آیا قندی ها با جلسه امروز روزهای رویایی خود را تکرار می کنند؟

nokhbegan-start
2067, 
آیا قندی ها با جلسه امروز روزهای رویایی خود را تکرار می کنند؟Reviewed by کارشناس on Sep 13Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک مقام مسئول با اشاره به افزایش ۱۲.۵ درصدی قیمت چغندرقند در سال زراعی جدید،921aa8124f38b3fb4ae05129298f7602 عنوان کرد: امروز قرار است تولید کنندگان صنعت قند و شکر در ستاد تنظیم بازار بر سر افزایش ۱۳.۵ درصدی قیمت شکر سفید به توافق برسند.

به گزارش رادیوسهام به نقل از فارس، با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار روز یکشنبه جلسه مشترک با فعالان و تولید کنندگان صنعت قند و شکر برگزار می‌کند، عنوان کرد: این جلسه با هدف تصمیم گیری بر سر تعیین قیمت شکر سفید در سال زراعی جدید است.

معاون انجمن تولید کنندگان قندو شکر افزود: با توجه به افزایش ۱۲.۵ درصدی قیمت چغندر قند معادل هر کیلو ۲۵۰ تومان در سال زراعی جدید ، فعالان صنعت قند و شکر و صاحبان کارخانجات تولیدی خواهان افزایش نرخ شکر سفید استحصالی از چغندر قند متناسب با افزایش هزینه ها و نرخ دستمزد هستند.

وی با ابراز امیدواری از توافق ستاد تنظیم بازار با درخواست انجمن تولید کنندگان قند و شکر افزود: پیشنهاد این انجمن برای قیمت جدید شکر سفید افزایش ۱۳.۵ درصدی آن نسبت به نرخ ۲۳۰۰ تومانی سال قبل یعنی تعیین نرخ ۲۶۰۰ تومانی برای هر کیلو شکر سفید استحصالی از چغندر قند است.

وی در ادامه از پهلو گیری ۳ کشتی حامل شکر خام به سفارش شرکت بازرگانی دولتی در بنادر جنوبی کشور خبر داد و گفت: در حالی شکر خام به صورت دستمزدی به کارخانجات بر اساس قیمت مصوب برای تسویه عرضه خواهد شد که نرخ هر کیلو شکر خام در سال گذشته مبلغ ۲۱۰۰ ریال به کارخانه ها تخصیص می یافت.

رحمتی از تخصیص ۳۰۰ هزار تنی شکر خام به عنوان سهمیه واردات به کارخانجات هم سخن گفت و افزود: این حجم از شکر خام علاوه بر واردات محموله  ۳۰۰ هزار تنی شکر خام از سوی دولت به شرکت ها تخصیص داده شده تا بتوانند مابه التفاوت ۲۰۰ تومانی هر کیلو شکر سفید را از این محل جبران کنند.

اظهارات این مقام مسئول در حالی است که انتشار گزارش های مالی و بودجه های برآوردی برخی شرکت های قندی بوس نشان می دهد که این شرکت ها نرخ هر کیلو شکر سفید حاصل از چغندر قند را برای سال مالی جدید به طور میانگین مبلغ ۲۵۰۰ تومان پیش بینی کرده اند.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin