2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فاذر درخصوص فروش یك دارایی و كاهش هزینه های مالی این شركتReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 2Rating: 5.0گفت و گوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فاذر درخصوص فروش یك دارایی و كاهش هزینه های مالی این شركتگفت و گوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فاذر درخصوص فروش یك دارایی و كاهش هزینه های مالی این شركت
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفت و گوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل فاذر درخصوص فروش یک دارایی و کاهش هزینه های مالی این شرکتصنایع آذرآب جزو شرکت‌هایی بود که بعد از برجام، رشد شارپ و بیش از ۱۰۰ درصدی داشت. این شرکت با رشد قیمتی خوبی که داشت، سهامداران خود را شگفت زده کرد و باعث شد توجه بازار جلب شود. صنایع آذرآب از جمله شرکت هایی است که امید می‌رود بعد از برجام شرایط بسیار بهتری پیدا کند و اتفاقا رشد قیمت سهام این شرکت هم به همین دلیل بود. شرکت صنایع آذر آب از شرکت‌های پیمانکاری است که با لغو تحریم‌ها، می‌تواند قراردادهای خوبی ببندد و کسب و کارش رونق خوبی بگیرد. البته برخی هم معتقدند که در مورد این شرکت و بسیاری از شرکت‌های دیگر، خوش بینی ها بیش از حد زیاد بوده است و برجام نمی‌تواند اثری به این بزرگی در این شرکت‌ها بگذارد. شاید به همین دلیل هم هست که از ابتدای سال، بسیاری از نمادهایی که رشد سریع و شارپ داشتند، در حال اصلاح هستند. در خصوص آخرین وضعیت صنایع آذرآب، رادیوسهام با فریبرز پرنا نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت گفت و گو کرده است.

۱- یکی از اتفاقات مهمی که اخیرا در اقتصاد ایران رخ داده، کاهش سود بانکی است. آیا این مسئله تاثیری در هزینه‌های شرکت صنایع آذرآب دارد؟

بله. ما به دنبال جابجایی تسهیلات ارزان قیمت با تسهیلات گران قیمتی هستیم که هزینه های شرکت را بسیار بالا برده بودند. با این کار هزینه های مالی شرکت کاهش خواهد داشت. البته به جز این مورد هم به دنبال راه های دیگر تامین مالی مانند انتشار صکوک هستیم. این کار در کنار تامین مالی از بانک ها انجام خواهد شد.

حتما بخوانید :  برگزاري مجمع عمومي فوق العاده "اپرداز"

۲- برجام تاثیری در روند فعالیت‌های شرکت آذر آب داشته است؟

برجام باید عامل رونق اقتصادی شود. در صورتی که اقتصاد کشور رونق بگیرد، ما هم آمادگی داریم تا در مناقصه های جدید شرکت کنیم. هرچه رونق اقتصاد بیشتر شود، مناقصه های بیشتری برگزار می‌شود و شرکت آذر آب هم فرصت این را خواهد داشت تا پروژه های جدیدی در دست بگیرد. ما باید پروژه های خود را به سطح سال های قبل برگردانیم تا وضعیت شرکت بهتر از این شود.

۳- دلیل رشد قیمت سهام فاذر پس از برجام چه بود؟

در این مقطعی که شما ذکر کردید، سهام بسیاری از شرکت ها رشد بالایی را تجربه کرد که فاذر هم یکی از آن ها بود. به هر حال انتظارات این است که برجام بتواند رونق را به اقتصاد کشور برگرداند. اما پس از گذشتن از آن دوره، فاذر به دلیل شناور بالایی که دارد، نوسان زیادی ندارد و کمتر پیش می آید که دچار حباب قیمتی شود. این به نفع سهامداران است.

۴- شما ظرفیت خالی هم دارید که در صورت نیاز، بتوانید ظرفیت شرکت را افزایش دهید؟

ما در حال حاضر نهایتا از ۱۰ درصد ظرفیت استفاده می کنیم. فعلا فضای کار فراهم نیست. شرکت آذر آب پتانسیل و قابلیت های بالایی دارد و ظرفیت خالی شرکت بالاست. امیدواریم شرایطی فراهم شود که بتواند از ظرفیت بیشتری استفاده کنیم. ما در حال حاضر برای به روز رسانی تکنولوژی خود هم فعالیت هایی انجام می دهیم. تلاش شرکت این است که تکنولوژی خود را بالا ببرد و مذاکراتی هم با شرکت های اروپایی داشته ایم. امیدواریم که تکنولوژی جدید هر چه زودتر وارد شرکت آذر آب شود.

حتما بخوانید :  ۵ سناریو از وضعیت بورس در روزهای آتی

۵- بحثی که درباره آذر آب شنیده می شود، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی هاست. قصد انجام این کار را دارید؟

شرکت آذر آب قبلا از این محل افزایش سرمایه داده آخرین باری که فاذر از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه داده کمتر از ۵ سال قبل بوده. طبق قانون، شرکت ها هر ۵ سال یک بار می توانند از این محل افزایش سرمایه بدهند و آذر آب هم با این شرایط فعلا نمی تواند چنین افزایش سرمایه ای بدهد. برای استفاده مجدد از تجدید ارزیابی باید بیش از ۵ سال بگذرد. با این حساب شرکت آذر آب نمی تواند از معافیت مالیاتی این نوع از افزایش سرمایه استفاده کند چراکه مهلت این معافیت مالیاتی تمام خواهد شد.

۶- در صورت های مالی شرکت رقمی برای کسورات قانونی بابت مالیات و بیمه پرداخت نشده دیده می شود. در این مورد توضیح می دهید.

شرکت در حال پیگیری تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم است. ما تلاش می کنیم جرایمی که در نظر گرفته شده، بخشیده شود. به محض اینکه شرکت به نتیجه ای در این زمینه برسد، اطلاع رسانی خواهیم کرد اما هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

۷- برای زمین مجتمع گردشگری اراک چه برنامه ای دارید؟

این زمین را برای فروش گذاشته ایم اما در صورتی راضی به فروش می شویم که قیمت مناسب پیشنهاد شود. به عبارتی شرکت قصد ندارد این زمین را به هر قیمتی بفروشد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت های افست و کارخانجات داروپخش از افزایش سرمایه خود خبر دادند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.