خوش بینی به رونق بازار مسکن

nokhbegan-start
پیش‌بینی کارشناسان و صاحبنظران حوزه مسکن از آینده بازار مسکنReviewed by رادیو سهام on Mar 26Rating: 4.5گره رکود مسکن بعد از انتخابات باز می‌شود؟گره رکود مسکن بعد از انتخابات باز می‌شود؟

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدانخوش بینی به رونق بازار مسکن با بیان اینکه همچنان به رونق بازار مسکن خوش‌بین هستیم، گفت: انبساطی که در بخش پولی باید به وجود می‌آمد، وارد بازار مسکن نشد.

رادیو سهام: شاپور قلیچ‌خانی اظهار کرد: پیش‌بینی‌ها درخصوص رونق ساخت و سازها به لحاظ مکانیسم کلی اقتصاد کشور درست بود و کار هم شروع شد اما کم‌لطفی سیاستگذاران باعث شد این رونق ادامه نیابد به طوریکه در اوایل سال تقاضای ۱۵ درصدی برای خرید مسکن به وجودد آمد که کافی نبود.

کم‌لطفی سیاستگذاران باعث شد بازار مسکن رونق نیابد

وی افزود: کم‌لطفی سیاستگذاران و اجرایی نشدن بسته‌ها و تسهیلات موردنظر باعث شد بازار مسکن آنچنان که انتظار می‌رفتریال رونق پیدا نکند.

وی عنوان کرد: توانستیم مشکلات موجود را به مسئولان منعکس کنیم و تاحدی هم توجه شد و خوشبختانه شاهد این هستیم که نرخ سودهای بانکی و نرخ سود تسهیلات کاهش یافته است.

قلیچ‌خانی با اشاره به اینکه مسئولان به صرافت افتادند تا مشکل بازار مسکن را حل کنند، بیان کرد: امیدواریم تا پایان ۳ ماهه دوم سال بازار رونق پیدا کند و افرادی که مأیوس شده و از فعالیت کنار کشیدند، دوباره به کار بازگردند و سرمایه‌گذاری کنند.

حتما بخوانید :  پیش‌بینی کارشناسان و صاحبنظران حوزه مسکن از آینده بازار مسکن

با کاهش نرخ سودبانکی سرمایه‌های بخش خصوصی وارد بازار می‌شود

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان گفت: باید به وضعیت کلان کشور هم توجه داشته باشیم چرا که مشکل ما تنها در بخش مسکن نیست و دولت مشکلات فراوانی دارد.

وی تأکید کرد: اگر نرخ سودهای بانکی کاهش یابد سرمایه‌های بخش خصوصی به طور قطع و یقین وارد بازار کار خواهد شد و ما همچنان خوش‌بین هستیم.

قلیج‌خانی اظهار کرد: برای اینکه این بخش را به حرکت دربیاوریم واقع‌نگری لازم است و به نظر می‌رسد در ۳ ماهه دوم سال این حرکت بیشتر شود.

تسهیلات بانک مسکن عملا ترغیب‌کننده نبوده است

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مراجعات بنگاه‌ها برای خرید مسکن، تصریح کرد: در ماه‌های اخیر مراجعه به بنگاه‌ها برای خرید مسکن ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه تسهیلات بانک مسکن عملا ترغیب‌کننده خرید مسکن نبوده است، گفت: بسته‌هایی همچون پرداخت وام مسکن با مشکلاتی مواجه شده است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان استان همدان خاطرنشان کرد: اقساط بازپرداخت وام مسکن باید با توجه به قدرت خرید مردم مشخص شود چرا که بسته‌های حمایتی مسکن عملا کارایی مورد انتظار مسکن‌سازان را نداشته است.

قلیچ‌خانی با اشاره به اینکه موفق شدیم رسوب بانک مسکن را برداریم، عنوان کرد: از مسئولان استان می‌خواهیم مسائل و مشکلات مسکن‌سازان را به مرکز و وزارت مسکن و شهرسازی و گروه اقتصادی دولت انعکاس دهند تا تصمیم‌گیری عقلایی، منطقی و مبتنی بر واقعیت‌های جامعه در این زمینه صورت بگیرد.

حتما بخوانید :  برای خرید واحدهای ۵۰ متری در تهران چقدر بایدهزینه کرد؟

منبع: ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

پیش‌بینی کارشناسان و صاحبنظران حوزه مسکن از آینده بازار مسکن
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
۹۷۰dar90 vasat
۹۷۰dar90 vasat

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin
از همین حالا در جریان پیش بینی بزرگان بازار باشید