آمادگی «غبشهر» برای رالی تازه

nokhbegan-start
2067, 
آمادگی «غبشهر» برای رالی تازهReviewed by سایت رادیوسهام on Nov 27Rating: 4.0 آمادگی «غبشهر» برای رالی تازه آمادگی «غبشهر» برای رالی تازه
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

صنعتی بهشهر ایران عملکرد آبان را منتشر کرد. مهم‌ترین نکته این گزارش جهش نرخ فروش به سقف قیمت مصوب است. رشد نرخ فروش به سقف قیمت مصوب می‌تواند نویددهنده جهش محسوس سودآوری برای سال مالی جاری و همچنین سال آینده باشد. البته ریسک‌های پیش رو همچنان باید در نظر گرفته شود اما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های موجود در خصوص نرخ فروش مطابق انتظارات برطرف شد.

صنعتی بهشهر ایران عملکرد درخشان آبان را با فروش ۲۹۲ میلیارد تومانی به بازار ارائه داد. این موضوع افزایش تقاضای در ساعت پایانی معاملات را به دنبال داشت. مهم‌ترین نکته در خصوص عملکرد آبان‌ماه جهش نرخ فروش تا سقف قیمت مصوب است. «دنیای بورس» در گزارش‌های پیشین خود به علت ریزش قیمتی سهام «غبشهر» اشاره کرده بود. این موضوع به تردید در خصوص نرخ فروش بازمی‌گشت. در ادامه نیز برداشت اشتباه از عملکرد تابستان و عدم در نظر گرفتن انتظارات عاملی برای درجا زدن قیمت این سهم شد. در حالی‌که انتظار می‌رفت جهش نرخ فروش تا سقف قیمتی مصوب سازمان حمایت در مهرماه رقم بخورد اما با یک فاز تاخیر این موضوع در آبان مشاهده می‌شود.

در گزارش‌های پیشین به تحقیق میدانی در خصوص تغییرات نرخ فروش و همچنین انعکاس واقعیت‌های اقتصادی (فضای تورمی حاکم بر اقتصاد) در نرخ فروش محصولات این شرکت اشاره شده بود. اگر نرخ فروش کنونی با ثبات باشد سود هر سهم «غبشهر» در سال مالی منتهی به آذر ۹۷ حدود ۵۲ تومان و برای سال مالی ۹۸ به حدود ۱۰۵ تومان خواهد رسید.

البته به شدت توصیه می‌شود رویه فروش این شرکت را در ماه‌های آینده دنبال کنید. نکته دیگر به سیاست دولت در تامین نیاز اساسی جامعه با ارز ۴۲۰۰ باز می‌گردد. رئیس‌جمهور کشور بر عدم تغییر ارز ۴۲۰۰ تومانی در سال آینده تاکید کرد. این موضوع به دنبال سرکوب تورم سیاست محتمل و مدنظر دولت است. با این حال این موضوع در تضاد با ساختار بودجه کشور خواهد بود و جبران کسری بودجه نرخ‌های بالاتر دلار را می‌طلبد. مهم‌ترین نگرانی در شرایط کنونی رویه تصمیم‌گیری در خصوص نرخ ارز تامین نیازهای اساسی شامل روغن خام خوراکی برای روغن‌سازان است.

تعلل در تصمیم‌گیری در تلاطم ارزی معمولا ضربه سنگینی را به این شرکت‌ها در سال‌های گذشته وارد کرده است.

منبع: دنیای بورس

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin