آیا خرید طلا تا قبل از سال میلادی گران می‌شود؟

nokhbegan-start
2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (۱ votes, average: ۵.۰۰ out of ۵)
Loading...

دبیر اتحادیه طلای تهران می‌گوید: توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، مصنوع مورد نظر را خریداری کنند؛ چرا که ممکن است قیمت طلا تا پایان سال گران شود.

به گزارش رادیو سهام، برآوردها نشان می‌دهد در هفته گذشته سود فعالان بازارهای دلار و سکه طلا بیش از دو برابر سهامداران بورس بود. پیش از شروع هفته اخیر و در هفته نخست پس از گرانی قیمت بنزین آخرین کارنامه هفتگی بازارها این گونه بود؛ بورس بازدهی منفی ۰٫۶۸ درصد، دلار بازدهی مثبت ۲٫۵۸ درصد، سکه بازدهی مثبت ۲٫۶۶ درصد و طلا هم بازدهی مثبت ۲٫۹۸ درصد.

هر چند که طی دو هفته اخیر بازار جهانی طلا روند کاهشی داشته است اما در ایران به دلیل بالا رفتن تقاضا برای خرید ارز قیمت طلا و دلار همزمان با هم گران شد.
در این شرایط که بازارهای دلار و سکه طلا پرنوسان‌تر شده‌اند و بازار طلا و بورس هم یک روند صعودی را پشت سر می‌گذرانند، آیا خرید طلا تا قبل از سال میلادی صرفه اقتصادی دارد؟

قیمت طلا تا پایان هفته گران می‌شود؟

در همین حال، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پایان هفته گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: بعد از افزایش قیمت بنزین قیمت دلار در بازار گران شد. همچنین با توجه به نزدیک شدن سال ۲۰۲۰ تقاضا برای تسویه حساب‌های ارزی بالا می‌گیرد بنابراین عرضه ارز در بازار کاهش و تقاضا نیز افزایش می‌یابد. همین عامل باعث شده که قیمت طلا هم در بازار گران شود.

نادر بذرافشان افزود: در دو هفته گذشته قیمت انس جهانی طلا حدود ۲۸ تا ۳۰ دلار ارزان شده است. معتقدیم چنانچه افزایش قیمت دلار ادامه‌دار باشد، قیمت سکه و طلا تا پایان هفته هم گران خواهد شد.

تقاضا در بازار طلا افزایش یافت

او همچنین به وضعیت تقاضا در بازار اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا در بازار افزایش یافته است و هر چه به پایان سال نزدیک می‌شویم این تقاضا نیز شدت می‌گیرد.

بذرافشان به آخرین قیمت طلا و سکه اشاره کرد و گفت: طبق آخرین معاملات انجام شده قیمت هر قطعه تمام سکه به چهار میلیون و ۳۶۰ هزار تومان، هر قطعه نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، قیمت ربع سکه به یک میلیون و ۴۹۰ هزار تومان رسیده است. همچنین در حال حاضر حباب تمام سکه به ۱۱۰ هزار تومان و ربع سکه نیز به ۴۰۰ هزار تومان می‌رسد. بنابراین توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید مصنوعات طلا را دارند، مصنوع مورد نظر را خریداری کنند؛ چرا که ممکن است قیمت طلا تا پایان سال گران شود.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin