خبر خوش برای صادرکننده های سنگ آهن دانه بندی شده

nokhbegan-start
2067, 
خبر خوش برای صادرکننده های سنگ آهن دانه بندی شدهReviewed by کارشناس on Sep 9Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت از حذف عوارض صادرات سنگ‌ آهن دانه‌بندی شده خبر داد و گفت:‌24138_635749888204528224_lحذف عوارض سنگ آهن نمی‌تواند به صادرات آن کمک کند.
به گزارش رادیوسهام به نقل از ایسنا، عبدالوهاب سهل‌آبادی با تاکید بر اینکه فقط عوارض سنگ‌های دانه‌بندی شده حذف شده است، اظهار کرد: وعده داده‌اند که عوارض صادراتی کنسانتره نیز برداشته شود اما به قدری بازار سنگ آهن بد است که برداشت عوارض هم کمکی به صادرات سنگ آهن نمی‌کند.
وی ادامه داد: برای سنگ آهن خام نیز از ابتدا عوارض پرداخته نمی‌شد اما به جای حذف عوارض صادراتی کاش محصولات سنگ آهن را در اختیار تولیدکنندگان می‌گذاشتند تا خود بازار را پیدا کنند.
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ضمن ابراز مخالفت شدید با صادرات سنگ آهن تصریح کرد: حیف است که ماده اولیه به خوبی سنگ آهن را به چین و ترکیه بفرستیم تا در آنجا اشتغالزایی ایجاد شود و در نهایت محصولات را از آن کشورها بخریم. به جای این کار باید واحدهای کنسانتره و گندله سازی و نوردها را ایجاد کنیم.
سهل‌آبادی با تاکید بر اینکه به تمام فرآورده‌های سنگ آهن تولیدی در کشور نیازمند هستیم و حتی مقدار زیادی وارد می‌کنیم، گفت: رکود چین نیز به شرایط نامساعد بازار کمک کرده و با وجود حذف عوارض به نظر نمی‌رسد سنگ آهن، صادرات بیشتری داشته باشد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin