2224, 
افزایش قیمت طلا در پی کاهش نرخ بهره بانک های مرکزیReviewed by رادیو سهام on Aug 17Rating: 4.0افزایش قیمت طلا در پی کاهش نرخ بهره بانک های مرکزیافزایش قیمت طلا در پی کاهش نرخ بهره بانک های مرکزی
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک تحلیلگر برجسته اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرد که با توجه به اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانکهای مرکزی جهان و افزایش احتمالی نرخ تورم طی ماه های آینده، اقدام به خرید طلا کنند.

رادیو سهام: جیم ریکاردز تحلیلگر ارشد اقتصادی و بازارهای بین المللی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه سی ان بی سی تاکید کرد: سیاست های انبساطی پولی بانکهای مرکزی جهان و پایین نگه داشتن نرخ بهره، موجب خواهد شد تا نرخ تورم طی ماه های آینده با افزایش چشمگیری روبرو شود و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: همه بانکهای مرکزی جهان خواستار افزایش نرخ تورم هستند و برای دستیابی به این هدف اجرای سیاست های انبساطی پولی را در اولویت قرار داده اند.

وی افزود: اجرای سیاست های پولی بانکهای مرکزی بزرگ جهان در نهایت منجر به افزایش بدهی واقعی خواهد شد و بانکهای مرکزی تا زمانی که به هدف خود یعنی افزایش نرخ تورم دست پیدا نکنند، اجرای سیاست های فعلی را متوقف نخواهند کرد.

حتما بخوانید :  تشکیل کنسرسیوم ایرانی- هندی برای تولید ریل/ با کمبود منابع ریالی مواجهیم

بانکهای مرکزی جهان از اروپا گرفته تا ژاپن طی ماه های گذشته میلیاردها به بازارهای مالی تزریق کرده اند و نرخ بهره را کاهش داده اند تا روند رشد و رونق اقتصادی را تحریک نمایند.

ریکاردز اظهار داشت: با توجه به اینکه اجرای سیاست های پولی انبساطی تاکنون نتوانسته است موجب افزایش نرخ تورم و تحریک رشد و رونق اقتصادی شود، به نظر می رسد اجرای این سیاست ها ادامه خواهد یافت و در نهایت به نفع تقاضا و قیمت جهانی طلا خواهد بود.

ادامه روند نزولی نرخ بهره از سوی بانکهای مرکزی بزرگ جهان در نهایت می تواند موجب افزایش تقاضای طلا شود. وی به سرمایه گذاران بین المللی توصیه کرد تا ۱۰ درصد سرمایه و دارایی خود را به صورت طلا نگهداری کنند. قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۶ درصد رشد داشته است.

بیل گراس و جورج سوروس سرمایه داران مشهور بین المللی نیز به سرمایه گذاران توصیه کرده اند تا طلا خریداری کنند. به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا دارد.

منبع:سایت طلا

خبر انتخاب شده برای شما

نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۸ درصد است.
بورس شغل دوم درآمد اول
ثروت سازی و تحول مالی در بازار بورس چگونه ممکن است ؟
دوره آموزشی رایگان آنلاین صوتی و تصویری
برای آموزش سرمایه گذاری در بازار بورس فردا دیر است ، مهمترین سرمایه خود یعنی زمان را در آموزش از دست ندهیم. بیش از "3500" نفر در این دوره شرکت کرده اند
اطلاعات شما کاملا نزد ما امن است و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران قرار نمی گیرد و ایمیل ها و پیامک های نامربوط تبلیغاتی ارسال نمی گردد.
این 5 فایل ویدئویی و 10 فایل صوتی حاصل ساعت ها بررسی و تلاش چند کارشناس برای معرفی بازار بورس و به هدف آشنایی علاقه مندان به ثروت سازی و تحول مالی است. لطفا فقط اگر جز دسته فوق هستید در دوره ثبت نام کنید و این دوره را به دیگر علاقه مندان نیز معرفی کنید .
5
10
برچسب ها: