جزئیات پرداخت تسهیلات ۸۰میلیونی مسکن

nokhbegan-start
2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

1675401_164

پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم در حالی در کشور از دیروز آغاز شده که میزان جذب سرمایه بانک از سپرده‌گذاریمتقاضیان در طی یک‌سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالاست و انتظار می‌رود بر بازار مسکن تاثیر بگذارد .

به گزارش رادیو سهام ، به نقل از فارس پرداخت تسهیلات مسکن به سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز یکم در حالی از دیروز آغاز شده است که از ابتدای سال جاری تمامی دست‌اندرکاران کشور در صدد ارایه راهکارهایی برای خروج مسکن از رکود بودند تا بازار معاملات رونق بگیرد.

اما اگرچه آغاز پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم، یکی از راهکارهای بانکی برای خروج مسکن از رکود است اما به نظر می‌رسد این تسهیلات گام موثری برای برخی از خانوارها به ویژه در شهرهای میانی و واحدهای متوسط و کوچک باشد.

در همین رابطه و در مورد میزان استقبال از پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم اگرچه نظر کارشناسان و دست‌اندرکاران متفاوت است اما به نظر می‌رسد این تسهیلات تنها یک روش از میان روش‌های مختلفی است که متقاضیان خرید مسکن بویژه کسانیکه برای نخستین بار اقدام به خرید خانه می‌کنند می‌توانند آن را تجربه کنند. گفته می‌شود این روش، روشی است که می‌تواند بر بازار آرام مسکن تاثیری آرام و تدریجی داشته باشد.

حتما بخوانید :  تحلیل وضعیت نرخ‌های سود تسهیلات بانکی

حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی پیش تر گفته بود: خروج مسکن از رکود، تدریجی خواهد بود و خروج غیرتورمی را در بازار خواهیم داشت که پیش بینی می کنیم با ورود وام ها فرآیند خروج از رکود تداوم یابد.

ابوالقاسم رحیمی‌انارکی در همین رابطه به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: صندوق یکم از دیروز شروع به اعطای تسهیلات به متقاضیانی می کند که برای نخستین بار اقدام به خرید خانه کرده‌اند و در مورد میزان استقبال و تاثیری که بر بازار مسکن خواهد داشت باید منتظر باشیم و اظهارنظر کارشناسی در این باره به تیرماه سال جاری موکول خواهد شد.

وی همچنین افزود: بر اساس سقف تسهیلات به متقاضیان تهران ۸۰، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود که باید برای استفاده از تسهیلات هرکدام از سپرده‌گذاران حداقل یک سال سپرده گذاری انجام داده باشند و به ازای هر شش ماه، یک برابر متوسط موجودی به آنها تعلق می‌گیرد و بازپرداخت بر اساس سود ۱۳ درصد خواهد بود.

محمدحسن مرادی مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن نیز در مورد جزئیات پرداخت تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم در شهرهای مختلف کشور گفت: تاکنون و در مجموع یک هزار و ۵۸۲ نفر اقدام به بازکردن حساب در شعب بانک مسکن کرده‌اند که در طی این مدت، یک هزار و ۴۶۱ نفر در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و ۳ هزار و ۲۷۳ نفر در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمیعت در صندوق پس‌انداز مسکن خانه یکم حساب باز کرده‌اند.

حتما بخوانید :  بهترین فرصت برای خرید مسکن چه زمانی است؟

مرادی میزان جذب بانک از سرمایه متقاضیان را ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و تاکید کرد: بازپرداخت تسهیلات بانکی ۱۳ درصد است و بدون شک پرداخت تسهیلات صندوق پس انداز خانه یکم بر بازار معاملات مسکن بی تاثیر نخواهد بود و پیش بینی می شود که بازار همچنان بر اساس روال سابق به کار خود ادامه دهد.

خبر انتخاب شده برای شما

5961294_317
پیش بینی تداوم رکود در بخش مسکن
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10

مطالب مرتبط

2 نظر

  1. صادق . ع

    با سلام – بابا سر جدتون به هر چی که می پرستید کم بنویسید که مسکن توی رکوده؟! چرا یکی نمی نویسه که چون صاحبان مسکن به طرز وحشتناکی طمعکاری کرده و قیمت مسکن را تا فلک بالا برده اند، قیمت ها به اشباع رسیده و باید قیمتها را کاهش بدهند تا رونق به بازار برگردد؟ اکنون نیز قیمت مسکن هر روز بالاتر می رود چه خرید و چه رهن و اجاره ( به خاطر اخبار مربوط به کاهش سود بانکی دیگه هیچکی حاضر نیست رهن کامل قبول کنه و همه رقتند به سوی اجاره های دو میلیونی به بالا؟!) اون روز توی بنگاهی بنگاه داره با عصبانیت می گفت : یارو اومده خونه شو توی خیابان مبعث جنت آباد شمالی میخاد بذاره رهن و اجاره میگه خونه سه خوابه و ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ۱/۵ میلیون تومان هم اجاره و تعداد نفرات مستاجر هم بیشتر از سه نفر نباشه؟!! آیا این مردم و با این اعتقادات و نگاه بیمارگونه به پول و دارائی اجازه می دهند که قیمتها واقعی شوند؟ شما رسانه ها چرا یک کلمه در این موارد نمی نویسید؟۱ دائم هر روزنامه و سایتی را نگاه میکنی مثل طوطی دارند تکرار می کنند که : امان از دست رکود مسکن؟ من خوب میدانم که شما اهالی رسانه هیچکدام آنقدر پول ندارید که برید توی بساز و بفروشی! پس چرا اینقدر سنگ اینها رو به سینه می زنید؟ مطمئن باشید با هر یک فقره وام مسکنی که ما میگیریم قیمت مسکن چند درصدی گرانتر میشه و در نهایت بازهم کلاه سر مردم بینوائی میره که در خواب و خیال خانه دار شدن ، آلت دست دولت و رسانه ها و فروشندگان مسکن واقع شده اند.

    پاسخ
  2. صادق . ع

    با سلام – من یک کارمند مستاجر هستم – بابا سر جدتون به هر چی که می پرستیتد کم بنویسید که مسکن توی رکوده؟! چرا یکی نمی نویسه که چون صاحبان مسکن به طرز وحشتناکی طمعکاری کرده و قیمت مسکن را تا فلک بالا برده اند و اکنون نیز قیمت مسکن هر روز بالاتر می رود چه خرید و چه رهن و اجاره ( به خاطر اخبار مربوط به کاهش سود بانکی دیگه هیچکی حاضر نیست رهن کامل قبول کنه و همه رقتند به سوی اجاره های دو میلیونی به بالا؟!) اون روز توی بنگاهی بنگاه داره با عصبانیت می گفت : یارو اومده خونه شو توی خیابان مبعث جنت آباد شمالی میخاد بذاره رهن و اجاره میگه خونه سه خوابه و ۱۰۰ میلیون تومان رهن و ۱/۵ میلیون تومان هم اجاره و تعداد نفرات مستاجر هم بیشتر از سه نفر نباشه؟!! آیا این مردم و با این اعتقادات و نگاه بیمارگونه به پول و دارائی اجازه می دهند که قیمتها واقعی شوند؟ شما رسانه ها چرا یک کلمه در این موارد نمی نویسید؟۱ دائم هر روزنامه و سایتی را نگاه میکنی مثل طوطی دارند تکرار می کنند که : امان از دست رکود مسکن؟ من خوب میدانم که شما اهالی رسانه هیچکدام آنقدر پول ندارید که برید توی بساز و بفروشی! پس چرا اینقدر سنگ اینها رو به سینه می زنید؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید