تحولات امریکا طلا را گران کرد

nokhbegan-start
2681, 2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

محمد کشتی‌آرای گفت: همزمان با برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری در آمریکا قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایش روبرو شد که این اتفاق قیمت‌ها در بازار ایران را نیز بالا برد. چرا قیمت سکه افزایش یافت؟

به گزارش رادیو سهام به نقل از خبرآنلاین نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره افزایش مجدد نرخ سکه و طلا در بازار گفت: پیش بینی اینکه امروز و در این مقطع شاهد چنین نوسانی باشیم، دور از ذهن نبود زیرا پیش بینی می شد که روز ۲۰ ژانویه با توجه به تحولاتی که در کاخ سفید صورت می گیرد و انتقال قدرت از ترامپ به بایدن، نوسان قیمت جهانی اتفاق خواهد افتاد که  از روز گذشته در بازارهای بین المللی قیمت انس جهانی افزایش ۱۶ دلاری داشته است.

تاثیر اتفاقات بورس و قیمت ارز بر بازار سکه

محمد کشتی‌آرای افزود: در بازار داخلی نیز تحولات روز گذشته سازمان بورس و بازار سرمایه موجب شد قیمت ارز در بازار آزاد افزایش یابد و در حالی که دلار در کانال ۲۱ هزار تومان بود ، روز گذشته بار دیگر وارد کانال ۲۲ هزار تومان شد و قیمت دلار از ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان امروز به ۲۲ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده که حدود ۱۶۰۰ تومان نرخ هر دلار افزایش یافته است.وی تصریح کرد: افزایش ۱۶۰۰ تومانی نرخ دلار و ۱۶ دلاری هر انس طلای جهانی سبب شد در بازار داخلی قیمت سکه و طلا مجددا به شدت صعودی شود.

افزایش میل به خرید سکه و طلا در بازار

وی گفت: در حالی که در روزهای گذشته با کاهش قیمت خرید و فروش ها و داد و ستدها کاهش یافته بود و حتی میل به خرید هم کاهش پیدا کرده بود، امروز و تحت تاثیر اتفاقات سازمان بورس و همچنین افزایش نرخ جهانی طلا باعث ایجاد انگیزه برای خرید طلا شده و به همین دلیل قیمت ها سیر صعودی یافته است.

افزایش ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

این فعال بازار طلا و جواهر گفت: در حالی که در روزهای قبل قیمت سکه به کانال ۹ میلیون تومان کاهش یافته بود، مجدد با افزایش همراه شده است به طوری که در معاملات امروز صبح قیمت هر سکه طرح قدیم با حدود ۸۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۰ میلیون تومان رسیده و قیمت سکه طرح جدید به ۱۰ و ۶۰۰ هزار تومان افزایش یافته، نیم سکه به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه های گرمی نیز به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: قطعات نیم، ربع و گرمی هر کدام به تناسب بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته اند.وی درباره میزان حباب سکه گفت: حباب سکه در حال حاضر در محدوده یک میلیون تومان قرار دارد.

صعود ۱۰۰هزار تومانی نرخ طلای ۱۸ عیار

کشتی آرای بیان کرد: قیمت طلا نیز تحت تاثیر بالارفتن نرخ انس جهانی و نرخ ارز افزایش یافته به طوری که هر مثقال طلا که به ۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان کاهش یافته بود امروز تا ۴ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که نرخ هر گرم طلای ۱۸ عیار که روز گذشته تا ۹۲۰ هزار تومان کاهش یافته بود در جریان معاملات امروز به یک میلیون و ۲۵ هزار تومان افزایش یافته که نسبت به روز گذشته ۱۰۰ هزار تومان بر قیمت هر گرم طلا افزوده شده است.وی خاطر نشان کرد: علت اصلی این اتفاقات افزایش انس و بالا رفتن نرخ ارز است.

ادامه نوسان بازار سکه و سکه تا روز شنبه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت نوسان این بازار تا پایان روز بیان کرد: فکر می کنم تا روز شنبه شاهد این نوسانات قیمتی در بازار سکه و طلا باشیم.وی در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط فعلی بازار، خریداران نسبت به خرید سکه و طلا اقدام کنند یا خیر، توضیح داد: بنده نمی توانم هیچ توصیه ای داشته باشم و وضعیت بازار مشخص نیست و نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد.

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin