2224, 
خوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاریReviewed by رادیو سهام on Aug 6Rating: 4.0خوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاریخوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاری
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب آمریکا بازار طلا را کاملا وحشت زده نکرد به طوریکه در نظرسنجی هفتگیخوش‌بینی بازار به افزایش قیمت طلا در هفته جاریکیتکونیوز، سرمایه گذاران همچنان نسبت به افزایش قیمت طلا در هفته  جاری خوش بین بودند اما تحلیلگران تا حدودی اختلاف نظر داشتند.

به گزارش رادیو سهام به نقل از ایسنا، در نظرسنجی هفتگی کیتکو از ۱۸ تحلیلگر و معامله گر وال استریت، شمار کسانی که افزایش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند برابر با کسانی بود که انتظار داشتند قیمت طلا کاهش پیدا کند و هر گروه هفت نفر یا ۳۹ درصد بودند در حالیکه چهار نفر یا ۲۲ درصد انتظار داشتند طلا ثابت بماند.

در این بین ۱۲۳۰ سرمایه گذار خُرد در نظرسنجی آنلاین کیتکو شرکت کردند که از میان آنها، ۸۲۲ نفر یا ۶۷ درصد افزایش و ۲۲۲ نفر یا ۱۸ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند در حالیکه ۱۸۶ نفر یا ۱۵ درصد نظری نداشتند.

برای هفته ای که گذشته ۸۴ درصد از تحلیلگران و ۶۹ درصد از سرمایه گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند و نظرشان تا صبح جمعه درست بود. اما پس از اینکه گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا برای ماه ژوییه منتشر شد، ورق برای طلا برگشت. گزارش وزارت کار آمریکا نشان داد اقتصاد این کشور ماه گذشته ۲۵۵ هزار شغل ایجاد کرده که بسیار بالاتر از رقم مورد پیش بینی اقتصاددانان برای این ماه بود. این گزارش احتمال افزایش نرخهای بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا در سال جاری میلادی را تقویت کرد و باعث شد دلار قوی‌تر شده و قیمت طلا تحت فشار قرار بگیرد.

حتما بخوانید :  رضایت نعمت زاده از صادرات 3 صنعت مهم و برنامه افزایش ظرفیت

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۲۳ دلار یا ۱.۷ درصد کاهش یافت و در ۱۳۴۴.۴۰ دلار بسته شد. این کاهش چشمگیر طلا را به پایین‌ترین قیمت در حدود دو ماه و نیم گذشته رساند و رشد هفتگی این فلز را به حدود یک درصد کاهش هفتگی تبدیل کرد.

با وجود کاهش چشمگیر قیمت طلا در روز جمعه، بسیاری از کارشناسان بازار این فلز بر این باورند که این ضعف ادامه نخواهد یافت. به گفته کوین گردی، رییس فونیکس فیوچرز، بازار طلا تحت تاثیر آمار اشتغال قوی آمریکا قرار دارد با اینهمه احتمال افزایش نرخهای بهره در سال جاری بسیار اندک است.

پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکو متالز هم اظهار کرد آمار اشتغال ربطی به سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا برای سپتامبر ندارد و انتظار می رود قیمت طلا درهفته جاری بالاتر از قیمت نهایی معاملات جمعه شود.

طلا به افزایش نرخ‌های بهره حساس است زیرا نرخ‌های بهره بالاتر هزینه نگهداری این فلز را که بازدهی ندارد افزایش داده و از سوی دیگر با حمایت از ارزش دلار، قیمت‌ طلا را تحت فشار قرار می‌دهد. این فلز ارزشمند از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون تحت تاثیر به تاخیر افتادن افزایش نرخهای بهره آمریکا و ابهامات اقتصادی که تقاضا برای دارایی‌های امن را تقویت کرده، بیش از ۲۷ درصد رشد قیمت داشته است.

حتما بخوانید :  نرخ دلار بانکی ۳۲ هزار و ۴۴۴ ریال شد

خبر انتخاب شده برای شما

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10