آموزش قراردادهای آتی

nokhbegan-start
771, 843, 
آموزش قراردادهای آتیReviewed by Shaghayegh on Apr 26Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

آموزش قراردادهای آتی

downloadradiosahamدانلود شماره۵۷

سلام به کاربران گرامی رادیو سهام . در این قسمت از آموزش ، قراردادهای آتی را مورد بررسی قرار می دهیم .

خلاصه مطالب ارائه شده به شرح زیر می باشد :

اوراق بهادار قابل معامله در بورس شامل اوراق مشارکت ، اوراق اجاره ، سهام ، گواهی حق تقدم خرید سهام هستند ، که در آموزش های قبل به طور کامل بررسی شد.

قرارداد آتی هم نوعی دیگر از اوراق بهادار است که در این قسمت به شناسایی آن پرداخته می شود.

نکات مربوط به قرارداد آتی :

۱. ریسک نسبتا بالایی دارد.

۲. سرمایه گذاری افراد متخصص  و آگاه در این اوراق

تعریف قرارداد آتی

فروشنده قرارداد آتی متعهد می شود که اوراق را در تاریخ مشخص  و قیمت معین به خریدار بفروشد و خریدار هم متعهد می شود که آن اوراق را خریداری نماید.

در فایل مثالی هم ارائه شده که موجب ، روشن شدن مفهوم قرار داد آتی می شود .

مزیت قراردادآتی به نسبت سهام

این است که فرد برای خرید سهام ، باید کل مبلغ را پرداخت کند ، ولی برای قرارداد آتی درصدی از مبلغ را به عنوان وجه تضمین پرداخت می کنند .

نکته

فرد برای وارد شدن به قراردادهای آتی باید به درستی تخمین بزنند ، که متحمل زیان نگردند. به همین دلیل افراد باید شناخت کافی را از این قراردادها داشته باشند.

در یک جمع بندی کلی باید این موضوع در نظر گرفته شود که قرارداد آتی یکی از قراردادهای  مشتقه می باشد.

قرارداد  مشتقه

قراردادهای مشتقه نوعی از قراردادهای مالی هستند که ارزش خودشان را از دارایی فیزیکی (پایه) می گیرند. حال این دارایی پایه می تواند سهام ، کالا، نرخ بهره و …. باشد.

انواع اوراق مشتقه به صورت زیر می باشد:

۱. قراداد آتی : قرارداد آتی که در این قسمت از آموزش به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. قرار داد آتی به گونه ای است که اگر فرد معتقد باشد که قیمت دارایی در آینده افزایش می یابد ، موقیعیت خرید دارایی را اتخاذ می کند . که نمودارش به صورت زیر می باشد :

1

در حالت دوم فرد اگر به این نتیجه برسد که قیمت دارایی در آینده کاهش می یابد ، موقعیت فروش را اتخاذ می کند . نمودار اختیار فروش به صورت زیر می باشد:

2

۲. قرارداد پیمان آتی : قراردادی است که در آن دو طرف به گونه ای توافق می کنند، در یک تاریخ مشخص با یک قیمت معین ، یک کالا را با یک کیفیت مشخص مبادله نمایند.

این قرارداد در بازار غیر رسمی یا خارج بورس مورد معامله قرار می گیرد.

۳. قرارداد اختیار معامله : قراردادی است که صاحب اختیار(خریدار اختیار خرید) پس از پرداخت مبلغی مشخص(تعیین شده توسط بازار رسمی بورس) به فروشنده اختیار، این حق را پیدا می کند که تا زمانی مشخص (تعیین شده توسط بازار رسمی بورس) ، دارایی رسمی مشخص را با کیفیت مشخص با قیمت مشخص (تعیین شده توسط بازار رسمی بورس) اگر بخواهد از فروشنده اختیار، خریداری نماید.

۴. قراردادهای معاوضه ای : قراردادی است که در آن دو طرف متعهد هستند که برای مدت مشخص(توافقی است)، دو دارایی یا منافع حاصله از دو دارایی را با کیفیت مشخص(توافقی است) به نسبت تعیین شده، معاوضه نمایند. پس از سررسید قرارداد دو دارایی یا منافع این دو دارایی به صاحبان اولیه آنها برمی گردد. این دارایی‌ها می توانند فیزیکی مثل گندم، طلا، نفت، چوب و غیره یا مالی مثل اوراق قرضه، مشارکت، وام و غیره باشند. در این قرارداد دو طرف متعهد هستند که طبق ضوابط قرارداد عمل نمایند. این قرارداد به صورت غیررسمی(خارج از بورس) انجام می گیرند.

 

نوع فایل : ویدئویی

حجم فایل : ۲۲.۵  مگابایت

تهیه کننده : سازمان بورس

downloadradiosahamدانلود شماره۵۷

یک راهنمایی مهم در مورد شروع بازار سرمایه گذاری در بازار بورس

خیلی خوشحال هستیم که به دنبال آموزش بورس هستید و این فایل آموزشی را دانلود می کنید . اما ما سالهاست که در بازار بورس فعالیت می کنیم و افراد موفق و بازندگان بازار بورس را دیده ایم . خبر خوب به شما این است که برندگان و افراد موفق در بازار بورس مثل شما مادام در حال پیدا کردن فایل های جدید و آموزشی و خواندن آنها هستند . اما خبر بد در مورد شما این است که بسیاری از بازندگان بازار بورس را دیده ایم که این کار ها را هم می کرده اند و موفق نشده اند و با شکست بازار بورس را کنار گذاشته اند.از آنجایی که نمی خواهیم شما در این راه جزء دسته اول و افراد موفق بازار بورس باشید نه دسته دوم ، خواستیم این مساله را با شما در میان بگذاریم.پس بیایید بررسی کنیم چرا بعضی ها که فایل های رایگان و جسته و گریخنه بازار بورس و کتاب هایی را می خوانند باز نمی توانند در بازار بورس موفق باشند .

تصور کنید می خواهید یک مهندس عمران موفق باشید و سازه هایی مثل برج میلاد تهران را طراحی کنید

تصور کنید تصمیم دارید تبدیل به یک مهندس حرفه ای عمران شوید که برج های بزرگی مثل برج میلاد را طراحی می کند و عملا هبچ دانشی ندارید. حالا از کجا شروع می کنید ، می روید و در اینترنت جستجو می کنید "دانلود آموزش مهندسی عمران!!!!!" یا می روید کتابخانه و چند کتاب می خوانید ، یا با پرس و جو از این و آن و چند سوال می خواهید بیاموزید چگونه در بورس موفق شوید؟!

قطعا با هیچ یک از کار های فوق نمی توانید تبدیل به یک مهندس عمران فوق حرفه ای شویدو برج هایی مثل برج میلاد را طراحی کنید! زیرا فردی که این کار را می کند علاوه بر داشتن علم کار و اختصاص دادن سالهایی از عمرش به آموزش و کسب تجربه در این رشته به این سطح رسیده است.

تصور غلط در مورد بورس ممنوع!

بسیاری فکر می کنند بازار بورس یک بازار ساده برای سرمایه گذاری است و نیازی به آموزش های پیوسته نیست . همین تفکر اشتباه شکسته بسته شروع به آموزش و بعد سرمایه گذاری می کنند و در این بازار شکست می خورند و علاوه بر اینکه سودی نمی کنند متحمل ضرر های سنگین هم می شوند .اگر واقعا می خواهید سرمایه گذاری بخشی از زندگی شما راتشکیل دهد و تبدیل به یک سرمایه گذار حرفه ای شوید ، توصیه می کنیم از آموزش های پیوسته طولانی و جامع استفاده کنید . آموزش هایی که بتواند شما را در طول زمان تبدیل به یک نخبه سرمایه گذاری بازار بورس کند . همان کاری که دقیقا در داستان بالا مهندس عمران موفق ما انجام می دهد ، همان کاری که هر فرد موفقی در هر حوزه ای انجام می دهد ، لطفا نگهی به افراد موفق دور لر خودمان بکنیم مطمئن باشید همه آنها بخشی از زندگی خود را در آن کار و رشد توسعه آن کار اختصاص داده اند و حالا موفق شده اند . بیایید برای ساختن سود های بزرگ برنامه ریزی کنید و از بهترین آموزش ها استفاده کنید.

پیشنهاد ما برای تبدیل شدن به نخبه سرمایه گذاری در بازار بورس چیست ؟

در ایران خانه سرمایه یکی از آموزشگاه های خوب بازار بورس است که دو محصول عالی برای این کار دارد . یکی دوره نخبگان بورس خانه سرمایه که در مدت چند ماه شما را به سمت یک سرمایه گذار فوق حرفه ای با تمرین و آموزش نزدیک می کند و دیگری پکیج جامع آموزش های خانه سرمایه است . برای مشاوره با این آموزشگاه به سایت این موسسه به آدرس www.khanesarmaye.com مراجعه نمایید و یا کلمه "راهنمایی" را به 5000100090 پیامک کنید تا کارشناسان آموزش برای راهنمایی با شما تماس بگیرند .

 

 

خبر انتخاب شده برای شما

یارانه نقدی کی واریز می‌شود؟
یارانه نقدی مهرماه یک روز زودتر از مطابق معمول، ساعت ۲۴ پنج‌شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.
[ulp id='tOuzPWWzhTm49g9L']

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin