جایگزین قالیباف کی معرفی می‌شود؟

nokhbegan-start
2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

حسن قالیباف‌اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جریان جلسه دیروز استعفای خود را تسلیم وزیر اقتصاد کرد و این استعفا در حالیست که بازار سهام در چند هفته گذشته روند نزولی چشم‌گیری داشت و شاخص کل در جریان معاملات این هفته کف قبلی خود را از دست داد. حالا سئوال اینجاست که جایگزین قالیباف‌اصل کیست؟ جایگزین قالیباف کی معرفی می‌شود؟

به گزارش رادیو سهام، با وجود اینکه شایعات در رابطه با استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار بود اما محسن علیزاده، عضو ناظر شورای عالی بورس گفت: در جلسه روز گذشته، شورای عالی بورس  استعفا رئیس سازمان بورس را پذیرفت.

از طرفی شایعات زیادی در رابطه با جایگزین شدن حسینی، رئیس بورس انرژی به جای قالیباف‌اصل وجود دارد که  علیزاده این جابه جایی را تکذیب کرد.

این در حالیست که طبق قانون وزارت اقتصاد و دولت ۱۵ روز فرصت دارند تا جایگزینی برای قالباف‌اصل معرفی کنند و تا زمان معرفی نفر جایگزین قالیباف‌اصل به کار خود در سازمان بورس ادامه خواهد داد.

ریزش بورس تقصیر وزارت صمت است؟

این در حالیست که برخی از کارشناسان عقیده دارند قالیباف‌اصل قربانی استیضاح وزیر اقتصاد شده است و وزیر اقتصاد نیز در جریان جلسه دیروز مقصر ریزش‌های اخیر بورس را وزارت صمت معرفی کرد. تصمیمات وزارت صمت در رابطه با قیمت‌گذاری دستوری فولاد باعث روند نزولی گروه فلزات در بازار سهام شد و بورس تحت تاثیر این تصیمیم ریزش زیادی کرد.

وزیر اقتصاد در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس از وزیر صمت گلایه کرد و گفت: بازار با قیمت‌گذاری‌های کالا‌ها میانه خوبی ندارد و به همین دلیل به اظهارات وزیر صنعت در باره موضوع فولاد واکنش نشان داد و در میان فعالان بازار این نگرانی شکل گرفت که شاید این موضوع شروعی برای بقیه کالا‌ها باشد. همچنین اجبار پالایشگاه‌ها به توزیع قیر با نرخ دولتی و یا لغو معافیت مالیاتی شرکت‌های معدنی روی بازار اثر منفی می‌گذارد، زیرا به سوددهی آن‌ها آسیب می‌زند.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin