2067, 20, 2223, 
گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک قوامین درخصوص انتقال به بازار بالاتر، وصول مطالبات و آینده این بانکReviewed by سایت رادیوسهام on Aug 3Rating: 5.0گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک قوامین درخصوص انتقال به بازار بالاتر، وصول مطالبات و آینده این بانکگفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک قوامین درخصوص انتقال به بازار بالاتر، وصول مطالبات و آینده این بانک
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل بانک قوامین درخصوص انتقال به بازار بالاتر، وصول مطالبات و آینده این بانکبانک قوامین یکی از ضعیف ترین عملکردها را روی تابلو فرابورس داشته است. نماد وقوام که در بازار معاملات توافقی پایه فرابورس حضور دارد، حتی در زمستان ۹۴ که تمام شرکت ها رشد قابل توجهی داشتند هم نتوانست افت شدید خود را جبران کند. نماد بانک قوامین همچنان زیر ارزش اسمی هر سهم معامله می شود و مشکلات این سهم گویا همچنان پابرجاست. البته در مجمع این شرکت خبرهای خوبی به سهامداران داده شد اما اینکه این بانک می تواند انتظارات سهامداران خود را برآورده کند یا نه، هنوز مشخص نیست. درخصوص آخرین وضعیت این بانک، رادیوسهام با غلامحسین تقی نتاج مدیرعامل وقوام به گفتگو پرداخته است.

 

۱- یکی از مسائل مورد توجه درباره بانک قوامین، وصول مطالبات این بانک از بنیاد ناجا است. در چه مرحله ای هستید؟

بابت وصول مطالبات از بنیاد ناجا، زمین هایی را گرفته ایم که برنامه بانک، فروش این دارایی هاست. قصد داریم این دارایی ها را به فروش برسانیم و بانک قوامین قصد تملک هیچ کدام از این ها را ندارد. بنیاد ناجا متناسب با مطالبات، دارایی دارد. ما به طور جدی دنبال گرفتن مطالبات هستیم.

حتما بخوانید :  تحقق سود 122 تومانی برای هر سهم «کگل»

۲- قرار بود نماد بانک قوامین به بازار بالاتر منتقل شود. این موضوعی است که طی دو سال گذشته همیشه بحث آن وجود داشته.

انجام این کار در برنامه کوتاه مدت بانک قوامین نیست. البته در برنامه میان مدت و بلند مدت قصد چنین کاری را داریم. ورود به بازار بالاتر نیاز به الزامات جدید دارد که اجرایی کردن این الزامات هم زمان می خواهد. با توجه به شرایط فعلی، بانک قوامین باید این کار را در برنامه میان مدت و بلند مدت خود قرار دهد.

۳- افزایش سرمایه هم جزو برنامه هایی است که بانک قوامین آن را دنبال می کند؟

بانک قوامین یک مرحله افزایش سرمایه را مدتی قبل انجام داد و به نظرم بانک مرکزی باید از افزایش سرمایه همه بانک ها استقبال کند. قبلا بحث ادغام بانک ها هم مطرح شده بود اما به نظرم بانک مرکزی ابتدا باید بحث افزایش سرمایه بانک ها را پیگیری کند چراکه مهم تر است. افزایش سرمایه، وضعیت بانک ها را بهتر می کند. مخصوصا اگر افزایش سرمایه از محل آورده سهامداران باشد، وضعیت بانک ها خیلی بهتر خواهد شد. با این روش، پول به بانک ها تزریق می شود که اثر مثبتی دارد.

۴- افت قیمت سهام بانک قوامین دوره ای طولانی داشته و حتی در زمستان ۹۴ هم که اکثر بانک ها افت خود را جبران کردند، بانک قوامین نتوانست رشد کند. دلیل این موضوع چیست؟

در بازار سرمایه قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شوند. ما هم دوست نداریم قیمت ها را دستکاری کنیم و اجازه می دهیم سیاست عرضه و تقاضا، قیمت نماد را مشخص کند. بانک قوامین مشکلاتی داشته که در حال رفع این مشکلات هستیم و امیدواریم با بهبود شرایط، وضعیت نماد وقوام روی تابلو فرابورس هم بهتر شود.

حتما بخوانید :  «خزاميا» براي هر سهم زيان ١٧٢ ريالي شناسايي كرد

۵- یکی از ایرادهایی که سهامداران بانک قوامین از این مجموعه می گیرند این است که سهم، بازارگردان ندارد و این باعث می شود در مواقعی، قیمت بسیار افت کند و هیچ حامی حقوقی هم پشت آن نباشد.

انتخاب بازارگردان از جانب خود شرکت کار مناسبی نیست. این کار باید توسط سهامدار عمده انجام شود. سهامدار عمده بانک قوامین هم به دنبال انجام چنین کاری هست. اما بانک قوامین سعی می کند ارزش دارایی های خود را بالا ببرد و از آن ها حمایت کند. ما سعی می کنیم از دارایی ها حمایت کنیم و درمورد حمایت از خود سهم، برنامه ای نداریم چراکه معتقدم بازارگردانی، نوعی دستکاری قیمت است. اما سهامدار عمده می تواند چنین کاری کند که برنامه اش را هم دارد.

۶- درمورد ادغام بانک ها نظرتان چیست؟

این هم می تواند راهی برای بهبود نظام بانکی کشور باشد. اما به نظرم وقتی مفیدتر خواهد بود که خود بانک ها به این نتیجه برسند که چنین کاری انجام دهند.

۷- آینده بانک قوامین چگونه خواهد بود؟

بانک قوامین قصد دارد به استانداردهای مورد نظر برسد. این جزو برنامه های همیشگی ماست و تلاش می کنیم وضعیت بهتری پیدا کنیم. با حمایت بانک مرکزی، بانک قوامین می تواند روزهای روشن و خوبی را تجربه کند.

خبر انتخاب شده برای شما

مجمع فوق العاده شرکت سنگ آهن گهر زمین، صبح امروز به دلیل به حدنصاب نرسیدن سهامداران حاضر در مجمع(۵۰ درصد)، برگزار نشد.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.