2224, 
خوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانیReviewed by رادیو سهام on Jul 23Rating: 4.5خوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانیخوش‌بینی نسبت به افزایش قیمت طلای جهانی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

با وجود ثبت دومین کاهش هفتگی طلای جهانی، نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان و سرمایه گذاران نظر مشابهی درباره جهت حرکت طلا در هفته جاری دارند و خوش بینی بالایی در هر دو گروه نسبت به افزایش قیمت این فلز ارزشمند وجود دارد.

به گزارش رادیو سهام به نقل از طلا نیوز، در نظرسنجی هفته جاری از کارشناسان بازار، ۱۹ تحلیلگر و معامله گر شرکت کردند که ۹ نفر یا ۴۷ درصد آنها افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالیکه هفت نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند و سه نفر یا ۱۶ درصد انتظار داشتند قیمت این فلز ثابت بماند.

در این بین در نظرسنجی آنلاین کیتکو برای هفته جاری ۹۱۹ نفر رای دادند که از میان آنها ۴۵۱ نفر یا ۴۹ درصد افزایش و ۳۳۸ نفر یا ۳۷ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالیکه ۱۳۰ نفر یا ۱۱ درصد نظری نداشتند.

روند اخیر قیمت طلا باعث شده خوش بینی نسبت به حرکت صعودی این فلز ارزشمند محدودتر شود. اگرچه سرمایه گذاران خرد معمولا رای بالاتری می دهند اما برای نخستین بار در سه ماه گذشته بود که میزان خوش بینی کمتر از ۵۰ درصد بود.

حتما بخوانید :  مطالبات بازارمسکن از دولت روحانی چه خواهد بود؟

در معاملات روز جمعه بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در اوت آخرین بار ۷.۶۰ دلار یا ۰.۶ درصد کاهش یافت و در ۱۳۲۳.۴۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۳ درصد کاهش نشان داد. این فلز ارزشمند هفته قبل ۲.۳ درصد ریزش قیمت داشت.

شاخص دلار آمریکا روز جمعه ۰.۵ درصد صعود کرد و بازارهای سهام آمریکا در سطح بالاتری معامله شدند.

این فلز ارزشمند پس از همه پرسی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا در مدت دو هفته ۱۰۰ دلار افزایش یافت اما با کاهش نگرانیهای سرمایه گذاران نسبت به تبعات تصمیم اقتصادی تصمیم این کشور و صعود بازارهای سهام، تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن محدود شد و قیمت این فلز از بالاترین رکورد امسال عقب نشینی کرد. قیمت طلا از رکورد حدود ۱۳۷۵ دلار که اوایل ماه جاری ثبت کرد حدود چهار درصد کاهش پیدا کرده اما همچنان از ابتدای سال تاکنون حداکثر ۲۴ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گفته آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی، طلا انعطاف پذیری قابل توجهی نشان می دهد. بزودی بازارها به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معطوف می شوند و تغییر احتمالی سیاستها برای دلار منفی و برای طلا مثبت خواهد بود.

به گفته جوردان الیسئو، اقتصاددان ارشد شرکت استرالین بولیون، طلا در فاز تحکیم قیمت قرار دارد و قوی شدن دلار و رشد بازارهای سهام تقاضا برای این فلز ارزشمند را محدود کرده است. انتظار می رود بانک مرکزی اروپا بزودی تدابیر محرک مالی بیشتری را تصویب کند در حالیکه همه نگاهها به سوی نشست سیاست پولی هفته آینده بانک مرکزی آمریکا دوخته شده است.

حتما بخوانید :  تورم اردیبهشت ماه ۹.۸ درصد شد

منبع:ایسنا

خبر انتخاب شده برای شما

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10