دانلود آموزش صندوق های سرمایه گذاری مشترک

nokhbegan-start
771, 
دانلود آموزش صندوق های سرمایه گذاری مشترکReviewed by Shaghayegh on Oct 29Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۲ votes, average: ۳.۰۰ out of ۵)
Loading...

دانلود جزوه رایگان آموزش صندوق های سرمایه گذاری مشترک

downloadradiosahamدانلود شماره ۱۷

سلام به کاربران عزیز سایت رادیو سهام ، امروز با دانلود رایگان جزوه آموزش بورس دیگری از بازار بورس را برای شما پیدا کرده ایم تا آن را دانلود و از آن نهایت استفاده را ببرید.

مقدمه

صندوق سرمایه گذاری نهاد مالی است که فعالیت اصلی آن سرمایه گذاری در اوراق بهادار می باشد و مالکان آن به نسبت سرمایه گذاری خود ، در سود و زیان صندوق شریک اند.

ساختار عملیاتی متداول صندوق ها در جهان

۱.مجمع عمومی صندوق: تعیین اهداف و سیاست های کلی صندوق، تصویب دستورالعمل های مربوط به فعالیت صندوق، اظهار نظر در خصوص گزارش مدیران، بازرس و امین صندوق از جمله وظایف این قسمت می باشد.

۲.هیئت مدیره صندوق: هیئت مدیره ترکیبی از دو گروه شامل مدیران ذی النفع یا وابسته به صندوق، و مدیران مستقل

۳.ارائه دهندگان خدمات: شامل مشاور/مدیر سرمایه گذاری، مدیر اجرایی، امین، موسسه نقل و انتقال، توزیع کننده/متعهد اصلی فروش سهام، حسابرسان و مشاوران حقوقی، نهاد ناظر می باشد.

مزایای سرمایه گذاری در صندوق ها

۱.مدیریت حرفه ای: این مزیت با اتکا به مشاوران حرفه ای سرمایه گذاری ، تحقیقات گسترده و برخورداری از اطلاعات کافی بازار و معامله گران ماهر اوراق بهادار به دست می آید.

۲.تنوع بخشی اوراق بهادار و کاهش ریسک: با سرمایه گذاری در دارایی ها و اوراق بهادار گوناگون، تاثیر کاهش ارزش هر یک از دارایی ها و اوراق بهادار در کل سرمایه گذاری ، و در واقع ریسک سرمایه گذاری، کاهش می یابد.

۳.نقد شوندگی بالا: این صندوق ها این قابلیت را دارند که سرمایه گذاران به تبدیل سرمایه گذاری خود به وجه نقد از طریق یک فرآیند تعریف شده اطمینان لازم را داشته باشند.

۴.صرفه جویی در مقیاس و پایین بودن هزینه معاملات

۵.انعطاف پذیری و تنوع

بازده سرمایه گذاری در صندوق

عایدات و بازده حاصل از سرمایه گذاری در صندوق ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

۱.سود نقدی هر واحد سرمایه گذاری: نرخ بازده نقدی هر واحد سرمایه گذاری از تقسیم مبلغ پرداختی از درآمدهای نقدی بر قیمت هر واحد سرمایه گذاری به دست می آید.

۲.عایدات سرمایه ای ناشی از دارایی های فروخته شده: این بخش از عایدات در نتیجه فروش اوراق بهادار سبد صندوق به قیمتی بیش از بهای تمام شده به دست می آید.

۳.عایدات سرمایه ای از محل دارایی های موجود: این بخش از عایدات، ناشی از افزایش قیمت اوراق بهادار موجود در سبد دارایی های صندوق است.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک در ایران

۱. صندوق های سرمایه گذاری مشترک با درآمد ثابت : این صندوق ها در ایران صندوق هایی هستند که با انتشار و فروش واحدهای سرمایه گذاری وجوهی را بدست آورده و آن وجوه را در انواع اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند.

۲.صندوق های سرمایه گذاری مشترک فعال در زمینه سهام : به طور کلی این صندوق ها به دو دسته کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس تقسیم می شوند، ارزش اسمی هر واحد سرمایه گذاری معادل یک میلیون ریال می باشد و ویژگی های دیگر که در فایل تهیه شده به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته می باشد.

ساختار عملیاتی صندوق های سرمایه گذاری در ایران

۱.مجمع صندوق

۲.مدیر صندوق

۳.متولی صندوق

۴.ضامن

۵.حسابرس

۶.کارگزاران صندوق

مراحل و نحوه سرمایه گذاری در صندوق ها

با توجه به زمان مراجعه شخص، تملک واحدهای سرمایه گذاری صندوق در دو مقطع زمانی صورت می گیرد:

الف: دوره پذیره نویسی اولیه و پیش از شروع فعالیت صندوق

ب: پس از آغاز رسمی فعالیت صندوق

فرآیند خروج از صندوق

این فرآیند در هفت مرحله صورت می گیرد. و در آخر سرمایه گذار با مراجعه به یکی از شعب معرفی شده توسط مدیر در اساسنامه، فرم مربوط را از نماینده شعبه دریافت می کند و با تکمیل این فرم ، تقاضای ابطال تمام یا تعدادی از واحدهای سرمایه گذاری خود را ارائه می دهد.

کارمزدها و هزینه های صندوق های سهام

مهمترین هزینه های صندوق و نحوه محاسبه آن به شرح زیر می باشد:

الف: کارمزد ارکان: مهم ترین هزینه مربوط به صندوق های سرمایه گذاری کارمزدی است که ارکان اجرایی و نظارتی صندوق بابت ارائه خدمات و تحمل ریسک ضمانت نقد شوندگی در یافت می کنند.

ب: هزینه های دوره ای : هزینه هایی می باشند که به صورت موردی یا مقطعی برای صندوق ها ایجاد می شوند، که شامل هزینه حسابرس، هزینه تاسیس و تسویه ، هزینه مجامع و عضویت در کانون ها می باشد.

پ: هزینه های صدور و ابطال: این نوع از هزینه ها به طور مستقیم به سرمایه گذار تحمیل می شود و سرمایه گذار با برنامه ریزی صحیح سرمایه گذاری خود می تواند ای گونه هزینه ها را به حداقل برساند.

عکس از فایل تهیه شده

12

 

34

تهیه کننده: سازمان بورس

حجم فایل: ۵۱۹ کیلو بایت

تعداد صفحات:۳۱ صفحه

فرمت فایل:   pdf

فایل تهیه شده در خصوص صندوق های سرمایه گذاری مشترک می باشد، که دانستن این نکته حائز اهمیت می باشد که این صندوق ها نوعی واسطه مالی محسوب می گردند که که سرمایه گذاری افراد غیر حرفه ای را از حالت مستقیم به حالت غیر مستقیم تبدیل می کنند.

این صندوق ها مزایای خاصی دارند از جمله:

۱.مدیریت حرفه ای

۲.کاهش ریسک

۳.نقد شوندگی بالا

۴.پایین بودن هزینه معاملات

۵.انعطاف پذیری

downloadradiosahamدانلود شماره ۱۷

یک راهنمایی مهم در مورد شروع بازار سرمایه گذاری در بازار بورس

خیلی خوشحال هستیم که به دنبال آموزش بورس هستید و این فایل آموزشی را دانلود می کنید . اما ما سالهاست که در بازار بورس فعالیت می کنیم و افراد موفق و بازندگان بازار بورس را دیده ایم . خبر خوب به شما این است که برندگان و افراد موفق در بازار بورس مثل شما مادام در حال پیدا کردن فایل های جدید و آموزشی و خواندن آنها هستند . اما خبر بد در مورد شما این است که بسیاری از بازندگان بازار بورس را دیده ایم که این کار ها را هم می کرده اند و موفق نشده اند و با شکست بازار بورس را کنار گذاشته اند.از آنجایی که نمی خواهیم شما در این راه جزء دسته اول و افراد موفق بازار بورس باشید نه دسته دوم ، خواستیم این مساله را با شما در میان بگذاریم.پس بیایید بررسی کنیم چرا بعضی ها که فایل های رایگان و جسته و گریخنه بازار بورس و کتاب هایی را می خوانند باز نمی توانند در بازار بورس موفق باشند .

تصور کنید می خواهید یک مهندس عمران موفق باشید و سازه هایی مثل برج میلاد تهران را طراحی کنید

تصور کنید تصمیم دارید تبدیل به یک مهندس حرفه ای عمران شوید که برج های بزرگی مثل برج میلاد را طراحی می کند و عملا هبچ دانشی ندارید. حالا از کجا شروع می کنید ، می روید و در اینترنت جستجو می کنید "دانلود آموزش مهندسی عمران!!!!!" یا می روید کتابخانه و چند کتاب می خوانید ، یا با پرس و جو از این و آن و چند سوال می خواهید بیاموزید چگونه در بورس موفق شوید؟!

قطعا با هیچ یک از کار های فوق نمی توانید تبدیل به یک مهندس عمران فوق حرفه ای شویدو برج هایی مثل برج میلاد را طراحی کنید! زیرا فردی که این کار را می کند علاوه بر داشتن علم کار و اختصاص دادن سالهایی از عمرش به آموزش و کسب تجربه در این رشته به این سطح رسیده است.

تصور غلط در مورد بورس ممنوع!

بسیاری فکر می کنند بازار بورس یک بازار ساده برای سرمایه گذاری است و نیازی به آموزش های پیوسته نیست . همین تفکر اشتباه شکسته بسته شروع به آموزش و بعد سرمایه گذاری می کنند و در این بازار شکست می خورند و علاوه بر اینکه سودی نمی کنند متحمل ضرر های سنگین هم می شوند .اگر واقعا می خواهید سرمایه گذاری بخشی از زندگی شما راتشکیل دهد و تبدیل به یک سرمایه گذار حرفه ای شوید ، توصیه می کنیم از آموزش های پیوسته طولانی و جامع استفاده کنید . آموزش هایی که بتواند شما را در طول زمان تبدیل به یک نخبه سرمایه گذاری بازار بورس کند . همان کاری که دقیقا در داستان بالا مهندس عمران موفق ما انجام می دهد ، همان کاری که هر فرد موفقی در هر حوزه ای انجام می دهد ، لطفا نگهی به افراد موفق دور لر خودمان بکنیم مطمئن باشید همه آنها بخشی از زندگی خود را در آن کار و رشد توسعه آن کار اختصاص داده اند و حالا موفق شده اند . بیایید برای ساختن سود های بزرگ برنامه ریزی کنید و از بهترین آموزش ها استفاده کنید.

پیشنهاد ما برای تبدیل شدن به نخبه سرمایه گذاری در بازار بورس چیست ؟

در ایران خانه سرمایه یکی از آموزشگاه های خوب بازار بورس است که دو محصول عالی برای این کار دارد . یکی دوره نخبگان بورس خانه سرمایه که در مدت چند ماه شما را به سمت یک سرمایه گذار فوق حرفه ای با تمرین و آموزش نزدیک می کند و دیگری پکیج جامع آموزش های خانه سرمایه است . برای مشاوره با این آموزشگاه به سایت این موسسه به آدرس www.khanesarmaye.com مراجعه نمایید و یا کلمه "راهنمایی" را به 5000100090 پیامک کنید تا کارشناسان آموزش برای راهنمایی با شما تماس بگیرند .

 

 

 

خبر انتخاب شده برای شما

یارانه نقدی کی واریز می‌شود؟
یارانه نقدی مهرماه یک روز زودتر از مطابق معمول، ساعت ۲۴ پنج‌شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin