تحقق سود ۱۲۲ تومانی برای هر سهم «کگل»

nokhbegan-start
2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...

شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در سال ۹۷ مبلغ ۹ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومان درآمد داشته و سود خالص چهار هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان شناسایی کرده است. سود هر سهم گل‌گهر با ۷۳ درصد رشد به هزار و ۲۲۰ ریال رسید.

به گزارش رادیو سهام، موضوع و فعالیت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر عبارت است از اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن فلزی و غیر فلزی از جمله سنگ آهن و تولید سنگ آهن دانه بندی شده، کنسانتره، گندله، فوالد و انواع محصوالت فولادی ، نصب و راهاندازی ، تعمیر و نگهداری و بازرسی ماشین‌آلات وتجهیزات مورد نیاز شرکت، خرید و تهیه انواع ماشین‌آلات ، تجهیزات ، تاسیسات و مصالح مورد نیاز برای انجام موضوع شرکت، مبادرت به کلیه امور بازرگانی شامل خرید و فروش، صادرات و واردات و کلیه امور و عملیاتی که بطور مستقیم یا غیر مستقیم در جهت اجرای موضوع شرکت ضرورت داشته باشد. سرمایه شرکت سه هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می‌باشد. دارایی‌های شرکت هفت هزار و ۳۲۵ میلیارد تومان می‌باشد که سرمایه گذاری‌های بلند مدت شرکت سه هزار و ۶۷۵ میلیارد تومان می‌باشد که بالاترین حجم از دارایی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر آن، دریافتنی‌های تجاری، غیرتجاری و دارایی‌های ثابت مشهود بالاترین حجم از دارایی شرکت را تشکیل می‌دهد.

درآمد عملیاتی گل‌گهر ۷۰ درصد افزایش یافت

گل‌گهر در سال ۹۷، مقدار ۱۵ میلیون تن فروش داشته که از این مقدار فروش، درآمد ۹ هزار و ۵۶۲ میلیارد تومانی ساخته است. سود عملیاتی شرکت چهار هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان و سود خالص شرکت چهار هزار و ۳۹۰ میلیارد تومان می‌باشد.

درآمد گل‌گهر در سال ۹۷ رشد ۷۰ درصدی و بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی رشد ۶۹ درصدی را داشته است. سود عملیاتی شرکت به دلیل برتری رشد درآمد عملیاتی نسبت به رشد بهای تمام شده و افزایش ۱۲۵ میلیارد تومانی سایر درآمدهای عملیاتی، رشد ۷۹ درصدی داشته و به چهار هزار و ۲۲۷ میلیارد تومان رسیده است. همچنین به دلیل افزایش ۹۰۵ میلیارد تومانی سایر درآمدهای غیر عملیاتی، سود خالص شرکت رشد ۱۰۸ درصدی داشته و به چهار هزار و ۳۰۹ میلیارد تومان رسیده است. سود هر سهم گل گهر با رشد قابل توجه ۷۳ درصدی یه ۱۲۲ تومان در سال ۹۷ رسیده است.

قیمت گندله کگل ۷۵ درصد بالاتر رفت

مقدار فروش گل‌گهر از ۱۵ میلیون و تن در سال ۹۶ به ۱۵ میلیون و ۴۴۳ هزار تن در سال ۹۷ رسید. همچنین میانگین نرخ فروش محصولات گل‌گهر در سال ۹۷ رشد بیش از ۸۵ درصدی را تجربه کرده‌اند که موجب افزایش درآمد گل‌گهر در سال ۹۷ شده است.

گندله و کنسانتره سنگ آهن دو محصول اصلی گل‌گهر می‌باشند که سهم قابل توجهی در درآمد کل شرکت دارند. بنابراین تغییر در مقدار فروش این محصولات و نرخ فروش آنها (مخصوصا گندله) می‌تواند بر درآمد شرکت اثرگذار باشد.

تحقق سود 122 تومانی برای هر سهم «کگل»

بررسی نرخ فروش گندله و کنسانتره داخلی نشان می‌دهد طی دوره ۸ ساله همواره در مسیر افزایش قیمت بوده (تنها در سال ۹۴ نرخ فروش کاهشی بوده است) اما در سال ۹۷ نرخ فروش محصولات به دلیل افزایش قیمت دلار رشد بالاتری داشته به طوری که گندله داخلی از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ رشد ۱۱۷ درصدی داشته است، اما تنها در سال ۹۷، نرخ فروش گندله رشد ۷۵ درصدی را رقم زده است. بنابراین با توجه به افزایش نرخ فروش محصولات و افزایش مقداری فروش، درآمد گل‌گهر رشد داشته است.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin