فشار عرضه در نمادهای کوچک | تقاضا برای ETFهای دولتی کم شد

nokhbegan-start
2067, 
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، اگر چه نشانگر شاخص کل بورس رشدی ۱٫۲ درصدی را نشان می‌دهد اما با افزایش فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز، نمادهای کوچک‌تر وارد محدوده منفی شده‌اند.

به گزارش رادیوسهام، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱٫۲ درصدی مواجه شده است. این در حالی است که در مقایسه با ۳۰ دقیقه آغازین، شاخص کل روندی نزولی در پیش گرفته است که دلیل آن عرضه شدن چندباره صف‌ خرید نمادهای شاخص‌ساز بوده است.

فشار عرضه در نمادهای کوچک | تقاضا برای ETFهای دولتی کم شد

در یک ساعت نخست معاملات امروز بیش از ۷۰۰ هزار معامله در بورس انجام گرفته که ارزش این معاملات حدود ۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

سه نماد شستا، فارس و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت را در رشد ۱۵ هزار واحدی شاخص کل داشته‌اند و منفی شدن نمادهای معدنی نیز نتوانسته مانع از رشد شاخص کل شود.

در جریان معاملات امروز همچنین عرضه در نمادهای پالایشی افزایش یافته به طوری که صف خرید شپنا عرضه شده و شبندر هم در نزدیکی صفر تابلو معامله می‌شود. موضوعی که در نمادهای فولاد و فملی نیز اتفاق افتاده است. نماد شستا اما اگر چه چند بار با عرضه صف خرید خود مواجه شد اما همچنان پر تقاضا بوده و صف خرید میلیونی دارد.

همچنین از میزان تقاضای دو صندوق دولتی نیز کاسته شده و هر دو صندوق در محدوده مثبت ولی نزدیک به صفر در حال معامله هستند.

بازار سهام در حالی معاملات امروز خود را دنبال می‌کند که شاخص کل فرابورس منفی است و نمادهای این بازار فشار عرضه بیشتری را تحمل می‌کنند.

منبع: تجارت نیوز

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin