گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پمپ سازی ایران درخصوص حضور در مناقصه انتقال آب خلیج فارس

nokhbegan-start
2067, 20, 2223, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...

گفتگوی اختصاصی رادیوسهام با مدیرعامل پمپ سازی ایران درخصوص حضور در مناقصه انتقال آب خلیج فارسشرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران به عنوان تولید کننده پمپ در ایران در این صنعت فعالیت می کند. این گروه دارای زیرمجموعه هایی است که این زیر مجموعه ها مورد  توجه سرمایه گذاران خارجی بوده و این سرمایه گذاران در نظر دارند تا از طریق خرید سهام زیرمجموعه های گروه اصلی اقدام به سرمایه گذاری غیر مستقیم در این گروه نمایند. گروه پمپ سازی ایران از جمله شرکت هایی است که با کمبود آب منتفع می شود چرا که در این صورت نیاز جامعه به محصولات این گروه بیشتر می شود. رادیوسهام با احمد چراغ مدیرعامل شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران به گفتگو نشست که به شرح ذیل است.

۱- آیا شرکت برنامه افزایش سرمایه دارد؟

بله شرکت در نظر دارد تا افزایش سرمایه ای از محل آورده نقدی و مطالبات داشته باشد تا شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران به سمت سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی پیش رود. این موضوع توسط شرکت دنبال می شود و امید داریم تا سهامداران نیز شرکت را در این امر مهم یاری نمایند.

۲- آیا برنامه شرکت برای مشارکت با خارجی ها همچنان دنبال می شود؟

بله شرکت در نظر دارد تا در قالب جوینت ونچر با سرمایه گذارانی از جمله شرکت های آلمانی مشارکت داشته باشد. گروه صنایع پمپ سازی ایران مذاکرات خود را با انواع شرکت ها ادامه می دهد تا بتواند مشارکتی در این خصوص داشته باشد. مذاکرات ما به جاهای خوبی رسیده و به زودی این همکاری آغاز خواهد شد.

۳- سرمایه گذاران خارجی قصد خرید سهام شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران را دارند؟

ما با خرید سهام توسط سرمایه گذاران خارجی مشکلی نداریم، در نظر داریم تا این سرمایه گذاران از طریق خرید یکی از زیر مجموعه ها که متعلق به گروه اصلی است سهامدار ما شود. این برنامه در شرکت وجود دارد اما هنوز عملیاتی نشده و در مراحل اجرایی شدن قرار دارد.

۴- شرکت در مناقصه انتقال آب خلیج فارس حضور دارد؟ این برنامه به کجا رسید؟

ما در این مناقصه شرکت کرده و در پروژه انتقال آب خلیج فارس حضور داریم. در این پروژه با یک شرکت آلمانی به صورت جوینت ونچر کار خواهیم کرد. این برنامه حدود ۹۹ درصد پیشروی داشته و در مراحل پایانی خود قرار دارد. سهم ساخت گروه پمپ سازی ایران در این پروژه ۳۵ درصد است.

۵- بودجه شرکت در شش ماهه ۹۶ به چه صورت بوده و آیا شرکت توانسته پوشش خوبی داشته باشد؟

شرکت گروه صنایع پمپ سازی ایران در فروش ۶ ماهه خود توانسته پوشش مناسبی داشته باشد. مجموعه پمپ سازی ایران در زیر مجموعه های خود نیز فروش مناسبی را نشان داده که این موضوع نیز به نفع شرکت است. ۶ ماهه سال ۹۶ نسبت به ۶ ماهه سال ۹۵ رشد در فروش را نشان می دهد که این می تواند رشد فعالیت های شرکت را فراهم سازد.

۶- شرکت برای آینده چه برنامه هایی دارد؟

شرکت پمپ سازی ایران در نظر دارد تا در صنایع پمپ های نفت، پتروشیمی، صنایع و معادن حضور فعال داشته باشد. همکاری با سازندگان رده اول جهان،  توسعه بازار صادراتی و داخلی، توسعه منابع انسانی و توسعه پمپ های آبرسانی فشار بالا از دیگر برنام های آتی مجموعه پمپ سازی ایران به حساب می آیند.

۷- به نظر می رسد ورود محصولات خارجی به داخل ایران، یکی از چالش های شماست.

از جمله چالش های مهم این صنعت امکان واردات محصولات خارجی به بازار داخل بوده به گونه ای که سهم عمده بازار داخل در دست پمپ سازان خارجی است. اخیرا توانسته ایم تعرفه واردات را با افزایش رو به رو کنیم، ما نیاز به سرمایه گذاری در حوزه پمپ سازی داریم که هنوز به طور واقعی به این حوزه توجه نشده است و همچنین عدم توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز از دیگر چالش های این صنعت به حساب می آید. بسیاری از پالایشگاه ها از جمله پالایشگاه اصفهان به پمپ های با کیفیت ما نیازمندند که باید حمایت هایی در این خصوص صورت گیرد.

۸- چند درصد از بازار پمپ ایران از طریق وارادت تامین می شود؟

در پمپ های مختلف سهم بازار متفاوت است، به عنوان مثال در پمپ های نفتی سهم بازار پمپ های وارداتی حدود ۸۰ درصد کل بازار ایران است، در پمپ های آبی این سهم حدود ۶۰ درصد است. به طور کل، اکثریت بازار ایران برای پمپ توسط پمپ های وارداتی تامین می شود.

۹- در مورد بازار پمپ سازی و فروش آن در جهان توضیح دهید؟

بازار پمپ جهان به این صورت است که در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۴۸ هزار میلیارد دلار فروش در این حوزه وجود داشته که حدود ۵۵ درصد آن انواع پمپ های گریز از مرکز بوده اند، حدود ۶۰ درصد از بازارهای جهانی در اختیار ۱۰ سازنده بزرگ بوده و نرخ رشد سالانه بالای ۱۰ درصد تا سال ۲۰۲۰ برای این صنعت متصور است.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin