تعیین نرخ دلار و قیمت نفت در بودجه ۹۵

nokhbegan-start
2067, 
تعیین نرخ دلار و قیمت نفت در بودجه 95Reviewed by کارشناس on Sep 19Rating:
خیلی بدبدمعمولیخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...

یک منبع آگاه گفت: نرخ دلار در لایحه بودجه ۹۵حدود ۳۱۰۰ تومان پیش‌بینی می‌شود.تعیین نرخ دلار و قیمت نفت در بودجه 95

به گزارش رادیوسهام به نقل از خراسان نیوز، این منبع آگاه با اشاره به زمانبندی و اعلام نظر شوراهای برنامه ششم اظهار داشت: در صورتی که طبق جدول برنامه زمانبندی پیش برویم و تاخیری وجود نداشته باشد لایحه برنامه ششم توسعه بهمن ماه سال جاری به مجلس ارائه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بررسی لایحه بودجه ۹۵ در مجلس با زمان ارائه لایحه برنامه ششم تداخل نخواهد داشت، گفت: لایحه بودجه در زمان مقرر قانونی به مجلس ارائه می‌شود و طبق آیین نامه داخلی مجلس، نمایندگان ۴۵ روز فرصت دارند آن را تصویب کنند.

این مقام دولتی ادامه داد:‌ در صورتی که کار به درستی پیش برود و در فرصت قانونی بودجه تصویب شود تداخلی وجود نخواهد داشت و برنامه ششم نیز در سال جاری نهایی خواهد شد.

وی با اعلام این خبر که نرخ دلار در لایحه بودجه سال ۹۵ حدود ۳۱۰۰ تومان خواهد بود، عنوان کرد: اینکه گفته می‌شود نرخ ارز برای افزایش درآمدها بالا رفته است، استدلال درستی نیست و ارز براساس تکلیف بودجه عرضه می‌شود.

در همین حال ایسنا در خبری گزارش داد، در جریان تدوین بودجه سال ۱۳۹۵ و بعد از اعلام رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره تعیین سناریوی سه گانه برای قیمت هر بشکه نفت، یک مقام مسئول اعلام کرد که با تعیین نرخ ۳۱۰۰ تومانی به عنوان مبنای تبدیل دلار به ریال در سال آینده درآمدی حدود ۶۸ هزار تومان از محل نفت در اختیار دولت قرار خواهد گرفت.

به گفته وی وزارت نفت عنوان کرده که برای سال آینده ۲۲ میلیارد دلار از محل فروش نفت در اختیار دولت قرار خواهد داد که فقط سهم دولت خواهد بود.

آنطور که پیش تر نوبخت اعلام کرده است سه گزینه ۴۲ و ۴۵ و ۵۰ دلار برای قیمت پایه نفت در بودجه ۱۳۹۵ پیش‌بینی شده است.بر این اساس حدود ۳۰ درصد از بودجه ۲۱۳ هزار میلیاردی دولت در سال آینده به نفت بستگی دارد.

تعیین نرخ ۳۱۰۰ تومانی در بودجه سال بعد برای مبنای تبدیل دلار به ریال در حالی صورت گرفته که نسبت به نرخ ۲۸۵۰ تومان سال گذشته ۲۵۰ تومان افزایش دارد این در حالی است که در حال حاضر نرخ دلار در مرکز مبادلات ارزی ۲۹۹۵ تومان است که حدود ۱۰۵ تومان با نرخ مورد نظر فاصله دارد.

خبر انتخاب شده برای شما

شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه با هدف تامین منابع مورد نیاز طرح‌های توسعه‌ای یا اصلاح ساختار مالی، اقدام به افزایش سرمایه می‌کنند که در این بین گزارش‌های منتشر شده در سامانه کدال نشان می‌دهد نماد‌های زشریف، پاکشو، افق و امین برنامه افزایش سرمایه را دنبال می‌کنند.
همچنین می توانید مقالات آموزشی "موفقیت در بازار بورس" را با کلیک بر اینجا مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹۷۰dar60paeiin