیص عادلانه سهام به عموم خریداران مورد استفاده قرار بگیرد ، عنوان کرد: در مدت تجربه کاری خود تاکنون هیچ روشی به اندازه روش حراج مستقیم در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر نتوانسته عدالت را میان سهامداران برقرار کند.

او افزود: در عرضه اولیه سهام پتروشیمی فجر تعداد ۵۹ هزار و ۸۵۰ سهام دار حقیقی و یک هزار و ۴۸ شخص حقوقی اعم از صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری موفق به خرید این سهم شده‌اند بطوریکه در مجموع ۷۵ درصد خریداران اشخاص حقیقی و ۲۵ درصد مابقی اشخاص حقوقی بوده‌اند.

صحرایی روش ثبت دفتری در عرضه اولیه سهام را مترادف با ملاک قراردادن قیمت‌ها در فرآیند معامله عنوان کرد و افزود: بهترین روش عرضه اولیه سهام برای جذب و مشارکت حداکثری مردم در بازار سهام روش فعلی عرضه اولیه از طریق حراج مستقیم است و بهترین فرآیند برای تعیین ارزش واقعی سهام است.

حتما بخوانید :  درج یک نماد جدید در فرابورس

معاون بازار شرکت بورس در خاتمه گفت: سهامدار عمده پتروشیمی فجر امروز عرضه تدریجی سهم‌های ابطالی در روز عرضه اولیه این سهم را آغاز کرده است.

منبع: فارس

خبر انتخاب شده برای شما

نفیسه روشن با انتشار عکس زیر نوشت : باید فقط به خدا پیله کرد زیرا فقط با او می توان
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. مسعود

    سلام خسته نباشید
    درمورد عرضه اولیه سهام بفجر من انتقادی داشتم که شاید ترتیب اثر ندهند ولی برای اینکه حرفم راگفته باشم می گویم
    من در عرضه اولیه شرکت کردم راس ساعتی که بورس اعلام کرده بود اقدام کردم ولی موفق نشدیم خرید کنم خودم شخصا از کارگزاری فارابی پیگیری کردم که من که سر موقع اقدام کردم چرا نتونستم انلاین خرید کنم انها در جواب من گفتند بورس قرار بود راس ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه ثبت سفارش شود ۱۲:۴۲ دقیقه باز شده که کمتر کسی موفق شده خرید کند . اطلاعیه که نظار بازار به کارگزاری ها داد اعلام که بین ۲۰۰۰ الی ۳۰۰۰ به افراد انلاین داده شود که متاسفانه کارگزاری فارابی تعداد ۳۰۰ عدد سهام به اینجانب داد ایا کسی هست کارگزاریها را نظارت کند یاخیر اینگونه کارها را جلویش را بگیرد. متشکرم مسعود

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید