دانلود آموزش بازار مالی

nokhbegan-start
771, 
دانلود آموزش بازار مالیReviewed by Shaghayegh on Oct 22Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

دانلود رایگان جزوه آموزش بازار مالی

downloadradiosahamدانلود شماره ۱۴

 سلام به کاربران گرامی سایت رادیو سهام ، در این قسمت از آموزش قصد آشنایی شما عزیزان  با بازار های مالی را داریم . خلاصه ای از مطالب ارائه شده در فایل به شرح زیر می باشد.:

مقدمه

بازار مکان فیزیکی است که خریداران و فروشندگان (ائم از اشخاص حقیقی و حقوقی ) برای دادو ستد ، مبادله کالا و خدمات دور هم جمع می شوند. از منظر اقتصاد بازار به دسته های زیر تقسیم می شود:

۱. بازار رقابت کامل

۲. بازار انحصار کامل

۳. بازار رقابت انحصار

۴. بازار انحصار چند جانبه

بازار بین المللی

۵. بازار سرمایه

۶. بازار پول

در علم مالی دارایی ها را به دو دسته دارایی های مالی و فیزیکی(واقعی) تقسیم می کنند.حال بازارهای مالی بازارهایی هستند که دارایی مالی در آن جا مورد معامله قرار می گیرد.

معایب دارایی های فیزیکی(واقعی) نسبت به دارایی های مالی:

۱.دارایی واقعی وسیله ای برای پس انداز و سرمایه گذاری نمی باشد، بلکه کالای مصرفی است.

۲.خرید دارایی های واقعی و بلا استفاده گذاشتن آنها به امید گران تر شدن در آینده به معنای بلا استفاده نگه داشتن منابع کشور می باشد.

نقش بازارهای مالی گردآوری سرمایه و برقراری ارتباط بین قرض گیرندگان و قرض دهندگان می باشد.

 

کارکردهای بازار مالی

۱.جذب و تجهیز پس اندازها و تخصیص بهینه منابع: انتقال وجوه بین واحدهای اقتصادی نقش اساسی بخش مالی اقتصاد است. که به طور کامل تر در فایل توضیح داده شده است.

۲.تعیین قیمت وجوه و سرمایه: به طور کلی فرآیند کشف قیمت در بازارهای مالی زمانی به درستی و به شکل عادلانه انجام می گیرد که شرایط رقابتی بر بازار حاکم باشد.

۳.انتشار و تحلیل اطلاعات: انتشار و تجزیه و تحلیل اطلاعات توسط بازارهای مالی باعث می شود تا جامعه منابع ناچیزی را به منظور به دست آوردن اطلاعات هزینه کند.

۴.تسهیل دادو ستد ها: سیستم های مالی که هزینه های مبادلاتی را کاهش می دهند، می توانند موجب تخصصی تر شدن فعالیت ها، نوآوری تکنولوژی و رشد اقتصادی شوند.

۵.توزیع خطر و مدیریت ریسک: به طور کلی این بخش به بررسی چگونگی کاهش ریسک در بازارهای مالی می پردازد.

طبقه بندی بازارهای مالی

۱.طبقه بندی بر اساس نوع دارایی: که شامل بازار سهام، بازار اوراق بدهی و بازار ابزارهای مشتقه می باشد.

بازار سهام : سهام شرکت ها نشان دهنده مالکیت دارنده آن در شرکت است .

بازار اوراق بدهی : بازاری است که در آن ابزارهای با درآمد ثابت (اوراق قرضه) داد و ستد می شود.

بازار ابزارهای مشتقه : بازاری است برای معامله ابزارهایی مبتنی بر دارایی های مالی یا فیزیکی که از جمله می توان اختیار معامله و قرارداد آتی را نام برد.

derivaties

۲.طبقه بندی براساس مرحله عرضه اوراق بهادار: به دو دسته بازار اولیه و بازار ثانویه تقسیم می گردد.

۳.طبقه بندی بر اساس سررسید تعهدات مالی: الف: بازار پول     ب: بازار سرمایه

مزایای بازارهای مالی چیست ؟

۱. افزایش سرمایه در بازارهای سرمایه

۲. انتقال ریسک در بازارهای مشتقات مالی

۳. کشف قیمت

۴. داد و ستدهای بین المللی با همکاری بازارهای مالی جهانی

۵. انتقال نقدینگی در بازارهای پولی

چند عکس از فایل تهیه شده:

3377

 

تهیه کننده: مدیریت توسعه فرهنگ سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار

حجم فایل: ۱۷۷ کیلو بایت

تعداد صفحات: ۵ صفحه

فرمت فایل: pdf

در این قسمت از آموزش به بررسی کامل بازار های مالی پرداخته می شود. هدف از آموزش بازارهای مالی شناخت آن و آشنایی با کارکردهای آن است.منظور از بازار  مالی گردهمایی سرمایه گذاران و سرمایه پذیران می باشد.دارایی های مالی هم شامل سهام و اوراق قرضه و اوراق مشتقه است.دانستن این نکته که دارایی مالی با دارایی فیزیکی تفاوت دارد بسیار مهم می باشد.

 

downloadradiosahamدانلود شماره ۱۴

 

یک راهنمایی مهم در مورد شروع بازار سرمایه گذاری در بازار بورس

خیلی خوشحال هستیم که به دنبال آموزش بورس هستید و این فایل آموزشی را دانلود می کنید . اما ما سالهاست که در بازار بورس فعالیت می کنیم و افراد موفق و بازندگان بازار بورس را دیده ایم . خبر خوب به شما این است که برندگان و افراد موفق در بازار بورس مثل شما مادام در حال پیدا کردن فایل های جدید و آموزشی و خواندن آنها هستند . اما خبر بد در مورد شما این است که بسیاری از بازندگان بازار بورس را دیده ایم که این کار ها را هم می کرده اند و موفق نشده اند و با شکست بازار بورس را کنار گذاشته اند.از آنجایی که نمی خواهیم شما در این راه جزء دسته اول و افراد موفق بازار بورس باشید نه دسته دوم ، خواستیم این مساله را با شما در میان بگذاریم.پس بیایید بررسی کنیم چرا بعضی ها که فایل های رایگان و جسته و گریخنه بازار بورس و کتاب هایی را می خوانند باز نمی توانند در بازار بورس موفق باشند .

تصور کنید می خواهید یک مهندس عمران موفق باشید و سازه هایی مثل برج میلاد تهران را طراحی کنید

تصور کنید تصمیم دارید تبدیل به یک مهندس حرفه ای عمران شوید که برج های بزرگی مثل برج میلاد را طراحی می کند و عملا هبچ دانشی ندارید. حالا از کجا شروع می کنید ، می روید و در اینترنت جستجو می کنید "دانلود آموزش مهندسی عمران!!!!!" یا می روید کتابخانه و چند کتاب می خوانید ، یا با پرس و جو از این و آن و چند سوال می خواهید بیاموزید چگونه در بورس موفق شوید؟!

قطعا با هیچ یک از کار های فوق نمی توانید تبدیل به یک مهندس عمران فوق حرفه ای شویدو برج هایی مثل برج میلاد را طراحی کنید! زیرا فردی که این کار را می کند علاوه بر داشتن علم کار و اختصاص دادن سالهایی از عمرش به آموزش و کسب تجربه در این رشته به این سطح رسیده است.

تصور غلط در مورد بورس ممنوع!

بسیاری فکر می کنند بازار بورس یک بازار ساده برای سرمایه گذاری است و نیازی به آموزش های پیوسته نیست . همین تفکر اشتباه شکسته بسته شروع به آموزش و بعد سرمایه گذاری می کنند و در این بازار شکست می خورند و علاوه بر اینکه سودی نمی کنند متحمل ضرر های سنگین هم می شوند .اگر واقعا می خواهید سرمایه گذاری بخشی از زندگی شما راتشکیل دهد و تبدیل به یک سرمایه گذار حرفه ای شوید ، توصیه می کنیم از آموزش های پیوسته طولانی و جامع استفاده کنید . آموزش هایی که بتواند شما را در طول زمان تبدیل به یک نخبه سرمایه گذاری بازار بورس کند . همان کاری که دقیقا در داستان بالا مهندس عمران موفق ما انجام می دهد ، همان کاری که هر فرد موفقی در هر حوزه ای انجام می دهد ، لطفا نگهی به افراد موفق دور لر خودمان بکنیم مطمئن باشید همه آنها بخشی از زندگی خود را در آن کار و رشد توسعه آن کار اختصاص داده اند و حالا موفق شده اند . بیایید برای ساختن سود های بزرگ برنامه ریزی کنید و از بهترین آموزش ها استفاده کنید.

پیشنهاد ما برای تبدیل شدن به نخبه سرمایه گذاری در بازار بورس چیست ؟

در ایران خانه سرمایه یکی از آموزشگاه های خوب بازار بورس است که دو محصول عالی برای این کار دارد . یکی دوره نخبگان بورس خانه سرمایه که در مدت چند ماه شما را به سمت یک سرمایه گذار فوق حرفه ای با تمرین و آموزش نزدیک می کند و دیگری پکیج جامع آموزش های خانه سرمایه است . برای مشاوره با این آموزشگاه به سایت این موسسه به آدرس www.khanesarmaye.com مراجعه نمایید و یا کلمه "راهنمایی" را به 5000100090 پیامک کنید تا کارشناسان آموزش برای راهنمایی با شما تماس بگیرند .

 

خبر انتخاب شده برای شما

یارانه نقدی کی واریز می‌شود؟
یارانه نقدی مهرماه یک روز زودتر از مطابق معمول، ساعت ۲۴ پنج‌شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin