پیش بینی نماینده اقتصادی مجلس از وضعیت بورس

nokhbegan-start
2067, 
پیش بینی نماینده اقتصادی مجلس از وضعیت بورسReviewed by سایت رادیوسهام on May 16Rating: 4.0پیش بینی نماینده اقتصادی مجلس از وضعیت بورسپیش بینی نماینده اقتصادی مجلس از وضعیت بورس
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...

پیش بینی نماینده اقتصادی مجلس از وضعیت بورس

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شرایط روزهای اخیر بازار سهام را تحلیل کرد و گفت:مصوبه شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود بانکی به رشد بازار سرمایه کمک می کند و دولت آینده باید اقدامات لازم را انجام دهد.

 

 

به گزارش رادیوسهام ، محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به کاهش ۱۷۹ واحدی شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار در روزهای اخیر گفت:در فضای انتخاباتی، فعالان بورس متناسب با تحلیل فضای انتخابات و آینده بازار سرمایه و پیش بینی های آن اقدام به اخذ تصمیم می کنند.

وی افزود: آنچه در وضعیت کنونی بازار سرمایه وجود دارد، عدم تعیین تکلیف برای جایگاه ریاست جمهوری آینده و برنامه های دولت آینده است که پایین آمدن حجم معاملات ناشی از فضای انتخاباتی پیش رو است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ابهام در آینده انتخابات سبب عدم اتخاذ تصمیم در بازار سرمایه شده، ادامه داد: پیش بینی هایی که بازار سرمایه از آینده انتخابات دارد تصمیم گیری های سهامداران را با پیچیدگی هایی روبه رو کرده که آنها تصمیمات را به بعد از انتخابات موکول کرده اند.

پورابراهیمی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم در بازار سرمایه گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار برای کاهش نرخ سود سپرده بانکی به رشد و توسعه بازار سرمایه کمک می کند و دولت آینده باید اقدامات لازم را در این عرصه انجام دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت های بازار بدهی به رقیب بازار سهام تبدیل شده، افزود:بازار سرمایه با شرایط خاصی روبه رو شده چرا که بازار بدهی که می توانست به توسعه بازار سرمایه کمک کند به رقیب بازار سهام تبدیل شده و بازار سرمایه را دچار چالش کرده است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: نگرانی های ناشی از استمرار این وضعیت در دولت آینده و عدم تحقق مطالبات فعالان بازار سرمایه همانند کاهش نرخ سود سپرده و یا بازار بدهی به افزایش مشکلات در بازار سرمایه دامن زده است.

پورابراهیمی تصریح کرد: ابهام در آینده دولت و اینکه چه شخصی با چه رویکردی و با چه برنامه ای برای اقتصاد و بازار سرمایه روی کار می آید، شاخص سهام را با افت روبه رو کرده است.

منبع: خانه ملت

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin