“کچاد” نصف درآمد برآوردی را در ۵ ماه محقق ساخت

nokhbegan-start
2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در ۵ ماه اول سال ۹۸ درآمد سه هزار و ۹۴۸ میلیارد تومانی ساخته است که با توجه به براورد درآمد ۷ هزار و ۶۷۳ میلیارد تومانی برای سال ۹۸، کچاد ۵۲ درصد از درآمد برآوردی را محقق ساخته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “با اقتصاد”، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در مرداد ماه با فروش یک میلیون و ۲۵۵ هزار تن محصول درآمد ۸۰۲ میلیارد تومانی ساخته است. همچنین درآمد تجمیعی چادرملو در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ۹۸ مبلغ ۳ هزار و ۹۴۸ میلیارد تومان است.

چادرملو به طور میانگین در هر ماه از سال ۹۷ مبلغ ۶۱۲ میلیارد تومان درآمد ساخته است که در سال ۹۸ به دلیل افزایش مقدار فروش و افزایش نرخ فروش سنگ اهن، میانگین درآمدی شرکت رشد کرد. میانگین درآمد ماهانه کچاد از ۶۱۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۷۸۹.۵ میلیارد تومان در ۵ ماه اول سال ۹۸ رسید. بنابراین میانگین درآمدی کچاد رشد ۱۷۸ میلیارد تومانی داشته است.

"کچاد" نصف درآمد برآوردی را در 5 ماه محقق ساخت

درآمد کچاد ۲۵۸ میلیارد تومان افت کرد

کچاد در مرداد ماه ۸۰۲ میلیارد تومان درآمد ساخته است. گرچه درآمد مرداد ماه کچاد بالاتر از میانگین ۵ ماهه است اما نسبت به تیر ماه درآمد شرکت افت کرد. کچاد در تیر ماه یک هزار و ۶۱ میلیارد تومان درآمد ساخته است که درآمد شرکت در مرداد ماه با کاهش ۲۵۸ میلیارد تومانی به ۸۰۲ میلیارد تومان رسیده است.

بررسی فروش محصولات کچاد در مرداد ماه

درآمد مرداد ماه کچاد نسبت به تیر ماه کاهش ۲۵۸ میلیارد تومانی داشته است که بررسی جزییات فروش شرکت نشان می‌دهد محصولات مسیرهای متفاوتی را طی کرده‌اند. کنسانتره آهن، آهن اسفنجی افزایش درآمد حاصل از فروش داشته‌اند. اما سنگ دانه بندی، گندله، فولاد، آپاتیت و نرمه گندله کاهش مبلغ فروش داشته‌اند.

کچاد از محل فروش آهن اسفنجی در تیر ماه ۴۱ میلیارد تومان فروش داشته که مبلغ فروش در مرداد ماه به ۱۲۴ میلیارد تومان رسیده است بنابراین درآمد حاصل از فروش آهن اسفنجی رشد ۸۳ میلیارد تومانی داشته است. همچنین کنسانتره آهن در تیر ماه فروش ۲۱۹ میلیارد تومانی داشته است که در مرداد ماه با رشد ۳۷ میلیارد تومانی به ۲۵۶ میلیارد تومان رسیده است.

اما در این میان فروش فولاد و نرمه گندله کاهش قابل توجه داشته‌اند. کچاد در تیر ماه از محل فروش فولاد ۵۶۱ میلیارد تومان درآمد داشته است که در مرداد ماه فروش فولاد به ۲۹۸ میلیارد تومان رسیده است که کاهش ۲۶۳ میلیارد تومانی را در فروش فولاد نشان می‌دهد. که به دلیل نصف شدن فروش مقداری فولاد در مرداد ماه رخ داده است.

علاوه بر کاهش مبلغ فروش حاصل از فروش فولاد، کاهش مقداری فروش نرمه گندله موجب شده است درآمد حاصل از این بخش در مرداد ماه به صفر برسد. چراکه کچاد در تیر ماه از محل فروش نرممه گندله درآمد ۷۵ میلیارد تومانی داشته است که در مرداد ماه به دلیل عدم فروش این محصول به صفر رسیده است.

"کچاد" نصف درآمد برآوردی را در 5 ماه محقق ساخت

پوشش ۵۲ درصدی درآمد برآوردی

کچاد برای سال مالی ۹۸ درآمد ۷ هزار و ۶۷۳ میلیارد تومانی پیش بینی کرده است که در دوره ۵ ماهه منتهی به مرداد ماه کچاد درآمد ۳ هزار و ۹۹۶ میلیارد تومانی شناسایی کرده است. بنابراین ۵۲% از درآمد پیش بینی شده را محقق نموده است.

پیش بینی درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای کچاد

کچاد برای سال مالی ۹۸ درآمد نزدیک به ۸ هزار میلیارد تومانی را پیش بینی کرده است. بررسی درآمد عملیاتی کچاد طی ۵ ماه نشان می‌دهد، درآمد عملیاتی کچاد با نرخ رشد ۴% ماهانه در حال افزایش است. بنابراین با در نظر گرفتن نرخ رشد چهار درصدی درآمد کچاد انتظار می‌رود در سال مالی ۹۸ درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی را محقق نماید.

منبع: بااقتصاد

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin