وعده جدید درباره قیمت خودرو تا پایان سال

nokhbegan-start
2224, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رئیس شورای رقابت با بیان اینکه می‌توان گفت ثبات قیمت‌ها تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه پیدا کند، گفت: برای اینکه شوکی به بازار وارد نشود تا پایان سال قیمت خودرو درب کارخانه افزایش پیدا نخواهد کرد. وعده جدید درباره قیمت خودرو تا پایان سال

به گزارش رادیو سهام، رضا شیوا رئیس شورای رقابت گفت: با توجه به اینکه بانک مرکزی تورم بخشی را به شورای رقابت اعلام کرده است، ۱۰ درصد افزایش تورم در این بخش داریم، اما برای اینکه شوک روانی به بازار اعمال نشود، این افزایش قیمت را اعمال نخواهیم کرد.

او بیان کرد: تورم بخشی برای دی و بهمن و اسفند ایران خودرو ۱۴.۱ درصد و برای سایپا ۱۴.۷۵ درصد بوده که در مجموع افزایش ۱۰ درصدی می‌شود، اما برای اینکه هیجانی در بازار ایجاد نشود، هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت، یعنی هیچ کدام از خودروها تا پایان سال افزایش قیمت نخواهیم داشت.

شیوا در خصوص برگزاری مراسم‌‌‌های قرعه کشی تا پایان سال گفت: قرعه‌‌کشی تا زمانی که میزان تقاضا بیشتر از عرضه است، ادامه خواهد داشت در گذشته متقاضیان واقعی برای ثبت نام خودرو اقدام نمی‌کردند و عده‌‌ای متقاضی واقعی نبودند و اکنون با این روش جدید در تلاش هستیم خودرو به متقاضیان واقعی برسد.

رئیس شورای رقابت افزود: برخی می گویند برای سر و سامان دادن به بازار خودرو واردات باید آزاد شود، اما در حال حاضر نمی توانیم واردات را آزاد کنیم.

او بیان کرد: قرار بر این بود که هر ۳ ماه یکبار با توجه به نرخ تورم بخشی، افزایش قیمت خودرو داشته باشیم، اما در حال حاضر این رویه ممکن است با شرایطی که به وجود آمده و کاهش نرخ ارز، به هر ۶ ماه یکبار تغییر کند.

رئیس شورای رقابت بیان کرد: این تصمیم نیاز به این دارد که جلسات شورای رقابت برگزار شود و تصمیمات نهایی در این خصوص گرفته شود. بحثی که اکنون داریم در خصوص تغییر فرمول قیمت گذاری خودرو است و برخی تصور می‌کنند این تغییر فرمول باعث افزایش قیمت می‌شود، اما اینگونه نیست، اگر خودروسازی افزایش تولید ۵۰ درصدی داشته باشد قیمت ها افزایش پیدا می کند در غیر این صورت هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

شیوا با بیان اینکه در حال حاضر فرمول جدید قیمت گذاری شورای رقابت در دست بررسی است مورد بررسی است، گفت: در این فرمول قرار است علاوه بر نرخ تورم بخشی، قیمت بازار را مورد بررسی قرار دهیم. فرمول قیمت گذاری برای خودرو‌ها متفاوت است، اکنون برای خودرو‌های جدید یک دستور العمل، برای خودرو‌های CKD یک دستور العمل و خودرو‌های قدیمی که سابقه قیمت گذاری دارند یک فرمول جداگانه داریم.

او تصریح کرد:‌ می‌توان گفت ثبات قیمت ها تا پایان فروردین ماه سال آینده ادامه پیدا کند و ممکن است اردیبهشت ماه سال آینده مجدد قیمت‌ها تغییر کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خبر انتخاب شده برای شما

اجاره‌ مسکن در سال ۹۹ جهش نخواهد داشت
با وجود آنکه آمار کلی از رشد ۳۳ درصدی معاملات مسکن در کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال حکایت دارد که بخش قابل توجهی از آن به هشت ماهه اول برمی گردد، به یکباره خرید و فروشها در دو ماه اخیر با افت ۳۲ و ۳۰ درصد مواجه شده است؛
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin